SEC zamietla žiadosť o Grayscale Bitcoin ETF, spoločnosť zodpovedá žalobou!

Share This Post

SEC potvrdila svoj anti-krypto postoj tým, že odmietla vysoko očakávaný ETF fond od najväčšieho svetového správcu digitálnych aktív Grayscale.

Zamietnutie Grayscale Bitcoin ETF

Ani tentoraz to nevyšlo… Americký regulátor cenných papierov a búrz zamietol návrh Grayscale na kotáciu spotového bitcoinového fondu obchodovaného na burze (ETF) na burze NYSE Arca.

Podľa SEC existujú možné zdroje podvodov a manipulácie na spotovom trhu s bitcoinmi. Komisia návrh zamietla s tým, že nespĺňal štandardy, ktoré majú zabrániť podvodným a manipulatívnym praktikám na trhu.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Bitcoin by mohol do konca roka dosiahnuť 100 tisíc dolárov!

SEC k tomu poznamenala, že:

„ODMIETNUTIE NEBOLO ZALOŽENÉ NA „POSÚDENIE, ČI MÁ BITCOIN ALEBO TECHNOLÓGIA BLOCKCHAIN ​​VŠEOBECNEJŠIE UŽITOČNOSŤ ALEBO HODNOTU AKO INOVÁCIA ALEBO INVESTÍCIA.“

K dôvodom odmietnutia spotového bitcoinového ETF od Grayscale patril wash trading, manipulácia veľrýb, hacky búrz a sietí, šírenie zavádzajúcich informácií a pozoruhodne  „manipulatívna činnosť zahŕňajúca údajné stablecoiny, vrátane Tetheru.”

Žaloba

Generálny riaditeľ spoločnosti Grayscale Michael Sonnenshein odpovedal žalobou. V tej je uvedené, že SEC porušila zákon o správnom konaní a zákon o burze cenných papierov.

Na Twitteri jednoducho oznámil:

„PODALI SME ŽALOBU NA SEC.”

Grayscale s rozhodnutím regulátora zásadne nesúhlasí a považuje ho za porušenie zákona. Navyše kladú otázku, prečo je regulačný orgán spokojný s ETF, ktoré držia deriváty daného aktíva, ale nie sú spokojní s fondmi, ktoré držia toto aktívum priamo.

Donald B. Verrilli Jr., hlavný právny stratég spoločnosti, uviedol :

„SEC NEUPLATŇUJE KONZISTENTNÉ ZAOBCHÁDZANIE S PODOBNÝMI INVESTIČNÝMI NÁSTROJMI, A PRETO JEDNÁ SVOJVOĽNE A V ROZPORE SO ZÁKONOM O SPRÁVNOM KONANÍ A ZÁKONOM O BURZE CENNÝCH PAPIEROV Z ROKU 1934.

Grayscale spustila počas 240-dňového kontrolného obdobia kampaň s komentármi. Prijali viac ako 11 400 odpovedí. Viac ako 99 % opýtaných podporilo konverziu fondu GBTC na ETF.

„SME HLBOKO SKLAMANÍ A VEHEMENTNE NESÚHLASÍME S ROZHODNUTÍM SEC NAĎALEJ POPIERAŤ VSTUP SPOTOVÝCH BITCOINOVÝCH ETF NA AMERICKÝ TRH,“ DODAL.

Záver

SEC zamietla bitcoinový ETF fond od Grayscale. Spoločnosť reagovala žalobou, kde sa opiera o skutočnosť, že regulátor už schválil podobné bitcoinové ETF založené na futures kontraktoch, ktoré sú stále založené na podkladovej spotovej cene aktíva. Ak by teda existovala taká závažná manipulácia, ako SEC tvrdí, boli by náchylné úplne rovnako.

Mohlo by vás tiež zaujímať: [SPRÁVY] • Anonymous chce postaviť Do Kwona pred súd • a ďalšie články

Zdroj: Cryptopotato.com

Related Posts

[SPRÁVY] • Spoločnosť OpenSea zavádza nové zásady pre boj proti krádežiam NFT • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Po relatívne pokojnom víkende, ktorý...

[SPRÁVY] • Výkonní pracovníci spoločnosti Coinbase čelia žalobe akcionára • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: Kryptomeny Babydoge Swap Testnet bude spustený...

Coinbase zaznamenala ve 2. čtvrtletí ztrátu 1,1 miliardy dolarů kvůli „rychlému a zběsilému“ poklesu kryptoměn

Kryptoburzovní gigant Coinbase uvedl „rychlý a zběsilý“ pokles kryptotrhů...

Bývalý výkonný ředitel BitMEXu se přiznal k porušení zákona o bankovním tajemství

Další top manažer se připojuje ke třem spoluzakladatelům kryptoburzy...

TOP 5 článkov za minulý týždeň + Bonusová správa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...