Mike Novogratz odhaduje cenu bitcoinu na 30 000 dolárov do konca marca

Share This Post

Mike Novogratz, CEO spoločnosti Galaxy Digital, predpovedá, že Bitcoin by mohol dosiahnuť na cenovku 30 000 dolárov, a to už budúci mesiac. Svoj názor zdieľal na konferencii bankovej inštitúcie Bank of America, ktorá sa odohrala v stredu 15. 2. 2023.

Bitcoin za 30 000 USD ešte tento kvartál

Na konferencii Mike Novogratz účastníkom oznámil:

Keď sa pozerám na pohyby ceny, pripočítam do toho nadšenie volajúcich zákazníkov a tlakový hrniec s názvom FOMO, vôbec by ma neprekvapilo, keby sa hodnota bitcoinu dostala na 30 000 dolárov do konca kvartálu. Dal by som ale všetko za to, keby sa to stalo pred šiestimi týždňami.

Pôvodne bola hlava Galaxy Digital podstatne optimistickejšia. Minulý rok v marci Novogratz  odhadoval, že sa bitcoin vyšplhá na 500 000 dolárov do 5 rokov, ale svoj názor neskôr upravil. Dôvodom, ktorý ho doviedol k väčšiemu skepticizmu, bol údajne šéf centrálnej banky USA Jerome Powell.

Vzhľadom na vysokú infláciu je jasné, že budú centrálne banky navyšovať úrokové sadzby. Vysoká cena peňazí má nepriaznivý vplyv na podniky. Obmedzuje totiž ich schopnosť brať nové pôžičky a môžu zvyšovať náklady na splátky existujúcich úverov. Rovnako tak sú ovplyvnení spotrebitelia a investori samotní. Táto situácia následne spôsobuje, že sa negatívne predpoklady a vplyvy premietnu do ceny aktív, čím dôjde k poklesu. Tieto predikcie sú do cien započítavané priebežne, avšak veľkú čiaru cez rozpočet môže urobiť zvýšenie sadzieb, ktoré je mimo očakávania.

Vrásky na čele mi robí predovšetkým šéf centrálnej banky Powell. Robí presne to, čo povie a nezdá sa, že by chcel kedykoľvek cúvnuť .

Záver

Mike Novogratz nie je rozhodne jediný divoký veštec. Autor bestellerov o financiách Robert Kiyosaki má svoju predpoveď o bitcoine za 500 000 dolárov do roku 2025. Pantera Capital dokonca tvrdí, že sme sa dostali do nového býčieho trhu. Ark Invest na čele s Cathie Wood sa zase dopočítal na číslo 1,48 milióna dolárov za jeden coin. Jasná je iba jedna vec – trhy pôjdu hore, dole alebo doprava. Nikto na svete nedokáže vývoj predpovedať s istotou. Dajte si preto pozor a investujte s rozmyslom.

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Top 5 článkov za uplynulý týždeň + Vstupuje Bitcoin do novej býčej fázy?

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Tim Draper na PBW zaspieval bitcoinovú pieseň a hovoril o budúcnosti peňazí

Americký podnikateľ Tim Draper vystúpil na práve prebiehajúcej akcii...

Do Kwon, zakladateľ Terraform Labs, bol zatknutý

Spoločnosť Terraform Labs asi nie je potrebné dlho predstavovať....

Držať bitcoin sa vypláca, je to uchovávateľ hodnoty

Na serveri Blockchain.com možno nájsť množstvo štatistík a dát...

Bitcoin tento rok prekonáva 97 % všetkých spoločností z indexu S&P 500

Trh s kryptomenami aj naďalej viac ako statočne prechádza...