Návod na burzu Binance futures

Share This Post

Binance je největší kryptoměnová burza na světě nejen z hlediska spotového obchodování, ale také v oblasti obchodování derivátů. Společnost CoinMarketCap řadí tuto společnost na první místo podle objemu obchodování. Na platformě futures si nejprve musíte vytvořit účet, což si blíže ukážeme v tomto návodu. Platforma futures se stala populární hlavně díky pákovému efektu. V tomto článku se podíváme na kompletní Binance futures návod.

Platforma futures se mezi obchodníky stala populární hlavně díky pákovému efektu. Základní rozdíl mezi spotovou a futures burzou je, že obchodníci mohou spekulovat nad vývojem ceny různých kryptoměn, aniž by je reálně vlastnili.

Samotná obchodní platforma se až tak neliší od té spotové. Můžete zde otevírat long a short pozice. Tyto pozice lze otevírat bez finanční páky, ale také můžete využít páku až do výše 125x. Vysoké páky však kromě potenciálního výnosu mohou způsobit i riziko velké ztráty a likvidaci pozice nebo celého účtu.

Burza Binance je aktuálně nejlepší a nejznámější kryptoměnová burza, kde můžeš nakoupit a obchodovat kryptoměny. Využij náš link a získáš doživotní slevu na obchodování.

Založení futures účtu

Než budete otevírat obchody na futures burze, je třeba vytvořit si svůj účet. Na domovské stránce burzy Binance zvolíte možnost Deriváty -> Přehled Binance Futures.

Binance futures
Binance futures. Zdroj: Binance

Potom budete přesměrováni na stránku burzy Binance futures, kde se uprostřed zobrazí možnost Otevřít účet. Při vytvoření účtu můžete použít i referral kód, účet lze ale otevřít i bez něj. Po stisku tlačítka Otevřít účet se vám zobrazí rozhraní obchodování burzy Binance futures. Jak jsme si řekli v úvodu, rozhraní obchodování na této burze se značně shoduje se spotovým obchodováním.

Binance futures
Binance futures. Zdroj: Binance

Na úvod vám burza poskytne základní informace, které se týkají samotného obchodování na futures. Toto informační okno se skládá z pěti základních kroků, které je třeba pochopit předtím, než půjdeme na konkrétní obchodování:

 1. Převést marži – přesunete peníze na účet futures jako marži pro obchod s futures.
 2. Finanční páka a marže – úprava páky a přepínání mezi izolovaným/kombinovaným režimem páky. Tyto páky si vysvětlíme později.
 3. Režim pozice – můžete si vybrat jednosměrný nebo hedgeový režim pozice.
 4. Typ příkazu – zde si můžete zvolit konkrétní typ příkazu, který chcete realizovat. Tyto příkazy lze najít i na spotové burze (Limit/Trh/Stop-limit).
 5. Zavřít pozici 

Obrázek níže zobrazuje, kde přesně se nacházejí tyto jednotlivé kroky na burze Binance futures:

Binance futures: první kroky
Binance futures: první kroky. Zdroj: Binance

1. Převést peníze na účet

Na obrázku můžete vidět při prvním kroku ikonku, po jejímž rozkliknutí lze převést peníze ze spotové burzy na burzu Binance futures. Jediné, co je třeba udělat, je zvolit množství kryptoměny, které chcete přesunout. V momentě, kdy budou peníze úspěšně převedeny na burzu futures, tak je budete mít možnost vidět vpravo dole v okně Aktiva.

2. Finanční páka a marže

Na burze Binance futures máte k dispozici dva druhy pák. Na výběr je kombinovaná a izolovaná páka.

 • Kombinovaná marže – Již z názvu vyplývá, že kombinovaná páka může způsobit ztrátu celého vašeho zůstatku i s otevřenými pozicemi aktiva. Pokud jste například vybrali režim kombinované marže na trvalý kontrakt BTCUSD, otevřené pozice trvalého kontraktu BTCUSD sdílejí pouze zůstatek marže v BTC. Nevýhodou proto je, že riskujete celý účet. Výhodou naopak je, že aktiva můžete použít k transakcím jakéhokoli páru.
 • Izolovaná marže – I zde z názvu vyplývá, že daná marže je izolována pouze na konkrétní pozici. Výhodou je že, riskujete pouze výši účtu daného obchodního páru. Nevýhodou naopak je, že aktivum nelze použít na jiné páry, ale pouze na konkrétní obchodní pár.

Burza Binance je aktuálně nejlepší a nejznámější kryptoměnová burza, kde můžeš nakoupit a obchodovat kryptoměny. Využij náš link a získáš doživotní slevu na obchodování.

Jak vidíme na obrázku výše, můžeme použít finanční páku až do výše 125x. Čím je ale finanční páka vyšší, tím vyšší je také riziko, a nejen potenciální výnos. Čím vyšší finanční páku zvolíte, tím blíže se vytvoří likvidační cena k aktuální tržní ceně. Pokud cena dosáhne likvidační ceny, v tom momentě bude vaše pozice zlikvidována. To znamená, že když je likvidační cena blízko tržní ceny, riziko likvidace vaší pozice roste.

