[SPRÁVY] • Súd nariadil likvidáciu spoločnosti Three Arrows Capital • a ďalšie články

Share This Post

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv:

TRHY

Bitcoin sa minulý týždeň pokúsil získať späť časť svojej nedávno stratenej hodnoty a vyskočil z 18-mesačného minima 17 500 USD na približne 21 000 USD. Túto úroveň si udržal po väčšinu víkendu, kým býky zahájili rast, ktorý vyústil v zaznamenanie desaťdňového maxima na úrovni tesne nad 21 800 USD.

BTC sa však nepodarilo pokračovať v raste a ustúpil na úroveň tesne pod 21 000 USD. V nasledujúcich hodinách sa pokúsil túto úroveň znova získať, ale nepodarilo sa.

V dôsledku toho sa ponoril k 20 000 USD a včera sa mu podarilo nad touto hodnotou udržať. Dnes sa však situácia zmenila a BTC sa ocitol pod týmto míľnikom. V čase písania článku sa obchoduje aj okolo tejto hranice.

Väčšina altcoinov aj naďalej nasleduje BTC, čo znamená, že červená farba je viditeľná takmer na všetkých grafoch. Ethereum cez víkend stanovilo vlastné niekoľkodňové maximum nad 1 200 USD, ale odvtedy stratilo viac ako 100 USD. Denný pokles o 6,8 % teraz zrazil druhú najväčšiu kryptomenu na 1 099 USD. [1]

Mohlo by vás tiež zaujímať: R. Kiyosaki varuje před potravinovou krizí, říká, že je čas investovat do „tuňákových konzerv“, protože nemůžete jíst bitcoiny ani zlato

Kryptomeny

Severná Kórea je svetovou jednotkou v oblasti kryptomenovej kriminality, ktorá vynáša viac ako 1,5 miliardy dolárov, ukazuje štúdia

Severná Kórea je v celosvetovom meradle na čele, pokiaľ ide o kryptomenovú kriminalitu. Vďaka sérii úspešných kybernetických útokov dokázala armáda približne 7 000 kyberzločincov vygenerovať peniaze pre Kórejskú ľudovodemokratickú republiku (KĽDR).

Podľa správy o celosvetovom rebríčku kryptokriminality, ktorú 27. júna zverejnila spoločnosť Coincub, bolo v Severnej Kórei zaznamenaných viac ako 15 prípadov kryptokriminality a výnosy sa odhadujú na 1,59 miliardy dolárov na spodnej hranici.

Spojené štáty americké sú na druhom mieste vďaka rozsahu svojej tieňovej kryptoekonomiky a tiež vďaka mnohým významným podvodom, ktoré tu boli spáchané. V Spojených štátoch bolo zaznamenaných 14 overených prípadov dohľadateľnej kryptokriminality a celkové zisky predstavovali viac ako 2 miliardy dolárov. [2a]

Cardano pripravuje pôdu pre hardfork vasil a začína odpočítavanie aktualizácie mainnetu

Zatiaľ čo kryptopriemysel očakáva nasadenie hardforku vasil, ktoré sa teraz očakáva na konci júla, vývojársky vstupný výstup ekosystému (IOHK) dokončuje prípravu pôdy.

Tím totiž predložil aktualizovaný návrh na hardfork cardano testnetu a začal odpočítavanie pre upgrade mainnetu vasil, rovnako ako dosiahol „dobrú hustotu reťazca, aby mohol bezpečne pokračovať“, uviedol Input Output v sérii tweetov zverejnených 28. júna.

Konkrétne tím vysvetlil, že hustota reťazca bola dosiahnutá vďaka tomu, že viac ako 75 % blokov testnetu bolo vytvorených novým uzlom vasil (1.35.0). [2b]

Banky, burzy, firmy

Súd na BVI nariadil likvidáciu spoločnosti Three Arrows Capital

Súd na Britských Panenských ostrovoch (BVI) nariadil likvidáciu spoločnosti Three Arrows Capital (3AC), ktorá sa ocitla v kríze, informuje Sky News s odvolaním sa na zdroj oboznámený so situáciou.

Súd na BVI údajne v pondelok nariadil spoločnosti 3AC likvidáciu jej majetku. Insolvenciu spoločnosti 3AC údajne riadili partneri z globálnej poradenskej spoločnosti Teneo Restructuring. Spoločnosť 3AC má sídlo v Singapure, ale je registrovaná na BVI.

