Přichází konec impéria? Americký miliardář Carl Icahn: USA čeká pád a recese!

Share This Post

Americký miliardář Carl Icahn a zakladatel Icahn Enterprises předpovídá, že americká ekonomika podle všeho směřuje do recese. Investor a byznysmen varoval před řadou problémů, které v USA mohou nejbližší dobu očekávat.

Carl Icahn to nevidí růžově

Investor a miliardář Carl Icahn v úterý v rozhovoru pro televizní stanici CNBC řekl, že americkou ekonomiku a zemi v nejbližší době podle všeho čeká recese, nebo dokonce něco mnohem horšího. Carl Icahn je zakladatelem Icahn Enterprises, veřejné společnosti a diverzifikované konglomerátní holdingové společnosti se sídlem v New Yorku.

Mohlo by tě zajímat: Larry Fink, miliardář a ředitel giganta BlackRock: Globální přijetí kryptoměn je neodvratné!

Co tedy řekl tento úspěšný investor?

„Rostoucí inflace je hlavní hrozbou pro ekonomiku. Myslím si, že existuje velká šance, že může přijít silná recese, nebo něco ještě mnohem horšího.“

Icahn dále vysvětlil, že na základě svých dlouholetých zkušeností člověk pochopí, že vedení různých institucí a společností odvádí špatnou práci a že systém potřebuje obnovu. Poznamenal také, že momentálně mají Spojené státy americké problémy s dodavatelským řetězcem, protože americké společnosti jsou velmi špatně řízeny.

„V současné korporátní Americe neexistuje žádná kolektivní zodpovědnost. Existuje několik skvělých společností s velmi dobrými generálními řediteli. Mnohem víc je ale takových, kteří nesplňují svůj úkol.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování. 

S USA to už nevypadá nejlépe

Investora se zeptali, jestli věří, že dojde k pozitivnějšímu scénáři. „Opravdu nevím, jestli to FED dokáže zajistit nebo ne. Nicméně si myslím, že máme před sebou velmi mnoho problémů. Bude to mít velmi závažné dopady. Inflace je hrozná věc, když se rozjede, těžko a dlouho se zastavuje. Toho džina nemůžete dostat zpátky do láhve tak snadno. Viděli jsme to v 70. letech, co se stalo.“

Svůj názor investor uzavírá takto:

„Za posledních 20 nebo 30 let k nám přichází levné zboží z dalekého východu. Například z Číny, nebo dokonce i z Ruska. Myslím, že ty dny jsou už pryč. K tomu všemu zde ještě máme válku. Tato nepříjemná situace přidává další problémy,“ poznamenal miliardář.

Čti dál: Generální ředitel Binance: Ještě není pozdě, kryptoměnový průmysl je stále na začátku!

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...