MMF varuje před problémy v globální ekonomice! Přirovnává je k velké hospodářské krizi!

Share This Post

Zpráva Mezinárodního měnového fondu (MMF) obsahuje varování, že probíhající geopolitický konflikt v Evropě a následné sankce budou mít velmi vážný vliv na globální ekonomiku.

Měnový fond dále tvrdí, že ve světě panuje mimořádná nejistota a ekonomické důsledky konfliktu jsou již nyní velmi vážné.

MMF varuje před těžkým obdobím

Jelikož ve světě probíhají již dvě krize současně, mnozí analytici a ekonomové se obávají důsledků na globální ekonomiku a následků geopolitického napětí. Kromě toho se o sankcích vůči Rusku diskutuje na denním pořádku. Sankce implementuje již nemalé množství západních zemí po celém světě.

Mohlo by tě zajímat: Robert Kiyosaki radí investorům, jak během inflace a krize profitovat

V sobotu vydal MMF prohlášení o ekonomických dopadech konfliktu na Ukrajině po zasedání výkonné rady. Zpráva uvádí, že zasedání předsedala generální ředitelka MMF Kristalina Georgieva. Vyhlídky MMF nejsou vůbec dobré, a mezinárodní finanční instituce také varovala před „energetickým a komoditním boomem“.

Cenové šoky budou mít dopad na celý svět, a trpět budou zejména chudé domácnosti, pro které jsou potraviny a pohonné hmoty vyšší částí výdajů,“ uvádí se v prohlášení MMF.

„Pokud konflikt bude i nadále eskalovat, ekonomické škody budou o to ničivější. Sankce vůči Rusku budou mít podstatný vliv na globální ekonomiku a finanční trhy s výraznými přesahy do dalších zemí,“ uvádí se v prohlášení MMF.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Komodity rostou nevídaným tempem

Prohlášení MMF zveřejněná v sobotu navazují na nedávné signály o očekávané recesi. Analytik společnosti poznamenal, že ekonomický dopad může být 10x horší, než byl po velké hospodářské krizi. Inflace je neustále na vzestupu a investoři se obávají, že centrální banky budou nadále zvyšovat úrokové sazby a omezí nákupy velkých aktiv.

Co se týče cen, ty rostou nevídaným tempem. Například cena jedné unce zlata vzrostla za den o téměř 2 % a přesáhla úroveň 2 000 USD za unci, čímž překonala 2leté maximum!

MMF také poznamenal, že na Ukrajině došlo k poškození kritické infrastruktury. Ukrajina má podle informací do konce června k dispozici 2,2 miliardy dolarů. Kromě toho se připravuje balíček podpory ve výši 3 miliard USD, uvedl MMF.

Čti dále: Objem nákupů Bitcoinu a kryptoměn za ruské rubly dosahuje maxima

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...