Obtiažnosť ťažby bitcoinu dosahuje nové maximum – Bude to mať vplyv na cenu?

Share This Post

Úroveň obtiažnosti ťažby pokorila včera svoje all-time high (ATH). Vzrástla o 3,22 % a súčasne sa navýšil výpočtový výkon až na úctyhodných 368,5 exahashov za sekundu. To samozrejme poukazuje na zvýšenú konkurenciu v aréne ťažiarov. Povedie tento jav k rastu ceny bitcoinu?

Nárast obtiažnosti ťažby rozhodne signalizuje zvýšený záujem o bitcoiny. To je pozitívna správa pre cenu. S blížiacim sa halvingom sa očakáva aj býčí trh (rovnako ako tomu bolo v minulosti pred halvingom). Potenciál pre rast podporuje aj rastúci adopcia medzi jednotlivcami aj inštitúciami (čiastočne ťahané rozmachom Ordinals).

Proti tomu idú ale z amerického trhu pozitívne informácie ohľadom nezamestnanosti. O podporu v minulom týždni požiadalo len 242-tisíc ľudí. To je o cca 10-tisíc menej, než predpokladali ekonómovia. To môže naopak pre bitcoin znamenať možný pokles ceny.

Technická analýza naznačuje pokles

Cena bitcoinu čelila včera po otvorení newyorskej burzy celkom razantnému zamietnutiu a poklesu z 27 500 USD až na 26 300 USD. Potom nasledoval odraz a postupný rast späť na 27 000 USD. Relative Strength Index (RSI) aj MACD naznačujú medvedie signály. Navyše sa na hranici 26 850 USD nachádza 50-denný kĺzavý priemer. Zatiaľ funguje ako podpora, ale môže sa aj premeniť do rezistencie.

Obtiažnosť ťažby bitcoinu dosahuje nové maximum - Bude to mať vplyv na cenu?Vývoj ceny bitcoinu na 4hodinovom grafe. Je vidieť včerajšie razantné zamietnutie po otvorení newyorskej burzy (zdroj: TradingView).

Záver

Bitcoin nám na týždennom grafe vytvára pattern pravidelnej doji sviece. Tá väčšinou signalizuje nerozhodnosť trhu alebo pomalý obrat. S ohľadom na pokles za posledné dva týždne by mohlo ísť o obrat k rastu. Makroekonomické dáta a ostatné ukazovatele ale naznačujú skôr predpokladaný pokles. Osobne očakávam, že si dôjdeme otestovať podporu na 25 000 USD. Čas nám to potvrdí alebo vyvráti.

Sme novo aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: cryptonews.com

Related Posts

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...

Ethereum ETF schváleno, tak proč ještě nejsme bohatí?

Mohou existovat dva hlavní důvody, proč se cena etheru...

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...