Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Share This Post

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a daňovou komisiou parlamentu krajiny uviedol, že banka zaznamenala výrazný nárast prijímania kryptoaktív v krajine. Na tento vývoj sa chystá reagovať sprísnením regulácie digitálnych aktív.

Záujem o kryptomeny v Brazílii rastie

Guvernér Banco Central do Brasil Roberto Campos Neto počas svojho prejavu z 27. septembra informoval o náraste „importu kryptomien“ Brazílčanmi. Podľa údajov centrálnej banky sa od januára do augusta 2023 (v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka) import kryptomien zvýšil o 44,2 %. Celkový objem prostriedkov predstavoval približne 7,4 miliardy dolárov (35,9 miliardy brazílskych realov).

Neto zvlášť zdôraznil popularitu stablecoinov, ktoré sa podľa neho používajú skôr na platenie ako na investície. Banka sa podľa neho chystá na tieto tendencie reagovať sprísnením regulácie. Kryptomenové platformy potom mali spadať pod jej dohľad. Nezabudol samozrejme dodať, že problémy spojené s kryptomenami môžu zahŕňať daňové úniky alebo nezákonné aktivity:

Je nám jasné, že mnohé súvisí s daňovými únikmi alebo je spojené s nezákonnými aktivitami.

Brazília odovzdala hlavnú úlohu v oblasti regulácie kryptomien centrálnej banke v júni tohto roku. Kryptomenové projekty, ktoré sa kvalifikujú ako cenné papiere, však naďalej spadajú do pôsobnosti Comissão de Valores Mobiliários alebo CVM – brazílskej obdoby Komisie pre cenné papiere Spojených štátov (SEC).

Záver

Brazílska centrálna banka tiež pracuje na vlastnej digitálnej mene Drex. V auguste odhalila brand a logo svojej digitálnej meny centrálnej banky (CBDC). Mimochodom brazílsky autor blockchainu Pedro Magalhães údajne objavil v kóde Drex veľmi zaujímavé funkcie. Tie by centrálnemu orgánu umožnili zmraziť finančné prostriedky alebo priamo znížiť zostatky.

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...