Počet peněženek se 100 až 1000 BTC rychle roste – Velcí hráči přibývají

Share This Post

Společnost Tesla oznámila ještě začátkem února 2021 zprávu o jejím vstupu na trh s kryptoměnami. Tato zpráva výrazně ovlivnila velké hráče, kteří hodlují Bitcoin. Objem držených BTC u velryb se zvýšil přibližně o 14 %.

Tesla vyvolala nákupem BTC zájem velryb

Nejnovější údaje analytické platformy Glassnode ukazují zajímavá data. Platforma uvádí, že počet krypto peněženek o objemu od 100 do 1000 BTC se podstatně zvýšil. Podle údajů společnosti se podle aktuální hodnoty BTC bavíme o přílivu zhruba 19,5 miliardy USD. Je ovšem nutno býti opatrný, neboť v tom může být háček.

Mohlo by vás také zajímat: ANALÝZA – Zlato (XAUUSD) si dává oddych, brzy zase strmá expanze?

Vklad investorů do Bitcoinu zaznamenal největší růst poté, co Tesla přidala do svého portfolia BTC v hodnotě 1,5 miliardy USD. Zpráva vyplavala na povrch 8. února, kdy byla cena Bitcoinu na Coinbase přibližně 38 057 USD. Moment, který pak nastal, všichni dobře známe. Následoval bullish market, který vystřelil BTC na historické maximum 65 000 USD.

Bitcoin byl v té době na absolutním výsluní nejen ve světě běžných lidí, ale především mezi korporacemi a velkými institucemi. Negativní vývoj měnové politiky Federálního rezervního systému přinutil velké hráče změnit pohled na kryptoměny. Bezpečné přístavy financí, za které byly dosud považovány státní dluhopisy USA a americký dolar, byly ohroženy.

btcusdUSD index vykazuje nepravidelnou inverzní korelaci s BTC po březnu 2020. Zdroj: TradingView

Tesla ve svém prohlášení pro americkou Komisi o výsledcích za 1.čtvrtletí uvedla, že investice do Bitcoinu byla hlavně kvůli využití obrovské hotovostní rezervy 1,5 miliardy USD.

glassnode BTC

Analýza Glassnode vykazuje známky stabilizace u BTC po posledním selhání. Zdroj: Glassnode

Důkladná analýza Glassnode jasně ukázala, že před oznámením Tesly byl počet peněženek s portfoliem 100 až 1000 BTC stabilní. Po provalení zprávy se počet výrazně zvýšil. V čem spočíval již zmíněný háček? Analýza totiž odhalila, že větší velryby udělaly po zprávě od Tesly přesný opak, než se očekávalo. Rozprodaly své Bitcoiny, čímž se zařadily k hodlerům s držbou od 100 do 1000 BTC.

glassnode btc1

Zůstatek peněženek s objemem 100-1000 BTC po investování společnosti Tesla do Bitcoinu. Zdroj: Glassnode

Bitcoin se dostal na hodnotu 65 000 USD i proto, že velká část retailových obchodníků na trhu odolala prodejnímu tlaku ze strany velryb. Bitcoin se v době psaní tohoto článku obchoduje na úrovni 34 000 USD, což je cca o 40% méně než jeho rekordní maximum z poloviny dubna.

Mohlo by vás také zajímat: Platíte daně? Takto úřady sledují lidi, kteří nepřiznají zisky z kryptoměn

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...