Salvádor zrealizoval nákup 21 BTC – je za tím velká symbolika!

Share This Post

Salvádor opět nakupoval Bitcoin. Poslední nákup 21 BTC představuje velkou symboliku. Salvádorská vláda v čele s prezidentem Bukelem chce dát tímto světu vědět, jak vzácný a silný je Bitcoin.

Salvádor nakoupil 21 BTC

Salvádorská vláda, v jejímž čele stojí populární prezident a fanoušek BTC Nayib Bukele, se rozhodla učinit nákup 21 BTC. Proč právě 21? Je za tím významná symbolika. Jedná se totiž o projev a oslavu Bitcoinu, jehož nákup byl zrealizován v poslední kalendářní, 21. den v roce 2021 ve 21. století. Součástí této symboliky je samozřejmě i omezená nabídka BTC, která se má zastavit na čísle 21 milionů. Prezident Bukele zřejmě věří v symboliku, neboť dodal, že rozloha Salvádoru je přibližně 21 041 km2. Podle něj tedy vůbec není náhodou, že je Salvádor prvním státem, který přijal Bitcoin jako oficiální platidlo.

Přečti si také: Nejbohatší člověk planety Elon Musk kritizuje metaverzum a Web 3.0!

Chceš rychle nakoupit/prodat kryptoměny a neplatit obrovské částky za tuto službu? V tom případě si najdi ověřenou směnárnu, která tě neokradne na skrytých poplatcích. My jednoznačně doporučujeme burzu Binance, kde najdeš široký výběr kryptoměn. Vytvoř si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáš doživotní slevu na obchodní poplatky.

Ze strany Salvádoru to není první symbolický nákup BTC. Bitcoin byl v zemi oficiálně přijat jako zákonná měna 7. září. Vláda tehdy zrealizovala nákup prvních 200 BTC. Další významný nákup přišel 26. listopadu, kdy Salvádor oslavil tzv. Black Friday nákupem dalších 100 BTC při ceně přibližně 54 000 USD.

Nejmasivnější nákup, který zrealizoval Bukele, byl nákup 420 BTC. Tato transakce byla zrealizována krátce poté, co kryptoměnová burza FTX získala 420 milionů USD od 69 investorů. Odborníci se domnívají, že i za tímto se dá hledat symbolika, jelikož číslo 420 představuje slang marihuanové komunity.

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....