Návrh na restrukturalizaci thajské kryptoburzy Zipmex rozděluje věřitele

Share This Post

Thajská kryptoburza Zipmex, která se ocitla ve složité situaci, nabízí svým věřitelům 3,35 centů za dolar za počáteční pohledávky, s dalšími výplatami v případě obnovy. Tento návrh je součástí restrukturalizační nabídky od společnosti, která má vůči svým zákazníkům dluh ve výši 97 milionů dolarů.

Podle zprávy agentury Bloomberg ze dne 29. listopadu by mohl Zipmex navýšit částku z 3,35 centů na 29,35 centů za dolar „v případě obnovy“. Nicméně hlavní věřitelé prý nesouhlasí s navrženým plánem a požadují nezávislé posouzení závazků společnosti.

CEO Zipmexu Marcus Lim odmítl potvrdit uvedené podrobnosti restrukturalizačního plánu, ale podle zprávy uvedl „nepřesnosti“ v číslech, která byla uvedena novináři.

Potíže burzy Zipmex

Zipmex se dostala do potíží v létě 2022, kdy tato kryptoburza působící v jihovýchodní Asii požádala o ochranu před bankrotem v Singapuru. Společnost požadovala čas na vyřešení svých vystavených pohledávek vůči kryptopůjčovnám Babel Finance a Celsius, které celkem činily 53 milionů dolarů.

Zipmex opakovaně žádala soud v Singapuru o prodloužení moratoria na své dluhy. Podle agentury Bloomberg se hlasování věřitelů o aktuálním plánu restrukturalizace uskuteční na začátku prosince.

V listopadu oznámila burza, že veškeré obchodování s digitálními aktivy v Thajsku bude pozastaveno do 31. ledna 2024. Společnost je od začátku roku 2023 pod vyšetřováním Thajské komise pro cenné papíry a burzy.

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...