ZPRÁVY – Bitcoin má za sebou červený duben, Ethereum ale nabralo neskutečné momentum

ZPRÁVY - Bitcoin má za sebou červený duben - Ethereum ale nabralo neskutečné momentum

Trh s kryptoměnami má za sebou opravdu náročný měsíc. Na začátku dubna to vypadalo opravdu dobře. Tradeři začali spekulovat na růst po zalistování akcií burzy Coinbase na NASDAQ a opravdu jsme se dočkali nového historického maxima… pátý měsíc v řadě.

Bitcoin v dubnu dosáhl historického maxima

Bohužel bullrun se nakonec nekonal. 14. dubna došlo k zalistování a ceny kryptoměn začaly klesat. Investoři očividně zvolili taktiku “buy the Rumor, sell the news”. S předstihem nakoupili, a když jsme se konečně dočkali klíčové události, během největšího hypu začali prodávat.

Bitcoin Weekly graf
Bitcoin Weekly graf

Červená hodinka a 10miliardová likvidace BTC derivátů

A pak přišel jeden z nejkrvavějších dnů tohoto roku. Během smrtelné hodinky hodnota Bitcoinu padla o 7500 dolarů z ceny 60 000 USD na 52 500 USD. Dump z 18. dubna byl způsoben likvidací přepákovaných long pozic na derivátových burzách. Celkově z trhu zmizely pozice v hodnotě 10 miliard dolarů.

Mnoho spekulantů si nastavilo stoplossy těsně pod 60 tisíc dolarů, a když Bitcoin podlezl tuto cenu, nastala menší apokalypsa. Při zavírání longu se prodávají Bitcoiny, což cenu tlačí ještě níže, vzniká tak kaskádová reakce. Jakýkoliv masivní pohyb Bitcoinu oběma směry je zapříčiněn těmito likvidacemi.

Bitcoin monthly graf
Bitcoin monthly graf

Může vás zajímat: TOP 3 kryptoměny na staking – Vyspělé, kvalitní projekty, velká komunita a vysoké odměny

Výplach spekulantů a novopečených “investorů”

Ale to trhu nestačilo. O 5 dní později Bitcoin otestoval víru nováčků na trhu s kryptoměnami, kdy předvedl další masivní dump. Z ceny 57 000 USD padl až na 47 000 dolarů, čímž vytvořil nižší minimum. Otevřel tak možnost, že nám pomalu končí bullrun a otáčí trend.

Během tohoto druhého propadu množství nováčků panicky prodalo své kryptoměny a nyní jsou mimo hru. Při obchodování s kryptoměnami je potřeba mít pevné nervy. Trh vás bude zkoušet, a pokud zpanikaříte, budete za to potrestáni.

Ethereum v dubnu nabralo neskutečné momentum – Investoři ho začínají nakupovat místo Bitcoinu

Bitcoin má za sebou náročný měsíc, ale druhá největší kryptoměna, Ethereum, je na koni. Nabrala pořádné momentum, a v průběhu dubna její hodnota stoupla o 1000 dolarů. ETH se aktuálně obchoduje na historickém maximu 2974 dolarů a spekuluje se, že brzy otestuje pásmo 3200-3500 USD, kde někteří analytici očekávají další rezistenci a následnou konsolidaci.

Ethereum nyní zčásti přebralo žezlo Bitcoinu, který za poslední dva měsíce v podstatě nic nedělá. Mnoho obchodníků začalo namísto BTC akumulovat raději ethery a vyměňují za něj své Bitcoinové portfolio.

Ethereum týdenní graf
Ethereum weekly graf

Ethereum sice nedělá žádná šílená procenta jako v minulosti Dogecoin, BNB, či Cardano, ale oproti ostatním coinům má své výhody. Jeho kapitalizace je opravdu obrovská. 330 miliard dolarů je téměř třetina kapitalizace Bitcoinu. Ethereum dokonce nedávno předběhlo i platinu a stalo se 33. největším aktivem na světě!

