Microstrategy v prvním čtvrtletí hlásí rekordní profit! Chce nakupovat další BTC

zdroj:kryptomagazin.sk

Společnost MictoStrategy se v létě 2020 významně zviditelnila (nejen) v kryptoměnové komunitě, když její CEO Michael Saylor ohlásil rekordní investici do Bitcoinu. Firma postupně vyměnila všechny své peněžní zásoby za krypto a následně vydala $ 1,7 miliardy v dluhopisech.

Microstrategy a Bitcoin

Michael Saylor si získal velké uznání komunity svým bullish názorem na BTC. Tvrdí, že firemní mince nikdy nebudou vyměněny zpět za dolary a očekává, že z Bitcoinu se v budoucnu stane globální měnou.

Microstrategy na Bitcoinu trhla obrovský profit. Momentálně drží více než 91 000 coinů v celkové hodnotě $ 5,2 miliardy. Zisk z této investice se tedy pohybuje v miliardách. Microstrategy však není investiční fond, ale relativně stará softwarová firma. A i byznys mimo kryptoměny jí jde od ruky.

Úspěch v podnikání

CEO Michael Saylor včera publikoval shrnutí prvního kvartálu 2021. Ukazuje, že firma v prvních třech měsících letošního roku dosáhla o 52 % větší obrat, než ve stejném období minulého roku. Jde o největší nárůst obratu za poslední dekády.

“Tržby z licencí na produkt a předplatných služeb za první čtvrtletí 2021 byly 31,3 milionu dolarů, což představuje nárůst o 52,3 % oproti prvnímu kvartálu 2020.”

Celkový obrat v prvním čtvrtletí dosáhl 122 milionů dolarů. Michael Saylor zároveň prohlásil, že je spokojen se strategií, kterou jeho firma zvolila při práci s BTC a v blízké budoucnosti zase plánuje nakupovat. Firma tak přidá další mince do svého obrovského portfolia.

Akcie Microstrategy následují Bitcoin

Investoři a tradeři však na růst obratu firmy nereagují. Akcie Microstrategy se obchodují na stejné úrovni, jako před 4 dny. Je však zajímavé, že dlouhodobě kopírují cenu Bitcoinu.

Vzestup hodnoty Bitcoinu (oranžová) a akcií Microstrategy (modrá) za poslední rok copy
Vzestup hodnoty Bitcoinu (oranžová) a akcií Microstrategy (modrá) za poslední rok

Silnou korelaci mezi MSTR a Bitcoinem můžete vidět i na grafu nahoře. Microstrategy má za sebou jednoznačně nejlepší rok své historie a je evidentní, že pokud Bitcoinu vydrží současné momentum a bude dále stoupat, firma bude mít na burzách velký úspěch.