Burza Binance futures stanovila nová pravidla platná od 27. července 2021, která se týkají limitů finanční páky. Momentálně platí následující limity:

 • Pro nové účty – maximální finanční páka je 20x.
 • Pro stávající účty, které existují méně než 60 dní – nelze změnit otevřenou pozici s menší pákou než 20x nad finanční páku 20x. V případě otevřené pozice s více než 20x pákou se může uživatel rozhodnout, zda si pozici nechá, ale nemůže ji zvyšovat.

3. Režim pozice

Po rozkliknutí ikonky, kterou jsme si zobrazili při předchozím obrázku, zvolíme možnost  Předvolby -> Režim pozice.

Režim pozice
Režim pozice. Zdroj: Binance

Jak lze vidět na obrázku výše, máte k dispozici dva režimy pozice:

 • Jednosměrný režim – Představte si, že jste otevřeli short pozici a očekáváte, že cena klesne, a mezitím chcete otevřít i long pozici. Otevřít pozici v obou směrech současně však při tomto režimu není možné. Jestliže byste totiž zvolili protichůdné příkazy, tak by se navzájem zrušili.
 • Hedgeový režim (hedge) – U tohoto typu příkazu můžete držet long i short pozici na stejném kontraktu současně.

4. Typ příkazu

V tomto kroku si zvolíte konkrétní obchodní příkaz, který budete využívat. Mezi základní obchodní příkazy patří limit, stop a stop limit. Kromě těchto příkazů se zde nacházejí i další. Na jednotlivé příklady obchodních příkazů se můžete podívat v tomto odkazu kompletního návodu na burzu Binance.

5. Zavřít pozici

Otevírání a zavírání pozic se liší podle toho, jaký režim obchodu jste zvolili. Na výběr máte buď hedgeový (hedge), nebo stejnosměrný režim. V případě, že chcete otevřít pozici, musíte se před zadáním objednávky ujistit, že jste si vybrali možnost Otevřít. Naopak, chcete-li zavřít pozici, zvolíte možnost Zavřít. V případě jednosměrného režimu tato dvě políčka neexistují.

Obchodní platforma burzy Binance futures

V této kapitole se podíváme na jednotlivé části obchodní platformy burzy Binance futures. Pro lepší vizualizaci a pochopení rozhraní budeme používat obrázek níže.

Obchodní platforma Binance futures
Obchodní platforma Binance futures. Zdroj: Binance
 1. Hlavička – V této horní části se můžete pohybovat mezi obchodní platformou nebo domovskou stránkou samotné burzy. Máte zde také přístup k vašemu účtu, peněženkám či objednávkám.
 2. Cenový graf – Je spárován s platformou Tradingview a poskytuje veškeré informace potřebné k provádění obchodů.
 3. Kniha objednávek – Jedná se o knihu objednávek, resp. order book se seznamem pokynů, které burza používá k zaznamenání zájmu kupujících a prodávajících.
 4. Zadávání příkazů – V této části zadáváte konkrétní typ a podmínky obchodu. Burza poskytuje nespočet typů obchodů. Základní příkazy jsou limit, stop a stop limit.
 5. Otevřené a zrealizované objednávky – V této části se vám zobrazují vaše otevřené pozice a uzavřené objednávky s jejich historií.

Obchodování na burze Binance futures

Pro lepší pochopení obchodování s futures si vysvětlíme následující příklad. Předpokládejme, že cena za 1 BTC je 50 000 $. Použijete páku 125x na nákup 1 BTC. To znamená, že vaše prostředky v této objednávce představují pouhých 400 $ (50 000/125). Mezitím cena narostla na 51 000 $ a jste v zisku 1000 $. Pokud by však cena spadla o 400 $ nebo více, vaše pozice je celá zlikvidována. Vidíte, že obchodování s pákou je velmi rizikové.

Při obchodování na burze futures lze využít long a short pozici. Není to ovšem totéž jako klasická nákupní nebo prodejní objednávka. Long je pozice, při které vyděláváte, když cena roste. A naopak short je pozice, kdy vyděláváte na poklesu ceny.

Při obchodování s futures neotevíráte obchod, ale kontrakt. Vyberete si kryptoměnu, přes kterou budete obchodovat. Obchodování futures znamená, že děláte sázku na příští cenový vývoj. Když očekáváte růst, otevřete sázku na long. Očekáváte-li pokles, otevřete sázku na short. Zavřít obchod můžete přes close nebo otevřením protichůdné pozice.

Závěr

Vidíte, že obchodování s futures není pro začátečníky a může s sebou nést vysokou dávku rizika. Obchodování pomocí finanční páky vám poskytne možnost vydělat mnohem více peněz z daného kontraktu, ale také můžete velmi snadno přijít o všechny peníze. Přesto, pokud se rozhodnete obchodovat futures, je Binance jistě jedna z nejlepších možností na trhu.

Burza Binance je aktuálně nejlepší a nejznámější kryptoměnová burza, kde můžeš nakoupit a obchodovat kryptoměny. Využij náš link a získáš doživotní slevu na obchodování.

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...