ANALÝZA – Bitcoin (BTC) zakončil duben, jakou má podobu měsíční svíce?

bitcoin BTC kryptoměny coin mince graf

Od poslední analýzy na Bitcoin (BTC) se trh konečně dokázal probudit a někam se posunout. Zatím sice není úplně rozhodnuto, ale pokud price action z tohoto týdne bude pokračovat, třeba se brzy dočkáme průrazu na nové all time high. Chce to akorát stabilní cenový růst a stoupající objemy. Druhé řečené může být právě problém, protože nákupní tlak bývá silný spíše jednorázově, ale my potřebujeme, aby to byl soustavný proces.

Mohlo by vás také zajímat: Chcete vědět, proč Tesla začala prodávat Bitcoiny? Důvod je jiný, než se zdá

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Prvně se zaměříme na denní graf, kde můžeme potvrdit, že se povedlo prorazit ze zakresleného obchodního pásma. V podstatě kurz BTC konsoliduje na horní stěně a možná se tedy dočkáme odrazu a otestování rezistenčního pásma, které začíná na 60 000 USD. Kromě toho se povedlo prorazit úroveň, která je dle Volume profile High Volume Node.

Konkrétně se jedná o cca 56 600 USD. Co se týče páteční svíce, ta je impulsní, ale objemy nejsou nic extra. Problém je zde prostě v tom, že volume s expanzí kurzu soustavně klesá. Abychom mohli cenovému stoupání věřit, je nutné, aby objemy též stoupaly. Jinak je tu do očí bijící divergence.

Leč je jakási šance, že jakmile prorazíme blízké rezistence, třeba se u BTC dočkáme volume spiku. Každopádně, pokud se býkům podaří prolomit blízké rezistenční pásmo, s největší pravděpodobností atakuje all time high.

Indikátory

Aktuální hodnoty RSI jsou cca 54 bodů, takže jsme se dokázali dostat zpátky do horní poloviny hodnot. Uvidíme, zda trh dokáže postoupit k hraničním 70 bodům. Jinak na MACD došlo k bullish crossu, takže máme pohyb potvrzený i signálem z indikátoru.

Aktuální situace na 1M TF BTC/USD

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) zakončil duben, jakou má podobu měsíční svíce?, TRADING11

Druhý graf je na měsíčním časovém rámci s logaritmickým měřítkem. Bitcoin má za sebou očividně dost silný růst, ale od nového roku stabilně objemy klesaly. Prostě divergence avizující minimálně zpomalení. Každopádně dubnová svíce není vyloženě medvědí povahy. Osobně jsem ji identifikoval jako Dragonfly Doji, ale přiznávám se, že někdo tam může vidět prosté Doji.

Řekl bych ovšem, že na tom tolik nezáleží, protože obě svíce reprezentují zaváhání. Problém je v tom, že po dlouhotrvajícím uptrendu může svíce avizovat korekci, nebo dokonce reverzi trendu. Já se však přikláním pouze k té korekci, ale protože v grafu nemáme Shooting star a navíc naše Dragonfly Doji nemá velké objemy.

Kdybych měl situaci vysvětlit polopaticky, nepřijde mi, že Bitcoin tvoří vrchol současného býčího trendu. I když… korekce na 42 000 – 32 000 USD dává smysl. Leč, když bude mít trh dostatek sil, žádnou komplexnější korekci neuvidíme.

Mohlo by vás také zajímat: Ethereum jde na 3 500 USD? Tyto metriky ukazují na další vzestup

Indikátory

Indikátor MACD je zcela v pohodě a není zde žádný problém. Trend je zkrátka hodně silný. Nicméně měsíční RSI vygenerovalo vrchol na cca 92 bodech, kdy aktuální hodnota je něco přes 89 bodů. Podle měsíčního RSI jednoduše pokles hrozí.

Závěrem

Květen je pro Bitcoin nesmírně důležitý, protože jestli dojde k měsíčnímu close pod dubnovým close, Dragonfly Doji se potvrdí. A vzhledem k tomu, že je léto vždy okurková sezóna, nedivil bych se dlouhé stagnaci s poklesem. Trh si určitě zchladit zasluhuje, čímž se trend i prodlouží. Jestli cena půjde nahoru za každou cenu, i když je volume mrzké, dlouho to už takhle nemůžeme vydržet.

ANALÝZA – Zlato (XAUUSD) se musí již rozhodnout, prorazí?

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!