[Popoludňajšie správy] • Ťažiari sledujú aktivitu etherea classic s blížiacim sa the Merge • a ďalšie články

Share This Post

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv:

TRHY

Dá sa povedať, že uplynulý týždeň bol pre primárnu kryptomenu pomerne pokojný, na rozdiel od toho predchádzajúceho, kedy sa aktívum v priebehu niekoľkých dní prepadlo o viac ako 4 000 USD.

S príchodom soboty sa už BTC po vyššie spomínanom poklese stretával s problémami a klesol pod 21 000 USD. Okolo tejto úrovne sa držal aj v nasledujúcich dňoch, okrem niekoľkých púmp, ktoré ho vyhnali až na takmer 22 000 USD.

Posledný taký príklad prišiel včera, keď bitcoin vyskočil na 21 900 USD. Avšak bezvýsledne, pretože sa tam takmer okamžite zastavil. Následný retracement ho vyhnal na juh o niekoľko sto dolárov. BTC sa tak teraz nachádza na známej pôde – presne uprostred medzi rozmedzím 21 000 až 22 000 USD.

Altcoiny sa včera tiež snažili dostať dopredu, ale podobne ako bitcoin boli zastavené a väčšina z nich je teraz v červených číslach. Napríklad ethereum vyskočilo na viac ako 1 700 USD, čo bolo šesťdňové maximum. Teraz však 5-percentný retracement zrazil druhú najväčšiu kryptomenu na 1 630 USD. [1]

Kryptomeny

Eminem a Snoop Dogg vystúpi so skladbou Bored Apes na odovzdávanie hudobných cien MTV

Rapové legendy Eminem a Snoop Dogg spoločne vystúpia v nedeľu na odovzdávaní cien MTV Video Music Awards (VMA), a to v skladbe inšpirovanej metaverse Otherside a NFT Bored Ape Yacht Club (BAYC).

Otherside je projekt spolupráce BAYC spoločnosti Yuga Labs a NFT investičného a herného gigantu Animoca Brands.

V spolupráci s tvorcom Otherside, spoločnosťou Yuga Labs, sa globálne rapové ikony postarajú o významné mainstreamové zviditeľnenie Otherside tým, že premenia scénu VMA v jej štýle pre svoj najnovší spoločný singel „From the D 2 the LBC“. Konkrétne podrobnosti o vystúpení sú však zatiaľ skúpe na slovo. [2a]

Ťažiari sledujú aktivitu etherea classic s blížiacim sa the Merge

Držitelia ethereum classic (ETC) opatrne sledujú ťažobnú aktivitu jeho blockchainu, pretože blížiace sa the Merge etherea (ETH) a jeho prechod na konsenzuálny mechanizmus proof-of-stake priťahuje k tejto šesť rokov starej kryptomene viac pozornosti.

Drastický skok v aktivite môže signalizovať zmenu zamerania ťažiarov kryptomien. Mohlo by to tiež znížiť riziká takzvaného „51-percentného útoku“ na ETC, ktoré boli v minulosti proti blockchainu vyvodené.

Hash rate siete, meradlo výpočtového výkonu za sekundu použitého pri ťažbe kryptomeny, dosiahol vo štvrtok historické maximum. Podľa údajov spoločnosti Messari, ktorá sa zaoberá prieskumom krypto trhu, predstavoval hash rate ETC 42 terahashov, teda 42 biliónov hashov za sekundu. [2b]

Banky, burzy, firmy

Japonská dcérska spoločnosť Animoca Brand získala 45 miliónov dolárov na investície do NFT

Animoca Brands KK, japonská pobočka hongkonskej blockchainovej investičnej spoločnosti Animoca Brands, v piatok oznámila, že získala 45 miliónov USD od druhej najväčšej finančnej skupiny na svete Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) a materskej spoločnosti Animoca Brands.

MUFG a Animoca Brands investovali každá 22,5 milióna USD, čím ocenili japonskú spoločnosť Animoca Brands na hodnotu pred vyplatením peňazí vo výške 500 miliónov USD, uvádza sa v tlačovej správe.

