MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Share This Post

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a je významným držiteľom bitcoinu, opäť nakupovala. Tentoraz za takmer 150 miliónov dolárov a aktuálne drží 158 tisíc BTC mincí.

Michael Saylor, spoluzakladateľ a výkonný predseda spoločnosti MicroStrategy, oznámil na sociálnej sieti X (predtým Twitter), že firma kúpila ďalších 5 445 bitcoinov. Do mincí investovala 147,3 milióna dolárov a priemerná cena predstavovala 27 053 USD za BTC.

Ďalšie nákupy bitcoinov spoločnosťou MicroStrategy

Podľa formulára 8-K podaného Komisii pre cenné papiere Spojených štátov amerických získala spoločnosť MicroStrategy a jej dcérske spoločnosti spomínané bitcoiny v období od 1. augusta do 24. septembra.

Ku dňu 24. septembra tak spoločnosť MicroStrategy a jej dcérske spoločnosti držali celkom cca 158 245 BTC. Ako sa v podaní uvádza, tie boli zhotovené za priemernú kúpnu cenu zhruba 29 582 USD za mincu. Vrátane všetkých poplatkov a nákladov. Súhrnná kúpna cena za celkovo držané bitcoiny spoločnosťou MicroStrategy robí 4,68 miliardy USD.

https://x.com/saylor/status/1706278284651077714?s=20

Nový nákup prichádza v časoch, keď sa Bitcoin v posledných niekoľkých týždňoch obchodoval do strany na úrovni okolo 26 000 USD. Potom, čo sa 29. augusta krátko dotkol 28 000 USD, sa 11. septembra Bitcoin prepadol až na 25 000 USD. V čase písania tohto článku sa Bitcoin obchoduje za 26 318 dolárov. To predstavuje za posledných 24 hodín rast o zhruba 0,15 percentuálnych bodov. Za posledných sedem dní potom primárna kryptomena odpísala cca 2,85 percenta.

Stávka MicroStrategy na Bitcoin

Najnovšia akvizícia predstavuje siedmy nákup MicroStrategy v roku 2023. Počas predchádzajúceho nákupu spoločnosť získala 467 BTC za cenu 30 835 USD za coin. Spoločnosť tak týmto významným nákupom znovu potvrdzuje pozíciu MicroStrategy ako hlavného hráča na inštitucionálnom investičnom poli bitcoinov.

Microstrategy bitcoinu jednoznačne verí, a to aj napriek tomu, že cena bitcoinu v novembri 2021 výrazne klesla zo svojho historického maxima blízko 69 000 USD. Spoločnosť tak aj naďalej pokračuje v hromadení satoshi. Zdá sa, že spoločnosť zostáva kryptozimou a pokračujúcimi medvedími podmienkami neovplyvnená. To dokazuje silné presvedčenie o bitcoine ako o dlhodobej investícii.

Záver

Michael Saylor, bývalý generálny riaditeľ MicroStrategy, je už dlho verným zástancom bitcoinu, ktorý považuje za digitálny ekvivalent zlata a zdôrazňuje jeho ústrednú úlohu strategické rezervy. Jeho neochvejná viera v transformačnú silu bitcoinu bola hnacou silou pokračujúcej akumulácie tejto kryptomeny spoločnosťou.

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...