Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Share This Post


Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat, aby poskytovatelé kryptoměnových služeb hlásili všechny blockchainové transakce do vládního úložiště.

Dne 28. září představil americký zástupce Don Beyer „Zákon o hlášení transakcí digitálních komodit mimo řetězec“, který vyžaduje, aby obchodní platformy hlásily všechny transakce do úložiště registrovaného u Commodity Futures Trading Commission.

Cílem nové legislativy je chránit investory do kryptoměn před spory, manipulací nebo podvody, které mohou pocházet z transakcí probíhajících mimo řetězec nebo transakcí, které probíhají mimo blockchainovou síť. Na rozdíl od transakcí on-chain nejsou kryptotransakce mimo řetězec okamžitě přihlášeny do blockchainu, ale jsou zpracovávány prostřednictvím sekundárních vrstev, což způsobuje určité potíže při sledování.

Neviditelné transakce

S nástupem obchodních platforem a touhou prodloužit dobu transakcí a snížit náklady se tisíce transakcí odehrávají „mimo řetězce“ a nejsou zaznamenány na veřejně viditelném blockchainu, uvádí oznámení.

„Bohužel, vedení interních záznamů mezi těmito soukromými subjekty se může velmi lišit, a to může způsobit, že investoři a spotřebitelé budou vystaveni podvodům a manipulaci.“ Napsal Beyer a dodal: Tento návrh zákona je rozumným opatřením k obnovení určité transparentnosti a důvěry na trh s digitálními aktivy.“

Podle návrhu zákona budou poskytovatelé krypto služeb povinni hlásit všechny mimořetězové transakce do 24 hodin do úložiště obchodů registrovaného v CFTC. Oznámení uvádí, že požadavky jsou podobné pravidlům pro „prakticky všechny transakce s cennými papíry a swapy“.

Nedávná regulace v USA

Američtí zákonodárci se v poslední době úzce soustředili na regulace kryptoměn. V polovině září devět amerických senátorů podpořilo zákon senátorky Elizabeth Warrenové proti praní špinavých peněz Digital Asset Anti-Money Laundering Act. Legislativa, která byla znovu zavedena v červenci 2023, má v současné podobě v úmyslu zakročit proti neopatrovaným digitálním peněženkám a rozšířit povinnosti zákona o bankovním tajemství, kromě jiných právních opatření, v boji proti nezákonnému používání digitálních peněz.

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...