Saylor z MicroStrategy: XRP je cenný papier, jediná kryptokomodita je Bitcoin

Share This Post

Michael Saylor opäť rozvíril kryptomenové vody. V podcaste PBD vyhlásil, že XRP je cenný papier, a teda táto kryptomena spadá pod jurisdikciu americkej Komisie pre cenné papiere.

Potom, čo bol opýtaný na názor ohľadom kryptomeny XRP, vyhlásil:

XRP je neregistrovaný cenný papier. Je to úplne zrejmé. Je tu nejaká spoločnosť. Tá spoločnosť ich veľa vlastní a predáva ich širokej verejnosti. Nikdy ich ale nezverejnila, nie sú tam žiadne zverejnené informácie. Takže stanovisko SEC je, že predávate neregistrovaný cenný papier.

Saylor ďalej argumentoval, že okrem bitcoinu, ktorý nemá známeho tvorcu, všetky ostatné kryptomeny spĺňajú definíciu investičnej zmluvy. Podľa amerického zákona o cenných papieroch je investičná zmluva popísaná ako investícia peňazí do spoločného podniku spoliehajúceho sa na úsilie iných osôb a očakávajúceho zisk.

Saylor: Jediná kryptokomodita je Bitcoin

Okrem bitcoinu sú všetky tieto ostatné tokeny neregistrovanými cennými papiermi. Všetky sú to len kapitálové tokeny vydané spoločnosťou. Tá ich vydala preto, aby sa vyhla vstupu na burzu, a dopúšťa sa tak podvodu s cennými papiermi.

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence, sa ďalej pustil aj do kryptomeny Ethereum. Poznamenal, že aj v tomto prípade sa stále jedná o cenný papier, a to napriek skorším vyhláseniam CFTC, že sa jedná o komoditu. Svojim poslucháčom položil rečnícku otázku:

Viete, že Ethereum má práve teraz 20 miliárd dolárov v ETH tokenoch uzamknutých v kontrakte v zmluvách o stakingu. Je tam len pár ľudí, ktorí môžu, ale nemusia vám to vrátiť. Nie je to teraz definícia investičného kontraktu?

Podľa neho nie je nutný žiadny veľký posun, aby človek dospel k jednoznačnému záveru: „Ak sa človek môže rozhodnúť, už to nie je komodita.“

Ďalej vyhlásil, že skutočnosť, že XRP, Ethereum a ďalšie kryptomeny majú spoločnosti a inžinierov, ktorí sa starajú o kód, ich kvalifikuje ako cenné papiere.

Okrem iného tiež uviedol, že by pre svet bolo najlepšie, keby SEC „všetky tie tokeny pekne zakázala, pretože sú všetky neetické“.

Záver

Saylorove komentáre prichádzajú aj v čase, keď kryptografická komunita netrpezlivo očakáva rozhodnutie v súdnom spore SEC vs. Ripple. Jeho výsledok by podľa mnohých odborníkov mohol mať ďalekosiahle dôsledky pre celé kryptomenové odvetvie. 

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream.

ZDROJ: zycrypto.com

Related Posts

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...

Americký Senát schválil rezoluci, která ruší kryptopravidlo SEC o bankách

Většina zákonodárců v Senátu Spojených států schválila společnou rezoluci...