Proč může být medvědí trh dobrý pro blockchain?

Share This Post

Jesse Liu, ředitel marketingu pro Ontology, nedávno zveřejnil další článek, tentokrát o možném pozitivním vlivu medvědího trhu na blockchain. Předchozí článek o důležitých vlastnostech veřejného Chai najdeš na tomto odkazu. Podívejme se ale nyní na medvědí trh.

Co je medvědí trh?

Základní principy ekonomiky hovoří o tom, že vrcholy jsou vždy doprovázeny pády. Zjednodušeně, po růstu následuje pokles a naopak. A tedy když jsme mohli vidět bezprecedentně vysoké hodnoty během posledního býčího trhu, je normální vidět nízké úrovně současného medvědího trhu.

Proč se děje medvědí trh?

Když se na to podíváme blíže, věřím, že současný medvědí trh je nevyhnutelným výsledkem cen, které byly uměle nafouknuté stranami trhu i investory, již slepě následovali trend. Pamatuji si, že když jsem se poprvé přidal do odvětví blockchainu, představoval jsem si blockchain jako všestrannou technologii. V současnosti jsem ale zvědavý, kolik lidí je schopných vysvětlit, co je blockchain, a odpovědět na následující otázky:

  • Jaké problémy může blockchain vyřešit? Je to nepostradatelná součást současného a budoucího života?
  • Může blockchainová technologie opravdu pomoci naší práci a našemu životu?
  • Kolik toho víte o projektech, do kterých investujete? Kolik lidí tvoří hlavní tým? Jaké problémy chtějí vyřešit? Bude to profitabilní? Kolik procent zisků projekt použije pro investice?

Když je těžké tyto otázky zodpovědět větším procentem trhu, následující medvědí trh a jeho nízké hladiny jsou samozřejmostí. Avšak toto platí zejména z perspektivy individuálních investorů, jejichž zdroje jsou omezené a mají různé důvody pro investování. Z toho důvodu když dojde k poklesu důvěry, zdá se být odmítnutí logické.

Jiné faktory ke zvážení

Je důležité považovat za příčinu také externí financování. Mohli jsme slyšet názory z médií a od vlivných lidí, že likvidita trhu je nedostatečná a externí kapitál nemůže vstoupit do takového trhu. Většina externího kapitálu je v rukou týmů se silnými rezervami. To, zda vstoupí na trh, záleží na mnoha faktorech, jako například na analytických zprávách. Tyto zprávy obsahují mnoho faktorů, ale neberou v úvahu fámy, které znají individuální investoři. A proto když nemají dostatek informací, které by podpořily jejich vstup na trh, nebo je výsledek projektu sporný, upřednostní raději strategii vyčkávání a pozorování. Například mohou čekat na moment, kdy hodnota BTC dosáhne blízké nebo očekávané hodnoty nebo když nastane převrat v technologii nebo produktu. Představte si to sami: kdybyste měli stovky milionů, nebo dokonce miliard dolarů, byli byste ochotni investovat je do odvětví, které se zdá být jen o klubech, cestování a pořádání konferencí?

Když si to shrneme, současný medvědí trh je:

  1. nevyhnutelný důsledek makroekonomiky,
  2. výsledek umělé poptávky způsobené falešnými projekty, které ničím nepřispívají vývoji průmyslu,
  3. výsledek sebevědomí a sebevývoje, při kterém průmysl uvízne ve stavu reakce, zatímco přilákání tradičních a externích zdrojů do trhu je obzvláště náročné.

Proč by mohl být medvědí trh dobrý pro blockchain?

Možná se divíte, proč současný medvědí trh považuji za velké plus. Totiž, konečně mají investoři čas a motivaci přemýšlet racionálněji, číst více článků, takových, jako je právě tento. Myslím si, že současný trh se postupně vrací k racionalitě. Nechám na vás, abyste posoudili, zda přeháním, nebo mám pravdu. Když to shrnu, myslím si, že investoři na trhu již nebudou slepě následovat vlivné lidi nebo populární zprávy.

Kvalitní projekty dostanou širší prostor na prosperitu, až když zpozorujeme, že investoři se začínají vracet k racionalitě. Možná si myslíte, že kvalitní projekty zazáří tak či onak, ale pokud máme být upřímní, důvod, proč většina investorů vstupuje na trh, je vydělat peníze. Pro investory, kteří chtějí vydělat peníze, nemusí být kvalita vždy hlavní priorita. Kdyby toto přetrvávalo dlouhodobě, mohli bychom zažít nejhorší možný scénář: průmysl zahlcen „plastickými“ projekty, které způsobí selhání blockchainu, podobně jako při VR technologii. Samozřejmě toto není obava pro investory, kteří investují z krátkodobého hlediska.

