Buffett predáva akcie a drží hotovosť

Share This Post

Warren Buffett, tiež známy ako veštec z Omahy, predával v prvom štvrťroku akcie a kumuloval peniaze v hotovosti. Jeho firma Berkshire Hathaway zvýšila hotovostné rezervy na 130,60 miliardy USD. To je najvyššia úroveň od roku 2021, kedy trh s akciami vstúpil do medvedej fázy. Strhnú so sebou tentoraz aj bitcoin? Máme sa báť?

Warren Buffett predáva akcie

Správanie Berkshire Hathaway sa často považuje za kľúčový ukazovateľ zdravia americkej ekonomiky. Akcie firmy siahajú od amerických železníc až po elektroenergetické a maloobchodné podniky. V prvom štvrťroku tohto roku firma predala akcie v hodnote 13,3 miliardy USD. Nakupovala potom primárne hotovosť a štátne dlhopisy. Obrovské množstvo peňazí drží v krátkodobých štátnych pokladničných poukážkach a bankových vkladoch (využíva vyššie úrokové sadzby blízko 5 %).

Ako sa to môže dotknúť bitcoinu?

Buffett evidentne opúšťa rizikové aktíva a pripravuje sa na potenciálny krach akciového trhu. Globálna recesia by sa dotkla aj kryptomien. Pri pohľade na index Nasdaq si môžeme všimnúť jeho koreláciu s bitcoinom. Ich 100-týždňová korelácia dosahuje najvyššiu úroveň asi 0,42 %. 

Buffett predáva akcie a drží hotovosťKorelácia bitcoinu a indexu Nasdaq je v posledných týždňoch veľmi silná (zdroj: Bloomberg Intelligence).

Záver

Cena bitcoinu v posledných dňoch klesala. Dostala sa dokonca pod 50-denný kĺzavý priemer na úrovni 27 900 USD. Medvede pravdepodobne mieria na hranicu 27 000 USD. Hypoteticky by mohlo dôjsť k prelomeniu tejto hranice počas nasledujúceho zasadnutia FEDu. Teda za podmienky, že by znížili sadzby a nepriamo tak priznali v ekonomike vážny problém. 

Mohli by sme sa tak dostať aj na úroveň 200-denného exponenciálneho kĺzavého priemeru okolo 24 600 USD. Teda hypoteticky. Skôr by som čakal pri hranici 27 000 USD odraz a znovu otestovanie rezistencie 30 000 USD. Ale v kryptomenách nie je istého vôbec nič.

Sme novo aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: cointelegraph.com

Related Posts

V Kórei narastá počet kryptoscamov cieliacich na mladé ženy

Nedávna štúdia odhalila nárast juhokórejských podvodov s kryptomenami, ktoré...

Největší japonská letecká společnost spouští tržiště NFT

30. května All Nippon Airways (ANA), největší letecká společnost...

JPMorgan: Pokiaľ sa bitcoin bude podobať zlatu, dosiahne 45 000 USD

Podľa analytikov bankového giganta JPMorgan by mohol Bitcoin v...

Arthur Hayes predpovedá volatilný rok 2023, po ňom má prísť silná bitcoinová rely

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Bitmex Arthur Hayes vysvetľuje, prečo...

Trezor hlási medzitýždenný nárast tržieb o 900 %

V oblasti hardvérových peňaženiek sa často spomínajú výrobcovia Ledger...

TA – predikcia ceny bitcoinu pre nasledujúce obdobie

Tento týždeň nám cenu bitcoinu ovplyvňovala veľa politika a tvorba...