Chcete nakupovat Bitcoin, Ethereum či další kryptoměny? Jednoznačně doporučujeme využít služeb burzy Binance, kde najdete široký výběr coinů. Vytvořte si účet na Binance přes >>> tento odkaz <<< a získáte doživotní slevu 5% na obchodní poplatky.

Silné fundamenty tlačí cenu Etherea nahoru

Dokonce se spekuluje, že Ethereum bude první altcoin, který se vytrhne z korelace s Bitcoinem. Vždy to bylo tak, že Bitcoin udal směr a ostatní kryptoměny ho následovaly. Avšak Ethereum je již tak velké a má tak neskutečný potenciál, že roste i v době, kdy Bitcoin stagnuje.

Technologické inovace v podobě Optimistic rollupů, stakingu, shardingu, silný DeFi a NFT ekosystém a největší komunita programátorů prostě dělají své. Investoři v Ethereu vidí obrovský potenciál a očekávají, že bude růst. A možná i v případě, že by Bitcoin bullrun úplně skončil.

Tesla prodala 10% BTC

Automobilka Tesla nedávno překvapila celý svět, když v prvním kvartálním reportu tohoto roku mezi zisky uvedla i prodej kryptoměn. Konkrétně se zbavila 10% svého portfolia ($270 milionů). Z prodeje vykázala čistý zisk více než 100 milionů USD, díky čemuž měla sedmý ziskový kvartál v řadě. Nebýt tohoto prodeje, byla by ve ztrátě.

Investoři mají rádi dlouhodobě ziskové firmy s vyváženými rozpočty. Tesla tvrdí, že zbytek mincí chtěla dlouhodobě držet a akumulovat další Bitcoiny prodejem svých elektromobilů. Pokud je to pravda, prodej 10% portfolia považujeme za krátkozraký: Chcete vědět, proč Tesla začala prodávat Bitcoiny? Důvod je jiný, než se zdá

CEO společnosti Tesla Elon Musk tvrdí, že zatím žádné své kryptoměny neprodal a pouze nakupuje.

Satoshi Nakamoto je již více než dekádu neaktivní

Nedávno tomu bylo deset let, kdy tvůrce Bitcoinu publikoval svůj poslední příspěvek. V něm komunitě ohlásil, že jeho práce skončila a rozhodl se pracovat na dalších projektech. Před svým odchodem ze světa kryptoměn přenechal vývoj Bitcoinu svým následovníkům.

Pokračujte ve čtení: Dnes je to deset let, kdy zmizel zakladatel Bitcoinu – Toto je jeho poslední zpráva

Vláda Louisiany uznala přínos Bitcoinu a jeho tvůrce Satoshiho Nakamota

Bitcoin má za sebou neuvěřitelných dvanáct let. Za poslední dekádu se z něj stalo zdaleka nejziskovější aktivum. V roce 2010 lidé tuto internetovou měnu považovali za vtip, resp. o Bitcoinu ani nevěděli. Krátce nato jeho kapitalizace dosáhla milionu dolarů. A dnes? Dnes je doslova milionkrát vyšší a hýbe světovou ekonomikou.

“[…] Sněmovna reprezentantů zákonodárného sboru v Louisianě tímto oceňuje tvůrce Bitcoinu Satoshiho Nakamota a uznává jeho přínos celosvětové hospodářské bezpečnosti.”

Dokument s tímto prohlášením podle lokálního magazínu The Hill podepsaný ve čtvrtek. Pochvala anonymního tvůrce Bitcoinu Satoshiho Nakamota přišla hned po uznání úspěchu Bitcoinu jako prvního $bilionového (bilion = 1000 miliard) decentralizovaného aktiva.

Mohlo by vás také zajímat: Neuvěříte, co právě o Bitcoinu řekla vláda Louisiany

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.