Spoluzakladatel Bitmex predikuje zlato za 10 000 USD a BTC za 1 milion – globální ekonomika už nebude jako dřív!

Share This Post

Arthur Hayes, spoluzakladatel kryptoměnové burzy Bitmex, zveřejnil esej s názvem „Energy Cancelled“. V ní popisuje globální ekonomiku v blízké budoucnosti a věnuje se zejména důsledkům rusko-ukrajinské války.

Hayes vysvětluje, že historici budou moci poukázat na 26. únor 2022 jako na událost, kdy skončil „petrodolarový a eurodolarový měnový systém“.

Mohlo by tě zajímat: Robert Kiyosaki vidí konec amerického dolaru – válka povede k používání kryptoměn a opuštění FIAT peněz!

Globální ekonomika už nebude jako dřív

Uplynuly již tři týdny od začátku rusko-ukrajinského konfliktu. Kromě toho došlo, a teprve dojde, k mnoha ekonomickým katastrofám, neboť finanční podmínky na celém světě se zpřísnily a Rusko zasáhly sankce velkého množství zemí. Analytici a ekonomové se domnívají, že válka a sankce budou mít negativní vliv na globální ekonomiku. Mezinárodní měnový fond (MMF) varoval, že „ekonomické důsledky jsou již nyní velmi vážné“.

Ministr financí Ruské federace Anton Siluanov řekl, že polovina zlatých a zahraničních rezerv země byla zmražena. Ministr tvrdí, že země má celkem přibližně 640 miliard dolarů. V současnosti nemůžeme použít asi 300 miliard dolarů z těchto zásob.“ Tato prohlášení vedla ke spekulacím o nezávislém mezinárodním měnovém a finančním systému mezi Eurasijskou hospodářskou unií a Čínskou lidovou republikou, se kterou si Rusko již delší dobu buduje přátelské vztahy.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování. 

Jak to celé vidí spoluzakladatel kryptoburzy Bitmex?

Arthur Hayes, spoluzakladatel kryptoměnové burzy Bitmex, zveřejnil příspěvek, který se týká „odříznutí“ největšího světového exportéra energie a konce „petrodolarového či eurodolarového měnového systému“.

Na svém Twitteru napsal:

„Co se stane, když zrušíte největšího světového výrobce energie? ,Energy Cancelledʻ je esej o tom, proč 26. února 2022 zemřel režim petrodolaru a eurodolaru fungující od roku 1971. Jste připraveni na 1 milion dolarů za Bitcoin a 10 000 dolarů za zlato?“

Hayes věří, že dojde k finanční krizi, která se bude týkat všech aspektů finančního systému na celém světě.

„Jsem si na 100 % jistý, že dojde k finanční krizi nevídaných rozměrů, která je podmíněna ztrátami, kterým čelí výrobci komodit a obchodníci, kteří se dotýkají každého aspektu globalizovaného finančního systému,“ řekl představitel kryptoburzy.

Nemůžete jen tak odstranit největšího světového výrobce energie. Není možné odstranit Rusko z finančního systému bez nepromyšlených následků, které přijdou dříve či později.“

Hayes věří, že zlato bude stát 10 000 USD. „Cena většiny aktiv, která lidé používají jako „pojistku“ vůči inflaci, prudce vzroste, a to včetně Bitcoinu. Pokud zlato půjde směrem na úroveň 10 000 dolarů, Bitcoin se pak dostane na 1 000 000 dolarů!“

Čti dál: Získávej pasivní odměnu v kryptoměnách až do 105 % p.a. – jak na Binance staking

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...