Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Share This Post

Robert Kiyosaki, autor bestselleru „Bohatý otec, chudobný otec“, varuje pred vývojom digitálnej meny americkej centrálnej banky (CBDC) zo strany Federálneho rezervného systému.

Robert Kiyosaki vydal dôrazné varovanie pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky (CBDC) v Spojených štátoch. Ten plánuje Federálny rezervný systém. Kiyosaki, známy predovšetkým vďaka svojej sérii kníh Bohatý otec, chudobný otec, vo svojom tweete naznačil, že digitálny dolár by mohol umožniť až znepokojujúci vládny dohľad.

https://x.com/theRealKiyosaki/status/1707636463620481390?s=20

CBDC prichádza a s ním aj koniec súkromia

Vo svojom tweete Kiyosaki oznámil svojim 2,4 milióna sledujúcich, že „CBDC Fedu prichádza“. To bude znamenať „koniec súkromia“. Je presvedčený, že možnosť sledovať transakcie v digitálnej mene umožní „Veľkému bratovi“ pozorovať, za čo Američania svoje peniaze míňajú.

Kiyosaki je hlasným kritikom potenciálneho digitálneho dolára kontrolovaného Federálnym rezervným systémom. Tvrdí, že centralizovaný dohľad by (v porovnaní s fyzickou hotovosťou) znamenal radikálnu stratu finančného súkromia a slobody.

Vo svojom príspevku Kiyosaki ďalej uviedol, že ak sa digitálny dolár skutočne spustí, drahé kovy, bitcoin (BTC) a fyzické bankovky sa stanú „neoceniteľnou“ alternatívou. Vyzval občanov, aby okamžite začali tieto alternatívne aktíva „sporiť“. Majú sa snažiť o zachovanie anonymity a vyhnúť sa tak vládnemu sledovaniu. Svojim stúpencom tiež radí, aby GSBC (Gold, Silver, Bitcoin a Cash) začali šetriť už teraz, než bude neskoro.

Kiyosaki si vybudoval svoje meno najmä tým, že spochybňoval konvenčnú finančnú múdrosť a často zaujímal opačné postoje. Jeho názory na CBDC, kde varuje pred nadmernou kontrolou štátu, sú obľúbené najmä medzi libertariánmi.

Riziká pre súkromie, na ktoré upozorňuje v súvislosti s digitálnymi menami, však prekáža aj niektorým progresivistom. Tí sa obávajú najmä rozširovania právomocí Fedu. Vznikajú tak rôzne koalície naprieč širokým politickým spektrom. Ich členovia zastávajú názor, že z dôvodu ochrany práv jednotlivca je nutné striktne obmedziť a regulovať možnosti sledovania transakcií CBDC.

Záver

Dňa 20. júla 2023 bol oficiálne spustený systém „FedNow“. Jeho spustenie sprevádzala kritika zo všetkých strán politického spektra v USA. Napríklad demokratický prezidentský kandidát Robert F. Kennedy Jr. varoval, že CBDC povedie k „finančnému otroctvu a politickej tyranii“.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Robert Kennedy, kandidát na prezidenta USA, označil bitcoin jako bezpečné útočiště

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Zdroj: https://coinedition.com/rich-dad-poor-dad-author-warns-of-fed-cbdc-asks-to-take-measures/

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...