Jak úspěšně investovat na burze – Cesta k milionu #3

Jak úspěšně investovat na burze - Cesta k milionu #3

V dnešním 3. díle naší reality show se podíváme na to, jak být na burze úspěšným. Kromě toho si opět uděláme update našeho účtu a podíváme se na několik zajímavostí z trhu. Pojďme na to.

Rychlý update na úvod

Jak úspěšně investovat na burze - update účtu

Celkově zainvestováno: 23 000 USD

Aktuální zisk: 42 000 USD

Stav účtu: 65 000 USD

Pravidlo číslo jedna – Plán

Každý investor musí mít nachystaný jasný plán. Dělá se z toho důvodu, jelikož nelze být dlouhodobě ziskový za takových okolností, pokud nakupujeme x stovek nesmyslných aktiv a časem se v tom sami ztrácíme. Trading je o jednoduchosti a časové nenáročnosti. A to platí pro jakýkoliv druh realizování obchodů. Jak pro tradery, tak i pro hodlery.

Investování na burze a do kryptoměn řešíme na profesionální úrovni i v rámci naší trading room. Zajdi na web, objednej členství a investuj společně s námi. Podívat se na nabídku.

Moje zkušenost

Co mně nejvíc pomohlo, když jsem byl začátečník, bylo to, že jsem si udělal pořádek. Zjistil jsem, že vlastnit 100 různých kryptoměn (velká část jen shitcoiny) absolutně nedává smysl. A stačí mi, když si vyberu 20 coinů, které budu aktivně sledovat, a vždy se rozhodovat, kde dám více a kde dám méně. I tak z dlouhodobého hlediska mají větší pravděpodobnost k úspěchu nejznámější akcie a kryptoměny. Právě ty určují směrování našeho světa a jsou v oku každého investora. Já osobně preferuji investice pouze do top 20 nejznámějších aktiv na světě. A to v rámci akciového i kryptoměnového světa. Nemusím připomínat, že 99% všech kryptoměn tu už za 10 let nebude. Jen když si porovnám rok 2013 s rokem 2021, tak zjistím, že z více než 100 kryptoměn dneska již existuje a reálně funguje pouze LTC a BTC. A to už tehdy se mluvilo, že Bitcoin spadne a možná jej nahradí jiná kryptoměna. Nestalo se tak.

Přečti si také: O Bitcoin se nebojím, velký propad mu nehrozí – Říká analytik Michaël Van De Poppe

Co beru já jako jistotu?

Za mě je jako dlouhodobě nejjistější investice právě do Bitcoinu a ostatních highcap coinů, které mají předpoklad, že dosáhnou velkého cíle. Je pravda, že možná během tohoto roku budou dominovat některé shitcoiny a udělají 10 000% zhodnocení. To samozřejmě Bitcoin nestihne do konce roku. Nicméně je nutno počítat i s tím, že takové kryptoměny se nejčastěji vrací zpět na původní hodnoty a ztrácí 99%. Časem dokonce vymřou. Raději koupím Bitcoin, kde se výsledky začnou objevovat až časem, než nějaký shitcoin, který jednou vyletí, nestihnu ho dokonce ani prodat, a pak už nikdo o něj nezakopne. Samozřejmě, vlastnit pouze Bitcoin je z opačném úhlu pohledu investora také dost nesmyslná věc. Nebudu nikoho od toho odrazovat. A to už jen z toho důvodu, že nakoupit Bitcoin je x násobně lepší rozhodnutí než nakoupit shitcoiny.

Jak se to dělá správně?

Z pohledu investování ale nemáme rozložené riziko. To při případném selhání právě tohoto aktiva může mít osudový dopad na portfolio. Proto se například investuje v následujících poměrech (čistě jen jako příklad). 25% Bitcoin, 25% kryptoměny, 25% komodity a 25% akcie. Tímto máme splněnou ochranu účtu a zároveň i dobře diverzifikovaný účet. Dokonce ještě počítáme s tím, že mezi například 20 různými kryptoměnami z top 20, případně top 50, se rovněž může objevit alespoň jeden klenot, jako například BNB, který nám udělá 10 000% zhodnocení.

Doufám, že vám článek pomohl. Určitě napište do komentářů, jaké kryptoměny vlastníte vy.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.