Ethereum dosáhlo historického maxima! Je to ale dobrá zpráva pro kryptoměny?

Ethereum dosáhlo historického maxima! Je to ale dobrá zpráva pro kryptoměny?

Trh s kryptoměnami dnes byl opět v plusu. V době psaní tohoto článku se většina altcoinů obchodovala v zelených číslech a Bitcoin pokračoval v konsolidaci na hladině 54 000 dolarů (aktuálně již padl pod 53 000). Druhá největší kryptoměna – Ethereum – dnes dokonce dosáhla nového historického maxima. Na burze Bitstamp testovala hladinu 2800 dolarů a nebezpečně se přiblížila ke třem tisícům.

Mohlo by vás také zajímat: CEO společnosti PayPal záři optimismem – Hlásí nečekanou poptávku po kryptoměnách

Ale jsou toto opravdu dobré zprávy?

Kapitalizace Etherea se dnes pohybuje kolem 320 miliard dolarů, což je téměř třetina hodnoty všech Bitcoinů v oběhu. Dominance Bitcoinu klesla pod 50%, Ethereum tvoří 15,5% celého trhu.

Bitcoin v posledních týdnech úplně ztratil momentum a stále je otázkou, kterým směrem se nakonec vydá. Po propadu pod 50 000 dolarů z minulého týdne sice dokázal znovu dosáhnout bilionovou kapitalizaci, ale stále to s ním vypadá tak nějak všelijak.

1D BTC / USD - bitstamp
1D BTC / USD – bitstamp

Na druhé straně, pomalu nám končí duben a začátek nového měsíce byl tento rok pro kryptoměny pozitivní. Nezbývá nám než doufat, že se to zopakuje popáté v řadě. I když, stejně je možné, že tentokrát to bude jinak.

Dobrou zprávou je, že už nebudeme muset dlouho čekat. Za dva dny tu máme květen!

Chcete vědět víc? Přečtěte si naši nejnovější technickou analýzu Bitcoinu.

Ethereum na novém historickém maximu a nepříjemná RSI divergence

Ale pokud se podíváme pouze na Ethereum, tak to je už jiná káva. Tento coin dosahuje jedno historické maximum za druhým, a možná již brzy opravdu dosáhne hladiny 3000 dolarů. Silnou rezistenci můžeme očekávat o něco výše, na ceně 3200 dolarů. Pokud se tam v květnu dostaneme, je dost možné, že několik týdnů bude Ethereum pouze konsolidovat, resp. testovat supporty.

Hodnota Etherea za poslední rok stoupá exponenciálně rychle. Z necelých 100 dolarů z března 2020 už udělalo 3000%, což je opravdu neskutečný výkon. Obzvlášť, pokud vezmeme v úvahu vysokou kapitalizaci tohoto krypto projektu.

Přikládáme trochu neobvyklý pohled na vývoj ceny Etherea od roku 2020. Na weekly logaritmickém grafu můžeme vidět jasnou stoupající trendline. Od začátku roku se pohybujeme nad ní. Možná opět nastal čas na pokles pod trendline?

1 W ETH / USD - bitstamp - býčí divergence
1W ETH / USD – bitstamp – bearish divergence

Nasvědčuje tomu bearish RSI a volume divergence. Tento indikátor dosahoval v březnu podstatně vyšších hodnot, než na jakých je dnes. Na druhou stranou, cena neustále stoupá a objemy na burzách klesají, což naznačuje, že možná přijde korekce.

Stále je tu nicméně možnost, že během dvou týdnů dojde k růstu o dalších 30%, RSI dosáhne nového high, obchodní objemy stoupnou a obě divergence budou zrušeny. Aktuálně je však Ethereum dost přepálené, podobně jako většina altcoinů.

Čtěte také: Ethereum 2.0 – Cesta ke svobodnému internetu, nebo přehypovaný sen bláznů?

Máme se bát dlouhodobého downtrendu jako v roce 2018?

Na panické prodávání je momentálně příliš brzy. Růst Etherea za poslední rok je postaven na silných fundamentech. Technologický vývoj sítě postupuje mílovými kroky a za dva měsíce se můžeme těšit na Optimism rollupy, které zvýší rychlost Etherea přibližně na stonásobek. Koncem roku by měla být dokončena platforma Ethereum 2.0, která přinese další 100násobné zrychlení. Ethereum bude po těchto vylepšeních zvládat 100-400 tisíc transakcí za sekundu, čímž se vyřeší všechny problémy této platformy.

To umožní masové nasazení ETH blockchainu. Po dokončení těchto vylepšení bude možné efektivně využívat DeFi projekty, dražit NFT bez zbytečně velké spotřeby energie a hrát blockchainové hry.

Ethereum bude v roce 2021 rozhodně horká komodita. Pokud ho chcete nakoupit a svézt se na růstové vlně, doporučujeme tak učinit přes burzu Binance, kde najdete široký výběr kryptoměn a další zajímavé služby. Za dlouhodobý HODL coinů například dostanete zajímavé úroky. U některých coinů je to až 42,79% p.a.

Vytvořte si účet na Binance přes >>> tento odkaz <<< a získáte doživotní slevu 5% na obchodní poplatky.

Mohlo by vás také zajímat:

NÁVOD: Takto můžete získat úroky 1-35% p.a. za dlouhodobé držení kryptoměn

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.