ANALÝZA – Bitcoin (BTC) se pokusil o průraz, ale zatím neúspěšně

bitcoin BTC kryptoměny coin mince
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Ve včerejší analýze na Bitcoin (BTC) jsme si ukázali, že trh má tendenci jaksi váhat, a to navzdory předešlému cenovému vývoji, který byl pár dní docela solidní. Včera večer se nakonec zdálo, že trh chce tuhle váhavost konečně ukončit, což ovšem skončilo velmi rychlým neúspěchem. Nechci malovat čerta na zeď, ale pokud se brzy nedočkáme odrazu, musíme skutečně oprášit scénář kalkulující s otestováním 42 000 USD.

Mohlo by vás také zajímat: Chcete vědět, proč Tesla začala prodávat Bitcoin? Důvod je jiný, než se zdá

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Jak bylo tedy řečeno v úvodu, kurz se stále drží u S/R levelu 54 530 USD. Hranice funguje pro Bitcoin vážně jako magnet, který nechce pustit, o čemž jsme se přesvědčili včera pozdě večer. Nakupující vzali odvahu a snažili se prorazit, ale z ničeho nic došlo sice k menšímu, ale rychlému kolapsu. Nejvyšší 4H svíce tak zavřela v podobě Točící káči.

Řečená svíce není vyloženě medvědí povahy, ale znamená značné zaváhání, což nyní trh prostě nepotřebuje. Chceme naopak rozhodnost, protože aktuální sebevědomí není tak dobré, jako tomu bylo v zimě. Každopádně z grafu můžeme vyčíst, že Bitcoin má problém s malou tržní rovnováhou (triangl), která je kolem 56 000 USD.

Osobně mi přijde zvláštní, že nakupující nemají dostatek sil na průraz. Nepovažoval jsem tuhle rovnováhu za tak relevantní překážku. Nicméně trh je očividně jiného názoru. V každém případě cena nesmí klesnout pod S/R level 52 109 USD, neboť riziko pádu pod 50 000 USD je pak nemalé.

V takovém případě je zase na místě kalkulovat s otestováním 42 000 USD a ten krátký růst považovat za pouhý retracement v rámci komplexní korekce.

Indikátory

Co se týče indikátorů, na 4H RSI se sice držíme v horní polovině hodnot, ale momentum se překlápí zase dolů. Jestli nedojde brzy k odrazu, hodnoty opět klesnou zpátky pod 50 bodů. Na histogramu MACD byla dokonce dvojnásobná divergence, která se prostě uplatnila. Křivky indikátoru mají po bearish crossu.

Mohlo by vás také zajímat: Toto je jediný způsob, jak mohou vlády zničit Bitcoin

Aktuální situace na 15m TF BTC/USD

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) se pokusil o průraz, ale zatím neúspěšně, TRADING11

Na 15m grafu chci pouze ukázat, co se vlastně stalo. Jak vidíte, docházelo k akceleraci růstu ceny, ale pak jako kdyby nakupující narazili do zdi a kurz okamžitě zarotoval zpátky. Na pár okamžiků to vypadalo docela hrozivě, ale propad se na cca 54 500 USD zbrzdil. Pokles pak krátce ještě pokračoval, ale ve velmi vlažném tempu. Nicméně býci posléze už nebyli schopni navázat na první snahu o průraz.

Závěrem

Objektivně vzato se Bitcoin nikam zvlášť neposunul. Nový obchodní týden začal sice nadějně, ale pokud trh není schopen po krátké konsolidaci zase navázat na expanzi, nebylo to moc platné. Zas na druhou stranu, dokud se kurz drží v blízkosti S/R levelu 54 530 USD, pořád mají nakupující dobrý výchozí bod pro odraz.

Mohlo by vás také zajímat:

7 smrtelných hříchů ve světě kryptoměn

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu. Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.