Toto je jediný způsob, jak mohou vlády zničit Bitcoin

zdroj:kryptomagazin.sk
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Velikonoční akce! VIP, Signály a Kurzy, vše se slevou 50 %.

  • Trading11 VIP  – základní analýzy, týdenní streamy a postřehy ze světa kryptoměn
  • Trading11 Signály  – přístup do VIP, k tomu více streamů, LIVE chat na Discordu a hlavně signály na nákup a prodej (nejen) kryptoměn

“Pokud by v USA a Kazachstánu zastavily všech minery, znamenalo by to pozastavení 80 až 90 % hashovací rychlosti,” uvedl Curtis Spencer.

Fungování a další existence světa kryptoměn bude záležet zejména od milosti světových vlád. Tento názor sdílí se světem Curtis Spencer, spoluzakladatel a partner společnosti Electric Capital.

Experti na online summitu se shodli

Na online summitu Collision, Spencer prezentoval názor, že se těžbě (tzv. Miningu) kryptoměn úspěšně daří vyhýbat přísnějším omezením v příslušných zemích. Tento fakt výrazně prospívá růstu Bitcoinu (BTC).

Během celého meetingu byl prezentován status investování do kryptoměn v roce 2021. Na debatě se přímo podílel výkonný ředitel společnosti Electric Capital Curtis Spencer společně s Michaelem Jordanem z Galaxy Digital, Kartika Talwar z A Capital, Ash Egan z Accomplice a Tarou Tan z IDEO Colab Venture. Summit moderoval Min Teo z Consensys.

“Je vláda opravdu schopná zastavit Bitcoin?” Začal otázkou Spencer. “Upřímně si myslím, že ano. Pokud vezmeme v úvahu celkové náklady útoků na síť, pro světové vlády to neznamená nic nemožného.”

Spencer dále dodal:

“Stačí se podívat na situaci, která se odehrála v Sin-ťiangu. Existuje opravdu velká šance náhlého zastavení těžby kryptoměn. Stopnutí všech amerických a kazachstánských minerů by znamenalo odstavení 80 až 90 % hashovací rychlosti. Můj názor je jednoznačný – Bitcoin je stále mezi námi zejména díky podpoře světových vlád.”

Výpadek elektrické energie – selhání nebo vládní útok?

Čínská autonomní oblast Sin-ťiang zažila před nedávnem nepříjemnou událost. Náhlý výpadek elektrické energie znamenal pokles hash rychlosti ze 172 TH / s (terahash za sekundu) na 154 milionů TH / s. Oblast je známá ve světě minerů, zejména díky 25% podílu globální hash rychlosti Bitcoinu. Známý analytik kryptoměn, Willy Woo tvrdí, že výpadek měl za následek pokles BTC na 50 000 dolarů.

Mnoho expertů se domnívá, že výpadek byl pouze nástrojem pro usnadnění přístupu do regionu ze záměrem bezpečnostních inspekcí. Tato spekulace může odkrývat množství konspirací. Čínské vládě zřejmě nedělá žádný problém záměrně snížit Hash. Pan Jordan ze společnosti Galaxy Digital je však názoru, že světové zákonodárné orgány nemají v úmyslu poškozovat dané sítě vypnutím.

Může vás zajímat:  Mining je opět lukrativní! Top rady jak na těžbu malých coinů

“Bitcoin nedokáží zastavit,” – míní Jordan

“Podívejme se společně na světové regulační úřady. Jsou sofistikované a za pochodu mění strategii. Bitcoin už podle něj nemůžou zablokovat,” uvedl Jordan. “Ano je pravdou, že nemusíte být přímým účastníkem ekonomických reforem, které pomohou obyvatelům zemí, ale nemůžete celý tento proces ani zakázat.”

Aktuální situace pro minery v USA je překvapivá. Regulační prostředí pro ně představuje bezpečnou půdu. Nic na tom nemění ani fakt, že během masivní sněžné bouře v Texasu musely některé farmy omezit provoz. Ve snaze přilákat do Kentucky nové investory přijali tamní zákonodárci dva zákony, které by znamenaly pro minery mnoho daňových úlev.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.