V současnosti můžeme pozorovat mnoho týmů, jak sedí vzadu a „čekají na vítr“. V podstatě mnoho týmů ale nemá jinou možnost, což je výsledkem jejich nedostatku technologických inovací.

Jaký postoj zajímá Ontology?

Co se týče Ontology, to, co děláme, není výhradně pro nás. Děláme vše pro to, abychom znovu spojili konsensus, který je pro blockchain tak exkluzivní. Pevně věříme, že musíme naplno využít pravou sílu technologie, produktů a týmu tak, aby více lidí věřilo a vidělo, co Ontology může přinést všem, nebo lépe řečeno, co může všem přinést celý blockchainový průmysl. Zatímco se ostatní baví, my hledáme partnery z celého světa, abychom lépe porozuměli mezinárodnímu trhu; zatímco ostatní jsou na dovolených, my využíváme náš čas k tomu, abychom rozšířili povědomí a pochopení blockchainu na mnoha světových univerzitách. Zatímco ostatní „čekají na vítr“, my posouváme naši technologii vpřed, růstem komunity vývojářů a partnerů.

V době, než vítr nastane, Ontology se připravuje. Během přípravy vyvíjíme mocná křídla, která budou připravena se vznášet, až přijde ten pravý čas. Možná během předchozího býčího trhu Ontology neletělo, ale v následujícím býčím trhu Ontology se vší naakumulovanou silou a větrem na naší straně snadno vzlétne do nebes.

Závěr

Na závěr chci objasnit, že když vzpomínám, že medvědí trh může být příznivým obdobím pro budoucnost, platí to jen pro specifické projekty. Umělá poptávka a „plastické“ projekty budou existovat a stále mohou být volbou některých investorů. Ale pro nás je prozatím hlavní budování skutečného konsenzu a umožnění komunitě pohánět projekt vpřed. Pevně věřím, že se silou globální komunity Ontology (která pokrývá 19 rozdílných jazyků), vytvoříme efekt motýlích křídel pro celé odvětví, čímž povedeme celé odvětví pryč z medvědího trhu a posuneme se vpřed světlejší budoucnosti.


Tento článek byl připraven administrátorem oficiální československé Ontology telegram skupiny. Pokud chcete o projektu diskutovat v nativním jazyce a zároveň získat technickou podporu, přidejte se do rozrůstající se skupiny kliknutím na odkaz https://t.me/OntologySlovakCzech.

Web / Twitter / GitHub / Facebook / YouTube

Zdroj:
medium.com

Related Posts

Trump nakupuje akcie ve velkém. Za rok provedl přes 22 tisíc obchodů

Americký prezident Donald Trump vykázal za rok 2025 více než 22 tisíc transakcí s akciemi. Investiční účty spravující jeho majetek podle analýzy deníku Financial Times nakoupily cenné papíry v hodnotě nejméně 461 milionů USD.

USA odblokovaly nejvýkonnější modely Claude po obavách z kybernetických útoků

Společnost Anthropic obnovuje přístup ke svému nejnovějšímu modelu Claude Fable 5 poté, co americká vláda zrušila exportní omezení uvalená v polovině června. Ta se týkala modelů Claude Fable 5 a Claude Mythos 5 a přišla jen několik dní po jejich uvedení.

Ropa zlevňuje, Hormuzský průliv ale zůstává časovanou bombou

Ropný trh se v posledních dnech tváří, že nejhorší napětí kolem Hormuzského průlivu pomalu odeznívá.

SpaceX spadl z oběžné dráhy a s ním i nálada na trzích

Globální akciové trhy zažily další studenou sprchu. Tentokrát ji nespustila jedna špatná výsledková sezóna ani jeden slabý makroekonomický údaj.

Elon Musk může spojit SpaceX a Teslu do technologického impéria v hodnotě 5 bilionů USD

SpaceX vstoupila na burzu teprve před několika dny, ale investoři už začali řešit další možný krok. Tím by mohlo být spojení SpaceX a Tesly do jedné obří technologické skupiny.

Hackeři zasáhli OpenAI přes oblíbenou open source knihovnu

OpenAI potvrdila bezpečnostní incident, který souvisí s rozsáhlým útokem na open source ekosystém.