ANALÝZA – Stříbro (SI) se nachází v reakumulačním pásmu, prorazíme?

skotské stříbro komodity drahé kovy unce

V páteční analýze jsme se zaměřili na trh se zlatem, kde je situace po technické stránce docela pozitivní, ale jak je na tom třeba stříbro (SI)? Trh má též potenciál zase pokračovat v růstu. A zajímavostí také je, že za posledních cca devět měsíců je o něco silnější než žlutý kov. Osobně si myslím, že důvodem je průmyslová výroba.

Tudíž je tu nemalá možnost v potenciálním zhodnocení tohoto drahého kovu. Nicméně, jak jsem právě v analýze na zlato zmiňoval, drahé kovy nahoru bez vyšší inflace nemohou. Respektive potřebujeme fundamentální opodstatnění pro zajišťování v drahých kovech. Díky poslednímu fiskálnímu stimulu se jim sice podařilo vyhonit inflaci do vyšších čísel, ale otázkou je, zda se jim vyšší inflaci povede i udržet. Pokud ne, expanze na stříbru nemusí mít dlouhé trvání, když k němu dojde.

Mohlo by vás také zajímat: Ethereum jde na 3 500 USD? Tyto metriky ukazují na další vzestup

Aktuální situace na 1W TF SI (stříbro)

stříbro

Co se tedy týče týdenního grafu pro stříbro, kurz konsoliduje v rámci zakresleného obchodního pásma. A jestli se nic výrazně nepokazí, měli bychom se nakonec dočkat silného breakoutu up. Proto jej taky považujeme za reakumulační. Uvedené pásmo má vcelku široké rozpětí v rozmezí 29,855 – 21,831 USD/unce. Horní hranice je tedy tvořena S/R levelem, na kterém došlo již k dvěma zamítnutím.

Druhé zamítnutí přišlo začátkem února a skončilo v dost nelichotivé podobě. Týdenní svíce má podobu Doji a horní knot je extrémně dlouhý, takže samotné sražení ceny bylo dost masivní. Trh má většinu času tendenci se držet nad S/R levelem 24,191 USD/unce, a relativně nedávno jsme se i dočkali pěkného odrazu od této úrovně.

Dotyková svíce má podobu Hammer, což je významný signál pro další růst. Expanze trvala až po úroveň 26,341 USD/unce, kde se setrvačnost zastavila. Nicméně k rotaci nedošlo, pouze konsolidujeme pod úrovní. Pokud tímto způsobem kurz pod rezistencí konsoliduje, je dost velká pravděpodobnost, že se dočkáme nového pokusu o průraz. Stříbro pak má volnou cestu k horní hranici pásma.

Indikátory

Týdenní RSI je na základě vývoje hodně neutrální, ale hodnoty indikátoru se spíše zdržují nad 50 body. Na MACD došlo v únoru k bullish crossu, ale nakonec se signál rychlým bearish crossem invalidoval. Připomínám, že na zlatu se též schyluje k bullish crossu. Ale jak vidíte, není to zárukou ničeho.

Aktuální situace na 4H TF SI (stříbro)

Stříbro, ANALÝZA – Stříbro (SI) se nachází v reakumulačním pásmu, prorazíme?, TRADING11

Mohlo by vás také zajímat: Microstrategy v prvním čtvrtletí hlásí rekordní profit! Chce nakupovat další BTC

Na intraday grafu chci akorát ukázat, jak vypadala expanze za předešlých pár týdnů. Jednalo se o vcelku střídmý vývoj v rámci zakresleného kanálu. Na 4H grafu můžeme i sledovat, že sice na rezistenci proběhlo zamítnutí, ale následný price action skutečně spíše připomíná přípravu na obnovení snah o breakout.

Závěrem

Když pozorujeme vývoj za předešlých několik týdnů, zjistíme, že stříbro má velmi podobný průběh jako zlato. Pokud tedy žlutý kov zůstane silný, i jeho menší sourozenec nás může nadchnout budoucím vývojem. S fundamentální rovinou si však nejsem úplně jistý. A myslím si, že v tomto ohledu se dozvíme více, až budou dostupná makroekonomická data za duben.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) zakončil duben, jakou má podobu měsíční svíce?

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!