Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Share This Post

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a daňovou komisiou parlamentu krajiny uviedol, že banka zaznamenala výrazný nárast prijímania kryptoaktív v krajine. Na tento vývoj sa chystá reagovať sprísnením regulácie digitálnych aktív.

Záujem o kryptomeny v Brazílii rastie

Guvernér Banco Central do Brasil Roberto Campos Neto počas svojho prejavu z 27. septembra informoval o náraste „importu kryptomien“ Brazílčanmi. Podľa údajov centrálnej banky sa od januára do augusta 2023 (v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka) import kryptomien zvýšil o 44,2 %. Celkový objem prostriedkov predstavoval približne 7,4 miliardy dolárov (35,9 miliardy brazílskych realov).

Neto zvlášť zdôraznil popularitu stablecoinov, ktoré sa podľa neho používajú skôr na platenie ako na investície. Banka sa podľa neho chystá na tieto tendencie reagovať sprísnením regulácie. Kryptomenové platformy potom mali spadať pod jej dohľad. Nezabudol samozrejme dodať, že problémy spojené s kryptomenami môžu zahŕňať daňové úniky alebo nezákonné aktivity:

Je nám jasné, že mnohé súvisí s daňovými únikmi alebo je spojené s nezákonnými aktivitami.

Brazília odovzdala hlavnú úlohu v oblasti regulácie kryptomien centrálnej banke v júni tohto roku. Kryptomenové projekty, ktoré sa kvalifikujú ako cenné papiere, však naďalej spadajú do pôsobnosti Comissão de Valores Mobiliários alebo CVM – brazílskej obdoby Komisie pre cenné papiere Spojených štátov (SEC).

Záver

Brazílska centrálna banka tiež pracuje na vlastnej digitálnej mene Drex. V auguste odhalila brand a logo svojej digitálnej meny centrálnej banky (CBDC). Mimochodom brazílsky autor blockchainu Pedro Magalhães údajne objavil v kóde Drex veľmi zaujímavé funkcie. Tie by centrálnemu orgánu umožnili zmraziť finančné prostriedky alebo priamo znížiť zostatky.

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...