Spoločnosť Animoca Brands Japan uviedla, že nový kapitál bude použitý na investície do licencií populárnych duševných vlastností, rozvoj spoločnosti, podporu prijatia NFT a budovanie siete pre NFT. [3a]

Indickí bojovníci proti finančnej kriminalite prehľadávajú kryptoburzu CoinSwitch

Indický úrad pre vymáhanie práva (Enforcement Directorate, ED) podľa médií prehľadal päť priestorov spojených s krypto spoločnosťou CoinSwitch kvôli údajnému praniu špinavých peňazí.

Ústredný orgán krajiny bojujúcej proti finančnej kriminalite vykonal vo štvrtok prehliadky v rezidenciách riaditeľov spoločnosti CoinSwitch a v oficiálnych priestoroch burzy, pretože sa mu od úradníkov nedostalo požadovanej spolupráce, citoval CoinDesk nemenovaného úradníka bangalorskej bunky ED.

Úradník oznámil CoinDesku, že preverujú niekoľko možných porušení zákona o riadení devízového trhu (FEMA) a ďalších subjektov s ním spojených. Hovorca spoločnosti CoinSwitch pri kontakte prehliadky nepotvrdil ani nevyvrátil. [3b]

Spoločnosť Coinbase, ktorej generálny riaditeľ označil väčšinu politikov za „rozptýlenie“, spúšťa nástroj pre registráciu voličov

Coinbase, kryptoburza, ktorej generálny riaditeľ predtým uviedol, že „interne nepropaguje žiadne konkrétne príčiny alebo kandidátov, ktorí nesúvisia s naším poslaním“, spustila v rámci vzdelávacej iniciatívy v oblasti kryptopolitiky portál pre registráciu voličov.

Vo štvrtkovom príspevku na blogu hlavný politický riaditeľ spoločnosti Coinbase Faryar Shirzad uviedol, že kryptoburza ponúkne používateľom možnosť zaregistrovať sa k voľbám v Spojených štátoch prostredníctvom webovej stránky Capitol Canary. Podľa vedúceho politiky je nástroj pre registráciu voličov súčasťou iniciatívy, ktorej cieľom je poskytnúť kryptografickej komunite „nástroje na účasť na kritických politických diskusiách prebiehajúcich naprieč Spojenými štátmi“.

Shirzad uviedol, že byť informovaný a zapojiť sa do otázok okolo amerických volieb v polovici volebného obdobia v roku 2022 je „pre budúcnosť krypta kriticky dôležité“ vzhľadom na to, že zákonodarcovia „budú prijímať kľúčové rozhodnutia o tom, ako budú krypto, blockchain a web3 regulované“. [3c]

CBDC, Regulácie

Komisia pre cenné papiere a burzy odkladá rozhodnutie o poslednej žiadosti spoločnosti VanEck o ETF na BTC

Globálny investičný manažér VanEck bol opäť nútený dlhšie čakať na rozhodnutie americkej Komisie pre cenné papiere (SEC) o najnovšej žiadosti spoločnosti o burzovo obchodovaný produkt (ETF) na BTC.

Dohľadový orgán odmieta v krajine schváliť spotový ETF na bitcoin, zatiaľ čo niekoľkým ETF založeným na futures už vyhovel. SEC to oznámila v podaní, v ktorom sa uvádza, že odloží svoje rozhodnutie o navrhovanej zmene pravidiel pre uvedenie spotového ETF na burzu spoločnosti VanEck do 11. októbra 2022.

Podľa dokumentu Komisie od výzvy na predloženie pripomienok z 13. júla 2022 nedostala k žiadosti spoločnosti žiadne pripomienky ani spätnú väzbu. [4a]

Related Posts

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...

Napodobitelé Vitalika Buterina rozšiřují ETH phishing před The Merge

Humbuk kolem The Merge přilákal hejno podvodníků, kteří aktivně...

Burza Huobi odstraní Monero a další mince sloužící na ochranu soukromí

Kryptoměnová burza Huobi odstraní ze své platformy sedm různých...