O Bitcoin se nebojím, velký propad mu nehrozí – Říká analytik Michaël Van De Poppe

zdroj:kryptomgazin.sk

Bitcoin má za sebou náročný měsíc. Celý jsme ho shrnuli včera v našich zprávách. Duben byl pro mnohé fanoušky kryptoměn zklamáním. Za začátku to sice vypadalo nadějně a 14.4. jsme dokonce oslavili nové historické maximum (65 000 USD), ale pak se sen o pokračování bullrunu zhroutil. Bitcoin během jediné hodiny klesl o 7500 dolarů a začala další korekce. Dno jsme nakonec našli až pod hladinou $ 50 000 a rozšířily se spekulace, že kryptoměny už mají to nejlepší za sebou.

1D BTC / USD - Bitstamp
1D BTC / USD – Bitstamp

V anketě jsme se vás zeptali, jaké jsou vaše očekávání. Je toto konec bullrunu?

Myslíte si, že Bitcoin již dosáhl svého maxima a nyní bude dlouhodobě padat?
  •  
  •  

View Results

Většina z vás sice odpověděla NE, ale na trhu je stále cítit nejistota.

Známý analytik Michaël van de Poppe na twitteru publikoval svůj pohled na Bitcoin. Ke grafu, kde zakreslil všechny důležité podpůrné hladiny, připojil i svou predikci dalšího vývoje cen.

 

“Bitcoin je zatím v pohodě. Nemáme se čeho obávat.”

Přečtěte si dubnové zprávy: Bitcoin má za sebou červený duben – Ethereum však nabralo neskutečné momentum

Proč Bitcoin už dva měsíce stagnuje?

Trh s kryptoměnami má za sebou nejlepší rok historie. Hodnota všech coinů v oběhu stoupla o stovky procent. Bitcoin od března 2020 do února 2021 prakticky nepřetržitě stoupal a bylo jen otázkou času, než se zastaví.

Aktuálně probíhá konsolidace. Trh na hladině 55 000 dolarů našel rovnovážný stav, ve kterém se poptávka vyvážila s nabídkou. Za vzestup na tuto cenu můžeme děkovat institucionálních investorům, kteří nakupovali jako diví. Ti nyní mají miliardové zisky, které postupně vybírají.

Ostatně, i automobilka Tesla v kvartální zprávě ohlásila prodej deseti procent svého Bitcoinového portfolia.

Bitcoin ztratil momentum a chvíli potrvá, než ho opět získá.

Ethereum na vzestupu

Naštěstí zde není jediná kryptoměna, do které můžeme investovat. Bitcoin sice má za sebou náročný duben, ale druhý největší coin – Ethereum – je v úplně jiné situaci. Duben začal na ceně 1800 USD a skončil o tisícovku výše. Kapitalizace Etherea již dosahuje třetiny hodnoty všech Bitcoinů v oběhu a neustále stoupá.

1D ETH / USD - Bitstamp
1D ETH / USD – Bitstamp

Bitcoin prozatím ztratil momentum, ale Ethereum ho teprve nabírá. Trh se připravuje na nasazení technologie Optimistic Rollups, která stonásobně zrychlí ETH síť. To vyřeší největší problém, se kterým tento projekt zápasí.

Koncem roku navíc dojde k přechodu na zcela nový Ethereum 2.0 blockchain, který bude opět stonásobně rychlejší.

DOPORUČUJEME: MyEtherWallet – peněženka pro Ethereum, ERC-20 tokeny a Define Dapps

Ethereum se v tomto roce dostává do velmi zajímavé pozice a přestává korelovat s Bitcoinem. Jde o skvělou investici do budoucna a mnoho traderů ho v poslední době začíná preferovat před Bitcoinem.

Chcete-li nakupovat Bitcoin, Ethereum či další kryptoměny, najděte si kvalitní a ověřenou burzu, která vás neokrádá na poplatcích. My doporučujeme využít služeb burzy Binance, kde najdete široký výběr kryptoměn a řadu dalších zajímavých služeb. Navíc tam můžete získat úroky až 40 % pa za držení kryptoměn ( návod najdete zde ).

Vytvořte si účet na Binance přes >>> tento odkaz <<< a získáte doživotní slevu 5 % na obchodní poplatky.

NÁVOD: Takto získate úroky 1-35% p.a. za dlhodobé držanie kryptomien