Ripple zatahuje Ethereum do sporu se SEC! První jednání asi nedopadlo nejlíp

Ripple zatahuje Ethereum do sporu se SEC! První jednání asi nedopadlo nejlépe

22.12.2020 se otřásl celý trh s kryptoměnami, když americká regulační autorita SEC obvinila společnost Ripple z prodeje neregistrovaných cenných papírů. Rozprodáváním XRP tokenů měla získat více než 1,3 miliardy dolarů, přičemž prý benefitovala z toho, že jejich token nepodléhal regulacím v USA.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Vše důležité o sporu Ripple se SEC se dozvíte v tomto článku.

Ripple hledá způsoby, jak se bránit proti SEC

22.1.2021 došlo k prvnímu líčení v přípravném řízení. To evidentně neproběhlo zrovna nejlépe a Ripple se musí dále bránit. Společnost se nebojí zatáhnout do sporu celý krypto-sektor a dožaduje se vysvětlení, proč i ETH není neregulovaný cenný papír.

Mluvčí Ripple řekl pro stránku cointelegraph:

“SEC si očividně vybral dva vítěze a ignoroval rostoucí a robustní průmysl, který sahá daleko za Bitcoin či Ethereum. Toto zjištění využijeme přímo v soudním sporu. Kromě něj jsme podali žádost o další informace podle zákona o svobodě informací (FOIA) a chceme vědět, proč Ethereum není cenný papír.”

Ripple tak do svého sporu tahá druhou největší kryptoměnu podle tržní kapitalizace. Rozdílů mezi ETH a XRP je mnoho. Bude zajímavé sledovat, které si SEC vybere na zdůvodnění svého rozhodnutí. Žádost naleznete zde.

Zajímavost: Co se stane, až budou všechny Bitcoiny vytěžené?

Ethereum – Komodita, nebo cenný papír?

SEC vydala DAO Report ještě v roce 2017 poté, co se roztrhl pytel s ICO. Ten v podstatě určuje, že některé kryptoměny jsou ve skutečnosti cenné papíry a podléhají americkým regulacím. Od té doby jsou všichni zmateni, zda se to týká i Etherea.

Kryptoměna Ethereum vznikla ještě v roce 2013, tedy čtyři roky před publikováním DAO Reportu. SEC nějakou dobu šla i po Ethereu, ale nakonec se nic nestalo. Je vhodné poznamenat, že Bitcoiin nikdy neměl žádný předprodej, a tudíž nepodléhá americkým regulacím.

Naproti tomu společnost Ripple soustavně prodávala své XRP tokeny a financovala tak své operace.

Mohlo by vás také zajímat:

Tato událost v Číně může způsobit propad Bitcoinu, tvrdí analytik