Přišla deprese a kapitulace kryptoměn – Špatná nálada vás nesmí zlomit!

Share This Post

Zbohatnout na kryptoměnách je jednoduché. Koupíte Bitcoin, počkáte pár let a najednou je z vás milionář. To je obecný pohled na investování do kryptoměn pro lidi, kteří do něj nejsou zainteresováni. Pravda je ovšem daleko složitější a nyní máme perfektní příležitost zjistit něco o trhu, o sobě samých a o tom, kdy a jak investovat. 

Tržní cyklus emocí

Předchozí příklad ilustroval, jak rozdílné je vidění světa financí, investování a kryptoměn od běžného pojetí. Lidé, kteří nevidí klesat svá portfolia, jen velmi těžko porozumí tomu, jaké to je, vyrovnat se se ztrátou signifikantní části svých investovaných peněz. A právě tato disproporce mezi těmi, co již vědí, a těmi, co ne, je rozhodně zajímavá.

Nálada investorů totiž není pouze reakcí na vývoj trhu, ale zároveň je do určité míry indikátorem směru trhu. Šťastní lidé, kteří vidí své portfolio růst, rádi investují dále a naopak ti, kteří propadli depresi a „kapitulují“, pravděpodobně nebudou investovat ani o dolar více.

Tento cyklus můžeme sledovat stále dokola. Období hypu střídá období děsu a strachu z toho, co se stane s investovanými penězi. A právě tento emocionální efekt do velké míry ovlivňuje trhy. Pro malé investory bohužel vede k nebezpečné pasti, kdy se nejvíce nakupuje těsně před vrcholem a v době propadu se dávají ruce pryč. A jak říká Warren Buffet, je to přesně opačná strategie, než kterou by měl každý investor mít.

Příležitosti jsou tam, kde je nejvíce krve v ulicích

Krev je to samozřejmě pouze imaginární. Fakticky je ale negativita vidět všude. Nízká aktivita tradingu, nízká aktivita na sociálních médiích a klesající zájem o informace ze světa blockchainu. Strach, že BTC půjde až na nulu i přesto, že za sebou máme raketový růst.

Informace o altech – 21.11.19 Update altcoinov – EOS, DASH, HT

Věřím, že nyní máme všichni příležitost si na vlastní kůži vyzkoušet, jak moc velkou sílu právě emoce mají. Jak velkou roli hrají ve světě tradingu a investic. Právě neintuitivní chování je to, co bude dělit úspěšné a méně úspěšné investory.

Buffet dobře ilustroval právě tento protichůdný směr jednání vůči intuici. Zatímco průměrný účastník na trhu ztrácí zájem, ti úspěšní nakupují a formují své strategie do reality. Čím hlubší deprese a kapitulace, tím roste pravděpodobnost toho, že se blížíme k rozumné nákupní ceně.

Trh a nálada jsou silně spojené. Jednou z prvních pouček v rámci tradingu je, že emoce se mají držet stranou, což většina lidí nezvládne, a i proto je trading často černou dírou. Je to ovšem smysluplná cesta, jak pracovat na sebezlepšení a vytvořit si nový mindset právě pro trading.

Co číst dále:

LIVE Trading 2.0 – Bitcoin je na klíčové zóně! Nyní se rozhodne

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...