Nová, lepší sociální síť Voice založená na blockchainu – Velká konkurence pro Facebook?

0
social-media-voice

Bohužel, aktuálně nemůžeme využívat ideální sociální médium, které by vyvážilo svobodu projevu s politickou korektností. Kromě toho mohou tvorové jako Facebook sdílet vaše osobní údaje. Je platforma Voice od Block.one ideální alternativou?

Nová blockchain platforma Voice

V minulém roce společnost Block.one, společnost stojící za blockchainem EOS, oznámila svou ambici čelit Facebooku a vyvíjet platformu sociálního média, které odměňuje uživatele tokeny založenými na blockchainu za vyjádření jejich názorů.

Mohlo by vás zajímat: Všichni čekají velký růst kryptoměn – Je však vůbec možný? Tyto faktory musí být splněny!

Decentralizace však není klíčové slovo pro tuto platformu Voice. Namísto toho platforma klade důraz na skutečnou identitu a transparentnost díky blockchainu. Jinými slovy, je pravděpodobné, že Voice bude pouze dalším sociálním médiem. Jiné to bude v tom, že bude postavena na blockchainu.

Nyní, když mluvíme o sociálních médiích, vraťme se k počátkům sociálních médií. Mark Zuckerberg, zakladatel a generální ředitel Facebooku, propagoval svou novou platformu vysokoškolským studentům na Harvardu, přičemž v soukromí je nazval hlupáky. Pravděpodobně víte, že mezi ním a jeho přátelům unikla konverzace, kterou zřejmě neměl vidět nikdo:

voice, Nová lepšia sociálna sieť Voice založená na blockchaine – Veľká konkurencia pre Facebook?

V těch dobách soukromí ještě něco znamenalo. Dnes však rádi sdílíme všechny aspekty našeho života. Jelikož to nestačilo, sociální média, jako například Voice, lákají do svého ekosystému, ale až po absolvování ověřovacího postupu. Platforma Voice je ohledně skutečné identity seriózní.

Něco nového, lepšího…?

 Ve skutečnosti neočekávejte platformu sociálních médií, která uspokojí všechny uživatele stejně. Lidé jsou jiní a vždy tu bude někdo uražen názorem někoho jiného. Z důvodu svobody projevu je však určitý stupeň nesouhlasu přirozený a musí být akceptován.

Voice se propaguje jako platforma, která umožňuje uživatelům vyjádřit své názory a získat za to odměny. I když by platforma mohla uspět při odstraňování skrytých algoritmů a prodeje osobních údajů, nebude přínosem pro všechny uživatele stejně. V našem rozmanitém světě je to nemožné – je to utopie.

Mohlo by vás zajímat: Která kryptoměna je mezi investory nejoblíbenější? Výsledek vás (ne)překvapí!

Voice tedy nedovolí svým skutečným lidským uživatelům vyjádřit ledajaké názory. Namísto toho dojde k moderování, aby se zabránilo falešným zprávám, šikaně a manipulaci. Jinými slovy, Voice pravděpodobně zveřejní to, co se mu líbí a cenzuruje to, co nepovažuje za politicky korektní. Společnost tento krok vysvětlila:

„Moderování je stále problémem a pravidla upravující jeho používání jsou obecně mimo kontrolu provozovatelů platforem a v rukou regulačních orgánů a příslušných zákonů. Jako společnost věříme ve svobodu projevu a tuto hodnotu budeme upřednostňovat při práci v mezích všech zákonů a předpisů.“

Co číst dál?

TOP 5 méně známých kryptoměn s velkým potenciálem pro rok 2020

Zdroj:
bitcoinist.com

avatar
  Subscribe  
Upozornit na