LEO token od Bitfinexu pod cenou – Je na vině vyšetřování Tetheru?

0

Není burzovní token jako burzovní token. Zatímco kryptoměny jako BNB, OKB nebo Huobi Token obecně vykazují docela dobré výsledky, LEO token od Bitfinexu se dnes dostal pod svou startovací cenu. Důvodů tohoto vývoje je hned několik.

Hlavním problémem LEO tokenu jsou důvody jeho vzniku. Nejde totiž o klasický burzovní token. LEO vznikl proto, aby zaplatil obrovskou $ 850milionovou díru na účtu Tetheru – sesterské firmy Bitfinexu. Generální prokurátor státu New York totiž v dubnu 2019 začal vyšetřovat Tether pro podezření, že jejich USDT tokeny nejsou 100% kryty dolary.

Může vás zajímat: LIVE Trading 2.0 – Jak vydělat na altcoin rallye?

Tether potřeboval velmi rychle získat téměř miliardu dolarů, v opačném případě by společnosti mohl hrozit krach. Nakonec se však nic špatného nestalo. Management Bitfinexu totiž přišel s geniálním nápadem vytvořit novou kryptoměnu a v ICO fázi vysbírat chybějící finance.

Tak se také stalo. Bitfinex získal miliardu dolarů, díra v účetnictví byla záplatovaná a všichni žili šťastně, dokud nezemřeli. Tedy… až na nešťastné investory, kteří si příliš pozdě uvědomili, že vlastně drží bezcenný shitcoin.

LEO token neudělal žádný poprask na trhu a momentálně se již obchoduje pod vyvolávací cenou. Proč právě teď? Inu, jak jsme informovali včera, Tether čelí další žalobě, tentokrát pro podezření z manipulování trhu s kryptoměnami. Tak negativní fundament samozřejmě musí mít vliv i na token Bitfinexu.

Co číst dál?

Zjistěte více o nové žalobě:

Tether čaká žaloba kvôli údajným manipuláciám s Bitcoinom

 

avatar
  Subscribe  
Upozornit na