[SPRÁVY] • Samsung začne vyrábať čipy pre ťažbu bitcoinov • a ďalšie články

Share This Post

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv:

TRHY

Bolo to práve počas uplynulého víkendu, kedy primárna kryptomena zamierila vyššie a dosiahla niekoľkodenné maximum tesne pod 22 000 USD. Medvede sa však pripomenuli a ďalší rast jej nedovolili.

Práve naopak, aktívum začalo postupne strácať hodnotu a v nasledujúcich hodinách sa prepadlo o zhruba 1 000 USD. Niekoľko dní sa snažilo udržať okolo 21 000 USD, ale neuspelo a v utorok a v stredu kleslo k 20 000 USD.

Aj keď sa spočiatku nad touto úrovňou udržalo, zdalo sa takmer nevyhnutné, že sa pod ňu prelomí. A to sa tiež dnes stalo, keď sa prepadla na 11-dňové minimum tesne nad 19 000 USD. Od tejto chvíle sa BTC naďalej obchoduje niekoľko centimetrov nad touto úrovňou.

Ako to už býva, keď BTC zamieri prudko na juh, tak aj väčšina altcoinov. Ethereum vedie tento nepriaznivý trend s masívnym 8-percentným denným poklesom. Výsledkom je, že druhá najväčšia kryptomena klesla na 1 017 USD a za niekoľko dní stratila viac ako 200 USD. [1]

Kryptomeny

Prvý spotový ETF na bitcoiny schválený na spustenie v Európe v júli

Spoločnosť Jacobi Asset Management oznámila, že tento rok v júli spustí európsky spotový ETF na bitcoin. Burzovo obchodovaný fond ponesie názov Jacobi Bitcoin ETF a bude kótovaný na burze Euronext Amerstdam.

Európski inštitucionálni a profesionálni investori budú môcť prostredníctvom ETF investovať do bitcoinu za 1,5-percentný ročný poplatok za správu pod ticketom BCOIN.

Khurshid uviedol, že ETF „umožní investorom prístup k základnej výkonnosti tejto vzrušujúcej triedy aktív prostredníctvom dobre zavedenej a dôveryhodnej investičnej štruktúry“. Jacobi si kladie za cieľ „zjednodušiť a priblížiť investície do digitálnych aktív inštitucionálnym a profesionálnym investorom“. [2a]

Kryptotrh opustilo len 11 % investorov namiesto očakávaných 70 %

Určenie počtu investorov, ktorí trh opustili, nám môže poskytnúť vhľad do celkového sentimentu v odvetví a pomôcť nám určiť, či je trh nastavený na zotavenie, alebo bude stále dosahovať nové minimá. Podľa údajov spoločnosti CryptoQuant to nie je tak zlé, ako by sa dalo očakávať.

Aby sme určili približné percento investorov, ktorí trh opustili, môžeme sa pozrieť na také údaje, ako je kapitalizácia najväčších aktív na trhu. Na prvý pohľad sa môže zdať, že väčšia časť odvetvia ho opustila kvôli lepším časom, najmä po tom, čo vidíme 70-percentný prepad kapitalizácie bitcoinu a etherea.

Výpočet počtu investorov, ktorí tento priestor opustili, porovnaním kapitalizácie volatilných aktív, ako je bitcoin, v rôznych obdobiach by však bol nepresný. Analytik namiesto toho navrhol pozrieť sa na kapitalizáciu stablecoinov.

V prípade stablecoinov vidíme „iba“ 11-percentný prepad kapitalizácie, čo ukazuje, že kryptomeny utrpeli menšie škody, ako predpokladala väčšina medvedích analytikov a ekonómov. [2b]

Banky, burzy, firmy

Výkonný riaditeľ ruskej centrálnej banky súhlasí s ťažbou kryptomien pod jednou podmienkou

Kirill Pronin, šéf odboru finančných technológií Ruskej centrálnej banky (CBR), pripustil možnosť legalizácie ťažby kryptomien za určitých podmienok. Takéto verejné uznanie je vzácnym prípadom, pretože CBR naďalej vedie boj proti snahám o legalizáciu kryptomien v krajine.

