PayPal drží takmer miliardu dolárov v kryptomenách

Share This Post

Platobný gigant PayPal podľa posledných dát drží vo svojej súvahe kryptomeny v hodnote zhruba jednej miliardy amerických dolárov.

PayPal drží kryptomeny

Americký platobný gigant PayPal sa podľa posledných informácií stal tiež jedným z významných držiteľov kryptomien na svete, keď sa zistilo, že v jeho súvahe figurujú kryptomeny v hodnote takmer 1 miliardy dolárov. Podľa štvrťročnej správy o finančnej výkonnosti, ktorú spoločnosť PayPal podala u Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC), držala táto platobná spoločnosť kryptomeny minimálne až do konca prvého štvrťroka tohto roka.

10-Q je pravidelná správa o finančnom výkone, ktorú SEC vyžaduje, aby bola zverejnená. Na konci prvého štvrťroka tohto roka mala spoločnosť PayPal kryptomeny v hodnote 943 miliónov USD, medzi ktorými boli Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash a Litecoin.

Ešte pred nedávnom sme vás informovali o tom, ako spoločnosť drží kryptomeny v celkovej hodnote 604 miliónov USD. Medzi koncom minulého roka a koncom prvého štvrťroka tohto roka spoločnosť PayPal zaznamenala nárast zákazníckych kryptomien o 339 miliónov dolárov.

Uchovávame interné záznamy o kryptomenových aktívach našich zákazníkov, vrátane množstva a typu kryptoaktív, ktoré vlastní každý z našich zákazníkov.

Vo svojej správe 10-Q PayPal ďalej uvádza, že poskytuje svojim klientom možnosť nákupu, predaja, odosielania a držania vyššie spomínaných digitálnych aktív. Okrem toho spoločnosť najíma tretie strany na zabezpečenie určitých depozitných služieb, vrátane zabezpečenia kryptoaktív svojich zákazníkov.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 27 649 USD podľa KMC.

Záver

Stretli ste sa už v aplikácii PayPal s kryptomenovými službami? Využívate ich? Podeľte sa s nami do komentárov alebo na naše sociálne siete. Na celý dokument 10-Q Komisie pre cenné papiere a burzy pre PayPal Holdings, Inc. sa môžete pozrieť pod priloženým odkazom TU. [1]

Sme novo aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

V Kórei narastá počet kryptoscamov cieliacich na mladé ženy

Nedávna štúdia odhalila nárast juhokórejských podvodov s kryptomenami, ktoré...

Největší japonská letecká společnost spouští tržiště NFT

30. května All Nippon Airways (ANA), největší letecká společnost...

JPMorgan: Pokiaľ sa bitcoin bude podobať zlatu, dosiahne 45 000 USD

Podľa analytikov bankového giganta JPMorgan by mohol Bitcoin v...

Arthur Hayes predpovedá volatilný rok 2023, po ňom má prísť silná bitcoinová rely

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Bitmex Arthur Hayes vysvetľuje, prečo...

Trezor hlási medzitýždenný nárast tržieb o 900 %

V oblasti hardvérových peňaženiek sa často spomínajú výrobcovia Ledger...

TA – predikcia ceny bitcoinu pre nasledujúce obdobie

Tento týždeň nám cenu bitcoinu ovplyvňovala veľa politika a tvorba...