Nastal čas jít na 100 000 $ !!! – tvrdí PlanB

0
Nastal čas jít na 100 000 $ !!! - tvrdí PlanB

Známý twitterový účet PlanB (plán Bitcoin) publikoval analýzu, podle níž nastal čas, aby Bitcoin začal rapidně stoupat. Za posledních šest měsíců tato kryptoměna zaznamenala růst z 3700 $ až na 12 500 $ a aktuálně se obchoduje za 10 800 $. Tlak býků podle PlanB narůstá a nový parabolický trend ho brzy dotlačí do šesticiferných čísel.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Tato predikce vznikla porovnáním současného stavu s předchozími parabolickými cykly. Důležitou událostí, která má rozpoutat nové rallye, je podle PlanB halving. Ten se na BTC síti udál 11. 5. 2020. Bitcoin v minulosti začal výrazněji růst cca 100 dní po halvingu.

Bitcoin na začátku parabolického trendu - Zdroj: PlanB Twitter
Bitcoin na začátku parabolického trendu – Zdroj: PlanB Twitter

Mokrý sen fanoušků kryptoměn – Bitcoin za 100 000 $

Jak můžete vidět na grafu, Bitcoin je aktuálně výrazně pod hodnotou, kterou predikuje analytický model. To je však v pořádku, podobně to bylo po každém halvingu. Podle předpovědi by Bitcoin mohl dosáhnout 100 000 $ do konce roku 2021.

Cena Bitcoinu v posledních týdnech zaznamenala první výraznější korekci za půl roku a tvrdě otestovala support na 10 000 $. Ten nakonec vydržel a všechny pokusy medvědů o jeho prolomení byly neúspěšné. I to je důvod, proč podle PlanB nastal čas na další pumpu.

Je tu však i další scénář a nikdo nechce, aby se naplnil. Nazýváme ho maximální nuda. Více se dočtete zde.

Věnujte pozornost bílým tečkám v grafu. Ty reprezentují, jak daleko je Bitcoin od predikované hodnoty. Aktuálně se nacházejí na historicky nejnižších hodnotách, což naznačuje, že přišel čas na další vzestup.

Podobný názor má i další analytik Crypto Michael, který současný stav trhu přirovnává k situaci z roku 2016 (tedy rok před největším parabolickým růstem). Podobně jako tehdy, i teď Bitcoin vytváří dlouhé periody konsolidace následované rychlými pohyby směrem nahoru.

Podle Michaela je to ze střednědobého hlediska bullish indicie a Bitcoin by měl (s přestávkami) pokračovat v růstu.

Takových predikcí jsme viděli hodně – Proč je to teď jiné?

O potenciálním pohybu Bitcoinu nad současné historické maximum a zopakování růstového posledního cyklu na tomto webu píšeme již dlouho. Viděli jsme množství podobných predikcí, ale v realitě se Bitcoin stále vrací na stejné hodnoty.

Trpělivost růže přináší. Nikdo netvrdí, že se Bitcoin dostane na nové ATH jedním rychlým pohybem nebo kontinuálním růstem. Tato kryptoměna v posledních letech pouze nabírala momentum. Velryby a nově i instituce pomalu akumulovaly kapitál a různé události ve světě (např. panika kolem koronaviruu) párkrát překazily bullrun na trhu s kryptoměnami.

Bitcoin se v současnosti obchoduje na krásných 10 800 $. Ještě před týdnem přitom lidé předpovídali propad na 6000 $. Bullish trend stále platí a pohyb nad současné high (12 500 $) v příštích dvou měsících potvrdí správnost těchto predikcí a zvýší pravděpodobnost, že se v roce 2021 skutečně dočkáme dalšího parabolického růstu.

Jak je na tom Bitcoin z pohledu technické analýzy? Přečtěte si postřehy našeho ekonoma Jaroslava:

Analýza Bitcoinu (BTC) – Vyplnění gapu prozatím odloženo, jdeme up?

avatar
  Subscribe  
Upozornit na