Spoločnosť 3AC prevádzkovala kryptografické hedžové fondy a zároveň slúžila ako rizikoví investori v oblasti digitálnych aktív. Spoločnosť bola v posledných niekoľkých týždňoch prenasledovaná zvesťami o insolvencii, vrátane toho, že v máji a júni utrpela likvidáciu vo výške až 400 miliónov dolárov, keď sa trhy s kryptomenami zrútili. [3a]

Spoločnosť 21Shares uvádza na trh nový produkt

Emitent krypto burzovo obchodovaných produktov (ETP), spoločnosť 21Shares, v stredu uviedol na trh novú produktovú sériu  zameranú na investorov, ktorí sa stretávajú so súčasným poklesom cien kryptomien.

21Shares Bitcoin Core ETP (CBTC) bol uvedený do prevádzky na švajčiarskej burze SIX a je prvým produktom v rámci “Crypto Winter Suite” tohto emitenta. Firma sa rozhodla spustiť tieto nové produkty s ohľadom na pokles kryptotrhu a možnosť dlhšieho obdobia poklesu, ktorému sa hovorí kryptozima.

Cieľom ETP CBTC je poskytnúť investorom nízkonákladovú expozíciu voči bitcoinu (BTC) s celkovým nákladovým pomerom 21 bázických bodov, teda 0,21 %, čo je o 44 bázických bodov menej ako u ďalšieho produktu. Aby si to mohol dovoliť, bude časť podkladových kryptopeňazí zapožičaná na plne zaistenom základe. [3b]

CBDC, Regulácia

Taiwan dokončil skúšky prototypu CBDC pre maloobchodné použitie

Taiwan dokončil skúšky prototypu digitálnej meny centrálnej banky (CBDC) v rámci technických simulácií, čím pripravil pôdu pre distribúciu tejto digitálnej meny verejnosti na maloobchodné použitie.

Taiwan začal študovať a testovať maloobchodné CBDC v septembri 2020 a centrálna banka sa na vývoji maloobchodného platobného systému dohodla s najmenej piatimi komerčnými bankami na Taiwane, uviedol v stredu guvernér centrálnej banky Chinlong Yang.

V ideálnom scenári by centrálna banka ponúkla CBDC bankám, ktoré by potom digitálnu menu distribuovali verejnosti na maloobchodné použitie, uviedol úradník.

Yang uviedol, že centrálna banka bude plánovať oficiálnu emisiu až potom, čo bude schopná vzdelávať verejnosť o údajných výhodách, vypracovať predpisy a nastaviť riadny právny rámec. V júli 2021 Taiwan uzákonil pravidlá proti praniu špinavých peňazí pre poskytovateľov kryptoslužieb, ale odvetvie kryptomien zostáva z veľkej časti neregulované. [4a]

Mohlo by vás tiež zaujímať: [SPRÁVY] • Anonymous chce postaviť Do Kwona pred súd • a ďalšie články

Právni experti: Neistota v oblasti regulácie spôsobuje príval „nových“ žalôb

Podľa právnikov z Choate Hall & Stewart LLP vytvorila regulačná neistota okolo kryptomien „úrodné prostredie“ pre rast súdnych sporov a vymáhanie práva v súvislosti s kryptomenami.

V analytickom článku zverejnenom v utorok na serveri Law360 právnici zo spoločnosti Choate Hall & Stewart LLP, vrátane Mikea Gassa, Diany Lloydovej a Alexa Bevansa, zaznamenali rastúci počet dôkazov o tom, že „nové aplikácie existujúcich zákonov“ sú využívané na súdne spory proti používateľom a investorom kryptomien. A predpovedajú, že tento trend sa bude časom len zrýchľovať.

Ako príklad právnici uviedli niekoľko prípadov, vrátane trestného stíhania občana Spojených štátov za porušenie sankcií pomocou kryptomien, niekoľko žalôb, ktoré v posledných rokoch podala Komisia pre cenné papiere a burzy, a rastúci počet hromadných žalôb a súkromných súdnych sporov. [4b]

Related Posts

Americký senátor a bitcoinový hater obvinený z úplatkárstva a korupcie

Senátor Spojených štátov Bob Menendez, dlhoročný nepriateľ bitcoinu (BTC)...

Huobi Global hacknut! Zmizelo 7,9 milionu dolarů

Kryptoburza HTX společnosti Huobi Global byla dne 24. září...

TOP 5 článkov za minulý týždeň + Ruská centrálna banka chce zaviesť CBDC do roku 2025

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Väčšina všetkých zbierok NFT je v súčasnosti bezcenná

Non-Fungible Tokens (nezameniteľné tokeny, NFT), respektíve obchodovanie s nimi,...

Open interest o bitcoin futures vzrástol o 1 miliardu dolárov

Bitcoin sa vyšplhal podozrivo rýchlo nad 27 000 dolárov....

Prinesie MiCA koniec stablecoinov v Európe?

Na konci mája ministri financií 27 členských štátov Európskej...