Vedúci predstaviteľ sa k ťažbe vyjadril na medzinárodnom právnom fóre v Petrohrade v stredu 29. júna. Počas zasadnutia venovaného kryptomenám Pronin prezradil, že CBR nezaujíma k ťažbe rovnako tvrdý postoj ako v prípade všeobecnej legalizácie kryptomien.

Pronin však menoval niekoľko podmienok, ktoré podľa neho túto diskusiu umožňujú. Trval na tom, že vyťažené aktíva by sa mali predávať výhradne v zahraničí a výmenou za fiat peniaze. [3a]

Coinbase sa snaží o agresívnu európsku expanziu uprostred kryptozimy

Coinbase rozširuje svoje aktivity do rôznych krajín v Európe uprostred „kryptozimy“. Napriek prepúšťaniu mnohých zamestnancov a rušeniu pracovných ponúk viceprezident spoločnosti Coinbase Nana Murugesan odhalil zámery zaregistrovať sa v Taliansku, Španielsku, Francúzsku a Holandsku.

Vo Švajčiarsku už táto kryptomenová burza so sídlom v Spojených štátoch prijala prvých zamestnancov a v Spojenom kráľovstve, Írsku a Nemecku už má licenciu na obchodovanie s kryptomenami.

V rozhovore z 29. júna Murugesan uviedol, že firma sa teraz chystá expandovať do Európy. Okrem toho je spoločnosť v čase prepadu trhu s kryptomenami otvorená aj akvizíciám v tomto regióne. [3b]

Samsung začne vyrábať čipy na ťažbu bitcoinov

Juhokórejský elektronický gigant Samsung údajne pracuje na troch nanometrových čipoch, ktoré je možné využiť pri ťažbe bitcoinu (BTC) po tom, čo spoločnosť tento produkt naznačila počas finančného hovoru za 1. štvrťrok 2022.

Tieto 3nm čipy sú kompatibilné so špecifickými integrovanými obvodmi (ASIC), strojmi, o ktorých je známe, že sú pri ťažbe bitcoinu účinné, pričom zdroje uvádzajú, že skúšky už prebiehajú, informoval 29. júna The Elec.

Schopnosť spoločnosti Samsung vyrábať 3nm čipy pravdepodobne vyrieši niektoré bolestivé body ťažby bitcoinu, ako je zníženie spotreby energie až o 30 %. Okrem toho môžu čipy zvýšiť rýchlosť ťažby približne o 15 % spolu s o 33 % vyššou hustotou prekladačov. [3c]

CBDC, Regulácia

Binance pomáha Kambodži pri vytváraní krypto predpisov

Kryptoburza Binance podpísala memorandum o porozumení s kambodžským regulátorom cenných papierov a burzy (SERC), ako bolo oznámené 30. júna.

Binance a SERC budú spolupracovať na vývoji kryptoregulácií v krajine. SERC chce využiť technické znalosti a skúsenosti spoločnosti Binance v tejto oblasti na vytvorenie vlastného právneho rámca pre trh s digitálnymi aktívami.

Kryptomeny nie sú v Kambodži regulované a akákoľvek nelicencovaná činnosť zahŕňajúca tieto digitálne aktíva je prísne zakázaná. Toto partnerstvo by sa mohlo ukázať ako kľúčové pre juhoázijskú krajinu, kde je od roku 2018 akákoľvek činnosť spojená s kryptomenami považovaná za nezákonnú. [4a]

Related Posts

[SPRÁVY] • Výkonní pracovníci spoločnosti Coinbase čelia žalobe akcionára • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: Kryptomeny Babydoge Swap Testnet bude spustený...

Coinbase zaznamenala ve 2. čtvrtletí ztrátu 1,1 miliardy dolarů kvůli „rychlému a zběsilému“ poklesu kryptoměn

Kryptoburzovní gigant Coinbase uvedl „rychlý a zběsilý“ pokles kryptotrhů...

Bývalý výkonný ředitel BitMEXu se přiznal k porušení zákona o bankovním tajemství

Další top manažer se připojuje ke třem spoluzakladatelům kryptoburzy...

TOP 5 článkov za minulý týždeň + Bonusová správa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Objem obchodů s nezaměnitelnými tokeny za 2. čtvrtletí klesl o 40 %

Navzdory mimořádně úspěšnému začátku roku pro nezaměnitelné tokeny nevypadá...