El Salvador dnes nakoupil 80 dalších bitcoinů

Share This Post

Podle tweetu prezidenta středoamerické země Nayiba Bukeleho dnes Salvador koupil 80 dalších bitcoinů za cenu 19 000 dolarů za kus.

„Bitcoin je budoucnost! Děkuji, že prodáváte levně,“ Tweetoval Bukele, přičemž za svůj příspěvek nezapomněl umístit ještě mrkací emotikon. Prezident také sdílel obrázky ukazující  seznam nákupů po jednom bitcoinu, každý za cenu 19 000 USD, s časovými razítky naznačujícími, že k nákupům došlo dnes ráno. 

Salvador přikupuje pravidelně

Bukele několikrát tweetoval o nákupech bitcoinů v zemi od té doby, co Salvador loni v září učinil kryptoměnu zákonným platidlem. V květnu oznámil, že země nakoupila 500 BTC za průměrnou cenu 30 744 USD. 

Na základě různých oznámení o nákupech, které Bukele dosud učinil na Twitteru, se zdá, že El Salvador k dnešnímu dni nakoupil nejméně 2 381 bitcoinů. Současná bitcoinová bilance země však nebyla potvrzena jinými prostředky.

Zatímco Salvador naznačil, že zadržuje nákupy bitcoinů, tamní ministr financí Alejandro Zelaya na začátku června řekl, že země již dříve prodala část svých bitcoinů na financování nemocnice pro domácí mazlíčky Chivo Pets, ale že si mince ponechává. Loni v říjnu zase Bukele uvedl, že země neprodává žádné bitcoiny za projekt, což naznačuje, že Chivo Pets bude financováno přebytkem ve vládním svěřeneckém fondu kvůli rostoucí hodnotě bitcoinu. 

Kritika El Salvadoru

Mnoho zemí přístup Salvadoru ke kryptoměnám krituzuje a označuje za nerozvážné rozhodnutí, ženoucí zemi do záhuby. Je však asi moc brzo na to to hodnotit, navíc prezident Bukele takovou kritiku nepříjmá a je přesvědčen o tom, že uzákonění BTC jako zákonného platidla, bylo jedinou správnou volbou na cestě k rozvoji své země.

Related Posts

[SPRÁVY] • Spoločnosť OpenSea zavádza nové zásady pre boj proti krádežiam NFT • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Po relatívne pokojnom víkende, ktorý...

[SPRÁVY] • Výkonní pracovníci spoločnosti Coinbase čelia žalobe akcionára • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: Kryptomeny Babydoge Swap Testnet bude spustený...

Coinbase zaznamenala ve 2. čtvrtletí ztrátu 1,1 miliardy dolarů kvůli „rychlému a zběsilému“ poklesu kryptoměn

Kryptoburzovní gigant Coinbase uvedl „rychlý a zběsilý“ pokles kryptotrhů...

Bývalý výkonný ředitel BitMEXu se přiznal k porušení zákona o bankovním tajemství

Další top manažer se připojuje ke třem spoluzakladatelům kryptoburzy...

TOP 5 článkov za minulý týždeň + Bonusová správa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...