ANALÝZA – Zlato (XAUUSD) se musí již rozhodnout, prorazí?

GOLD ZLATO analýza trading11

Od předešlé analýzy na zlato (XAUUSD) uplynulo již asi deset dní a my stále čekáme, zda se žlutému kovu povede prorazit jednu z velmi důležitých rezistencí. Pokud se mu to povede, určitě se brzy dočkáme akcelerace samotné expanze. Ta nás může dovést do cenových úrovní nad 2 000 USD, což je již velmi blízko od aktuálního all time high.

Jak jsem ovšem předesílal, nejsem si úplně jistý, zda můžeme očekávat, že fundamentální opodstatnění přetrvá. Zlatu dost pomohlo, že ve Spojených státech rapidně vzrostla inflace. Nicméně ona inflace byla doslova vyhoněná fiskálním stimulem, který měl objem 1,9 bilionu dolarů. Proto je dost otazné, jestli i následující měsíce inflace vůbec vydrží nad 2 %. Jestli ne, zlato nebude mít moc důvod pro růst.

Mohlo by vás také zajímat: Nová vlna velkých investorů – Herní gigant Nexon nakoupí BTC za $100 milionů

Aktuální situace na 1W TF XAUUSD (zlato)

zlato

Začneme s týdenním grafem, kde můžeme sledovat, že kurz konsoliduje hned pod důležitým levelem na 1 786 USD/unce. Uvedenou úroveň je vážně potřeba prolomit, a pak se může směle pokračovat v expanzi. Leč musím upozornit, že pouze průrazem tohoto levelu nedojde ke zlomení downtrendové struktury, kterou máte před sebou.

Na to je nutné prorazit druhý důležitý S/R level v řadě na 1 921 USD/unce. Jinak i na vyšším časovém rámci je vidno, že se v grafu tvoří malá býčí vlajka, která by mohla právě avizovat brzký pokus o průraz dané úrovně. Tento týden už to asi nestihneme, ale během následujícího týdne bychom se měli dočkat.

Za další, kurz se drží u EMA 55, což je též pro zlato podstatné. Řečený exponenciální klouzavý průměr je vcelku důležité udržet. Jestli dojde k zamítnutí, jedná se samozřejmě o špatný signál.

Indikátory

Indikátory jsou prozatím docela bullish. Týdenní RSI si drží zatím zdravé pozitivní momentum. Někomu to může připadat slabé, ale já v tom osobně nevidím problém. Nejvíc ovšem musím kvitovat MACD, protože se schyluje k bullish crossu. Po tak dlouhé korekci by mohl tento signál opravdu potvrzovat konec poklesu a začátek slibných snah růstu na ATH.

Aktuální situace na 4H TF XAUUSD (zlato)

zlato, ANALÝZA – Zlato (XAUUSD) se musí již rozhodnout, prorazí?, TRADING11

Na 4H grafu můžeme lépe sledovat, jak samotná konsolidace pod rezistencí vlastně vypadá. Jak šlo poznat z týdenního grafu, opravdu máme před sebou malou býčí vlajku, ze které bychom snad brzy mohli sledovat pokus o breakout. Kromě toho jsme otestovali S/R level 1 756 USD/unce, což je horní hranice zakresleného obchodního pásma a zároveň high patternu dvojité dno.

V těchto chvílích je tedy vše vlastně ok, ale kurz určitě nesmí klesnout pod support. Pokud se tak stane, obávám se, že se dočkáme dalšího retestu S/R úrovně 1 674 USD/unce. Na jednu stranu je to příležitost, ale na stranu druhou vzrostou šance na průlom tohoto supportu. Pak bychom se mohli rozloučit se scénářem kalkulujícím s obnovením snah o bull trend. A to minimálně do léta.

Mohlo by vás také zajímat: Bitcoin začíná vytvářet stranové obchodní pásmo, jak dlouho to takhle potrvá?

Indikátory

RSI a ani MACD nám moc nepomohou, protože kurz zkrátka konsoliduje. Tudíž i indikátory jsou dost neutrální.

Závěrem

Trh se zlatem má jedinečnou příležitost prorazit. Ta příležitost je i umocněna faktem, že dno downtrendové struktury je tvořeno patternem Dvojité dno. Takové patterny pak fungují jako nosné pilíře pro obnovený býčí trend. Zkrátka se pak má trh o co opřít.

Mohlo by vás také zajímat:

ANALÝZA – Zlato (XAUUSD) každým dnem více sílí

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!