Podľa britskej banky Standard Chartered bude do konca budúceho roka bitcoin za 100 000 dolárov

Share This Post

Standard Chartered hovorí, že krutá krypto zima je konečne na konci. Cenová predikcia tohto britského bankového giganta týkajúca sa ceny primárnej kryptomeny mieri na cenovku 100 000 dolárov. Bitcoin by na ňu mal dosiahnuť najneskôr do konca budúceho roku 2024.

Standard Chartered: BTC do konca roka 2024 za 100 000 USD

V pondelok zverejnenej správe Geoff Kendrick, vedúci výskumu digitálnych aktív banky, poukázal na niekoľko faktorov, ktoré by mohli BTC dotlačiť k míľniku 100-tisíc dolárov. Za tie najvýznamnejšie považuje otrasy v bankovom sektore, ktoré pomohli „obnoviť naratív v používaní bitcoinu ako decentralizovaného vzácneho digitálneho aktíva“.

Na tomto pozadí ťažil bitcoin zo svojho statusu značkového bezpečného útočiska, vnímaného relatívneho uchovávateľa hodnoty a prostriedku na prevody peňazí.

Kendrick ďalej tiež spomenul stabilizáciu rizikových aktív ako ďalší potenciálny katalyzátor pre rast bitcoinu na vytúženú hranicu 100 000 USD. Túto stabilizáciu dáva do súvislosti s tým, ako sa americký Federálny rezervný systém blíži ku koncu svojho cyklu politiky sprísňovania.

BTC sa môže celkom dobre obchodovať v situácii, keď rizikové aktíva trpia. Korelácie s Nasdaqom však naznačujú, že by sa mal obchodovať ešte vyššie, ak sa situácia na rizikových aktívach všeobecne zlepší.

A venujú sa aj dôležitosti udalosti polenia (halvingu), ku ktorej dochádza pri bitcoine každé štyri roky, kedy sa odmena ťažiarom znižuje na polovicu. Ďalšie polenie prebehne v roku 2024. Standard Chartered sa domnieva, že to bitcoinu výrazným spôsobom pomôže.

S blížiacim sa ďalším polením očakávame, že cyklické faktory budú konštruktívnejšie, rovnako ako tomu bolo v predchádzajúcich cykloch.

Bitcoinu sa tento rok darí

Bitcoin od začiatku roka 2023 posilnil už o viac ako 63 %. Výkonnosť aktíva však v uplynulom týždni čelila značným výkyvom, pričom 15. apríla dosiahla cena BTC maximum okolo 30 500 USD a 24. apríla minimum cca 27 045 USD.

Spoločnosť Standard Chartered v decembri 2022 predpovedala, že Bitcoin by sa mohol prepadnúť až na 5 000 USD. Najnovšia predpoveď však naznačuje, že banková skupina je teraz voči tejto kryptomene ultra-bullish.

V pondelňajšej správe Standard Chartered tiež identifikovala možnosť odrazu dominancie Bitcoinu do pásma 50 – 60 %. Aktuálne sa podiel tejto kryptomeny na celkovom trhu pohybuje okolo 48 %.

V čase písania článku sa BTC obchoduje za 29 590, USD, čo je za posledný deň rast o viac ako 2,5 percenta. To je už len kúsok od psychologickej bariéry na úrovni 30 000 USD.

Záver

BTC teraz predvádza pekne turbulentné obdobie. Profesionálni traderi majú určite radosť, pretože im trh ponúka množstvo zaujímavých možností na zhodnotenie kapitálu. Ja zostávam aj naďalej verný stratégii DCA. Pokiaľ analytikom zo Standard Chartered ich predikcia vyjde, máme sa budúci rok na čo tešiť.

Sme novo aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: zycrypto.com

Related Posts

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...

Peněženky s USDC stablecoiny vzrostly v roce 2023 o 59 %

Počet peněženek obsahujících minci USDC v hodnotě alespoň 10...

Zlato na steroidech? Korelace bitcoinu a zlata v roce 2023

Korelace mezi bitcoiny a zlatem se během roku 2023...