Napriek prepadu stále neexistuje aktívum s lepším risk/reward pomerom ako bitcoin, hovorí populárny analytik

Share This Post

Populárny krypto analytik porovnáva výnosy tradičnej investičnej triedy s bitcoinmi (BTC) a hovorí, že napriek súčasným prepadom je na tom bitcoin najlepšie.

Bitcoin má top RRR, hovorí analytik

Vo svojom najnovšom videu hovorí kryptomenový analytik InvestAnswers svojim 442 000 odberateľom na YouTube, že výnosový potenciál bitcoinu prevyšuje ostatné triedy aktív. Reč je o pomere risk/reward ratio (RRR), ktorý meria potenciálnu odmenu, ktorú môže investor získať za každý dolár, ktorý riskuje v investícii.

Napríklad návratnosť investície do dividendových akcií tabakovej spoločnosti Philip Morris by podľa neho bola obmedzená ako daňami, tak infláciou. Uviedol:

„POĎME SA PONORIŤ DO DIVIDENDOVÝCH AKCIÍ A UKÁZAŤ VÁM NEBEZPEČENSTVO DIVIDENDOVÝCH AKCIÍ S ILUSTRÁCIOU PHILIP MORRIS ZA POSLEDNÝCH PÄŤ ROKOV.

PHILIP MORRIS JE ŠPIČKOVÁ BLUE-CHIP DIVIDENDOVÁ AKCIA. VYPLÁCAJÚ ASI 4,8 % DIVIDENDY ROČNE A VY STE Z TEJTO DIVIDENDY ZDANENÍ… POZRITE SA NA TIETO AKCIE:

V PODSTATE KLESLI ZO 120 DOLÁROV PRED PIATIMI ROKMI NA DNEŠNÝCH 100 DOLÁROV… DAJTE ALEBO VEZMITE PÁR BABIEK. NEDOSTANETE ŽIADNU ALFU. Z AKCIÍ VYPLÁCAJÚCICH DIVIDENDY NEMÁTE ŽIADNY VÝNOS. […]

A NAVIAC JE VEĽMI DÔLEŽITÉ SI UVEDOMIŤ, ŽE 120 DOLÁROV, KTORÉ STE INVESTOVALI PRED PIATIMI ROKMI, MÁ DNES V KÚPNEJ SILE MENEJ NEŽ 80 DOLÁROV. TAKŽE 40 DOLÁROV Z TÝCHTO 120 DOLÁROV JE PREČ KVÔLI ZNEHODNOTENIU MENY. STÁLE JE DENOMINOVANÝ V AMERICKÝCH DOLÁROCH, A TO JE TEN PROBLÉM.“

Mohlo by vás tiež zaujímať: Kvantové počítače z austrálskeho laboratória – hrozba pre kryptomeny?

V čom je bitcoin lepší?

Pri čítaní týchto slov vás pravdepodobne napadá otázka, v čom teda spočíva výhoda BTC oproti dividendovým akciám. Poďme sa teda pozrieť, čo k tomu populárny analytik hovorí.

InvestAnswers uviedol:

„NAVZDORY ZDRVUJÚCEMU PREPADU BITCOINU [JE] STÁLE O 728 % VYŠŠIE PRESNE ZA TOTO PÄŤROČNÉ OBDOBIE. ÁNO, TENTO GRAF VYPADÁ NAOZAJ ŠKAREDO A TA ČIARA, KTORÚ TAM VIDÍTE, JE 200-TÝŽDENNÝ KĹZAVÝ PRIEMER.

PRÁVE TERAZ SME POD NÍM, ALE AJ NAPRIEK TOMU, KEBY STE OBRÁTILI ČAS SPÄŤ NA NOVEMBER [2021], TIETO VÝNOSY BY BOLI CEZ 2 600 %, NIE 728 %.

IDE O TO, ŽE ČO I LEN MALÁ ALOKÁCIA 2 AŽ 5 % DO VECÍ, AKO JE BITCOIN ALEBO TESLA, MÔŽE ZMENIŤ HRU A ZMENIŤ VAŠE PORTFÓLIO. KEBY SOM POSUNUL SVOJ VEK O PÁR ROKOV DOPREDU, KEBY MI BOLO 60, STÁLE BY SOM DRŽAL TESLU? ÁNO.

PORÁD BY SOM DRŽAL BITCOINY? ÁNO, PRETOŽE TAM NEMÔŽEM NÁJSŤ LEPŠÍ  RISK/REWARD.”

Zdroj: InvestAnswers; YouTube

Mohlo by vás tiež zaujímať: [SPRÁVY] • Súd nariadil likvidáciu spoločnosti Three Arrows Capital • a ďalšie články

Záver

Názor, ktorý zastáva obľúbený krypto analytik, je opretý predovšetkým o historický vývoj ceny. Ako sám dodáva, toto nie je finančné poradenstvo, takže si urobte vlastný názor.

Zdroj: Dailyhodl.com

Related Posts

[SPRÁVY] • Spoločnosť OpenSea zavádza nové zásady pre boj proti krádežiam NFT • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Po relatívne pokojnom víkende, ktorý...

[SPRÁVY] • Výkonní pracovníci spoločnosti Coinbase čelia žalobe akcionára • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: Kryptomeny Babydoge Swap Testnet bude spustený...

Coinbase zaznamenala ve 2. čtvrtletí ztrátu 1,1 miliardy dolarů kvůli „rychlému a zběsilému“ poklesu kryptoměn

Kryptoburzovní gigant Coinbase uvedl „rychlý a zběsilý“ pokles kryptotrhů...

Bývalý výkonný ředitel BitMEXu se přiznal k porušení zákona o bankovním tajemství

Další top manažer se připojuje ke třem spoluzakladatelům kryptoburzy...

TOP 5 článkov za minulý týždeň + Bonusová správa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...