[Seriál] Které blockchainové společnosti nejvíce ovlivní decentralizaci kryptoměn? – 3. díl

Share This Post

Toto je poslední díl seriálu s názvem „Které blockchainové společnosti nejvíce ovlivní decentralizaci kryptoměn“. V tomto miniseriálu bychom vám chtěli představit všechny společnosti a jejich způsob, jak decentralizaci pomohou. V dnešním díle si představíme projekty DAI, Steem a TokenCard.

DAI

Dai je stable coin, jehož hodnota je vždy rovna 1 USD. Tento coin je postaven na blockchainu Etherea a není nikým řízen, neboli je decentralizovaný. Ekvivalent ve výši 1 USD je udržován prostřednictvím automatických cenových mechanismů zabudovaných do inteligentních protokolů. Když má Dai hodnotu více než 1 USD, inteligentní mechanismy tvorby cen snižují jeho cenu. Naopak když je hodnota Dai nižší než 1 USD, inteligentní mechanismy tvorby cen zvyšují cenu.

Dai může být volně obchodován jako jakýkoliv jiný žeton ERC20 a kdokoliv s peněženkou Ethereum jej může vlastnit, přijímat a přenášet jej bez potřeby 3. stran.

(článek pokračuje pod odkazem)

Pokud vám utekl 1. díl, můžete číst zde:

[Seriál] Které blockchainové společnosti nejvíce ovlivní decentralizaci kryptoměn? – 1. díl

Steem

Steem je tvůrce sociální sítě Steemit, která funguje na blockchain technologii a můžeme na ní nalézt více než 300 aplikací. Funguje to stejně jako sociální síť, avšak odměňuje vás za vaše příspěvky. Můžeme zde nalézt například dtube, což je aplikace, kde lidé sdílí svá videa a podle hodnocení ostatních uživatelů dostávají odměnu v Steem tokenech. Zkrátka čím více kladných hodnocení, tím více peněz pro umělce. Mimo to jsou zde různé blogy, hry, zprávy či meme.

Steem se chlubí tím, že s jeho tokenem se obchoduje 2x více než s Bitcoin či Ethereum, avšak těžko toto porovnávat s tím, že každý palec nahoru na Steemit znamená 1 transakci.

Mohlo by vás zajímat: Trading týden pro všechny zdarma u nás na Trading11

TokenCard

TokenCard poskytuje nástroje, které umožňují úplnou kontrolu a vlastnictví vašich finančních prostředků. Je provozovaný společností Ethereum, a tím pádem funguje na ERC20.

Funguje tedy jako decentralizovaná peněženka a zastupuje tak funkci banky, takže nemusíte řešit smlouvy a peníze pořád vlastníte vy, nikoli banka. Mimo aplikaci do telefonu, se kterou se dá platit přes NFC, máte k dispozici klasickou TokenCard, jež má funkci jako normální kreditní karta.

Vše funguje tedy tak, jako kdybyste šli platit s kartou od vaší banky. Zatím je to vše v beta testovaní ve Velké Británii a ve vybraných lokalitách po Evropě.

Závěr

Dnešní díl byl posledním tohoto krátkého seriálu. Představili jsme vám 10 společností, které budou mít velký vliv na decentralizaci, a určitě o těchto projektech ještě spoustu uslyšíme. Je dobré vidět, že se v kryptokomunitě pořád něco děje a že lidé přicházejí s novými a novými nápady. My budeme všechny tyto projekty sledovat a o dalších novinkách ohledně nich vám určitě dáme vědět.

Co číst dál?

[ZPRÁVA] Společnost WIREX bude mít vlastní token WXT! Buďte u toho!

Zdroj:
medium.com

Related Posts

Prodejci Bitcoinu čekají v zóně 88 000–90 000 USD — dochází rally dech?

Bitcoin (BTC) se tento týden přiblížil hranici 88 000...

Dejte si pozor na TradingView – je to trojan, který krade kryptoměny

Společnost Malwarebytes, specializující se na kybernetickou bezpečnost, varovala před...

Volatilita bitcoinu dosáhla 3,6 % v důsledku zvýšené nejistoty na trhu

Bitcoin dosáhl 19. března volatility 3,6 %, což je...

Bitcoin se snaží prorazit hranici 85 000 dolarů

Cena bitcoinu 17. března opět neuspěla ve snaze překonat...

Generální ředitel Binance znovu popírá jednání o Trumpově rodinné dohodě

Richard Teng, generální ředitel Binance, popřel spekulace o tom,...