Rok 2022 podle známého ekonoma: „Čeká nás největší krach v dějinách lidstva“

Share This Post

Podle ekonoma Harryho Denta bude rok 2022 z hlediska finančního světa něčím výjimečný. Předpovídá, že nás čeká největší finanční pokles v dějinách.

Rok 2022 podle známého ekonoma

Ekonom Harry Dent je zakladatelem vydavatelství HS Dent Publishing. V rozhovoru pro Kitco News uvedl dosti hrozivou předpověď pro celý finanční sektor. Investorům dokonce doporučuje, aby zvážili prodej svých investic ještě včas, dokud nedojde k úplné demolici trhu.

„Bude to největší krach, největší pokles vašeho života. Obecně tvrdím, že akcie se při tomto krachu přiblíží k situaci z let 1929 až 1932. Odhaduji 87 % pro S&P 500 a možná o něco více pro Nasdaq. Takže to nebude něco, co by se dalo přežít a jen tak vybalancovat, jak říkají finanční poradci.“

Prvotní znaky obrovského krachu podle Denta přijdou již v prvním čtvrtletí 2022:

„Myslím si, že to začne v příštích třech měsících. Takže v první polovině letošního roku si myslím, že uvidíme 45 až 55% krach. A když přijde, bude velmi rychlý.“

Přečti si také: Kosovo zakazuje těžbu kryptoměn – země je v obrovské energetické krizi

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.

Důležitým faktem je, že nemusí existovat žádný signál, který by způsobil takový agresivní pád. Jako příklad uvedl vrchol první technologické bubliny v roce 2000. Tehdy jsme nebyli svědky žádné recese či zpomalení ekonomiky. A právě při této myšlence zmínil kryptoměny, které považuje za novodobé akcie. Sice nejsou součástí trhu Nasdaq, ale plní stejnou funkci jako internetové akcie v letech 1999 až 2000.

Bude Bitcoin trpět nejvíc?

Co si myslí Dent o kryptoměnách v čele s Bitcoinem?

„Myslím si, že akcie a kryptoměny padnou. Běžný člověk aktuálně hromadí své peníze do bubliny, přesně jako v roce 1999. A když přijde krach, všichni se leknou, protože jsou příliš angažovaní. Nejsou to sofistikovaní investoři.“

Bitcoin bude podle Denta krvácet nejvíc a klesne až na úroveň přibližně 7 000 USD. I přes velký pokles považuje kryptoměny za nové rozvíjející se technologické odvětví.

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....