Silný dolar sestřelil zlato a akcie – Kryptoměny ale statečně odolávají!

Silný dolar sestřelil zlato a akcie - Kryptoměny ale statečně odolávají!

Kapitálové trhy po celém světě mají za sebou velmi nepříjemný týden. Hodnota většiny akcií a vzácných kovů klesá. Americké akciové indexy mají za sebou čtvrtý červený týden v řadě. Naposledy jsme něco podobného zaznamenali na přelomu února a března tohoto roku. Investoři, kteří své peníze ukryli do zlata či jiných vzácný kovů, však na tom nejsou o moc lépe. Jak nedávno napsal Jaroslav, zlato má za sebou nejhorší týden.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Investoři prodávají akcie a drží silný dolar

Nepříjemný propad všech trhů naznačuje, že investoři už nevěří ničemu. Prodávají své podíly či cihličky a prozatím budou držet dolar, který za poslední týdny začal posilovat. Paradoxně poté, co Fed ohlásil, že cílí zvýšení inflace na 2% za rok 2020.

Je to cítit i na forexovém páru EUR / USD, kde momentálně probíhá významná korekce. Euro v tomto roce vůči dolaru posílilo o téměř 15%, v posledních týdnech ale na americkou měnu začalo ztrácet.

To je mimochodem dobře. O slabší euro má zájem i Evropská centrální banka. Levnější euro během krize znamená i levnější evropské produkty a tím pádem i více exportů a bohatší firmy. Během této recese je silné euro velmi nepříjemný problém pro celou eurozónu.

Tip redakce: Jak ve třiceti odejít do důchodu? Představujeme FIRE movement

Kryptoměny drží hodnotu lépe než vzácné kovy

Je zajímavé sledovat, jak na tuto situaci reagují kryptoměny. Silný dolar by mohl být pro Bitcoin problém, slabé akcie a vzácné kovy zas ale mohou investory inspirovat k nákupu digitálních měn.

1W BTC / USD - bitstamp
1W BTC / USD – Bitstamp

Zatímco všechny trhy padají, trh s kryptoměnami v září stagnuje. Na začátku měsíce sice udělaly jeden velký pohyb, ale od té doby se víceméně drží na stejné úrovni. Bitcoin stihl kvalitně otestovat support na 10 000 $, následně vyzkoušel růst, ale vybil si zuby na 11 000 $ rezistenci a od té doby se drží na půl cestě mezi těmito dvěma úrovněmi.

To je mimochodem na trhu s BTC relativně nudný měsíc. I když, některé kryptoměny byly velmi volatilní. Hlavně DeFi coiny. Některé stihly vytvořit 200% zisk, jen aby pak padly o 70%.

Rekordní expirace BTC opcí může narušit klid

Status quo na trhu s digitálními měnami se však již brzy může změnit. V době psaní tohoto článku totiž expirovaly opce za téměř miliardu dolarů, což může způsobit vyšší volatilitu na trhu a prolomení jedné z klíčových hladin.

Pokud Bitcoin přes víkend prorazí 11 000 $, bude to znamenat, že zářijová korekce skončila a vydá se hledat nové maximum. Pokud však podleze 10 000 $, korekce pokračuje a jdeme hledat dno. To jsou dva hlavní scénáře, i když samozřejmě vždy je tu možnost, že se nestane nic.

Je ale nutno býti připraven. Pokud přemýšlíte nad vstupem do trhu s kryptoměnami, mějte se na pozoru!

Analýza – Zlato má za sebou nejhorší týden