PayPal drží takmer miliardu dolárov v kryptomenách

Share This Post

Platobný gigant PayPal podľa posledných dát drží vo svojej súvahe kryptomeny v hodnote zhruba jednej miliardy amerických dolárov.

PayPal drží kryptomeny

Americký platobný gigant PayPal sa podľa posledných informácií stal tiež jedným z významných držiteľov kryptomien na svete, keď sa zistilo, že v jeho súvahe figurujú kryptomeny v hodnote takmer 1 miliardy dolárov. Podľa štvrťročnej správy o finančnej výkonnosti, ktorú spoločnosť PayPal podala u Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC), držala táto platobná spoločnosť kryptomeny minimálne až do konca prvého štvrťroka tohto roka.

10-Q je pravidelná správa o finančnom výkone, ktorú SEC vyžaduje, aby bola zverejnená. Na konci prvého štvrťroka tohto roka mala spoločnosť PayPal kryptomeny v hodnote 943 miliónov USD, medzi ktorými boli Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash a Litecoin.

Ešte pred nedávnom sme vás informovali o tom, ako spoločnosť drží kryptomeny v celkovej hodnote 604 miliónov USD. Medzi koncom minulého roka a koncom prvého štvrťroka tohto roka spoločnosť PayPal zaznamenala nárast zákazníckych kryptomien o 339 miliónov dolárov.

Uchovávame interné záznamy o kryptomenových aktívach našich zákazníkov, vrátane množstva a typu kryptoaktív, ktoré vlastní každý z našich zákazníkov.

Vo svojej správe 10-Q PayPal ďalej uvádza, že poskytuje svojim klientom možnosť nákupu, predaja, odosielania a držania vyššie spomínaných digitálnych aktív. Okrem toho spoločnosť najíma tretie strany na zabezpečenie určitých depozitných služieb, vrátane zabezpečenia kryptoaktív svojich zákazníkov.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 27 649 USD podľa KMC.

Záver

Stretli ste sa už v aplikácii PayPal s kryptomenovými službami? Využívate ich? Podeľte sa s nami do komentárov alebo na naše sociálne siete. Na celý dokument 10-Q Komisie pre cenné papiere a burzy pre PayPal Holdings, Inc. sa môžete pozrieť pod priloženým odkazom TU. [1]

Sme novo aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...

Americký Senát schválil rezoluci, která ruší kryptopravidlo SEC o bankách

Většina zákonodárců v Senátu Spojených států schválila společnou rezoluci...

Studia GameFi opět vzkvétají, protože ceny kryptoměn se zotavují

Projekt GameFi, miláček kryptoprůmyslu, který upoutal pozornost investorů během...