Kvantové počítače z austrálskeho laboratória – hrozba pre kryptomeny?

Share This Post

V súčasnej dobe prebiehajú práce na vývoji prvých funkčných kvantových počítačov na svete, ktoré budú znamenať doslova kvantový skok v technológii.

Integrovaný obvod atomárneho merítka

Austrálsky startup Silicon Quantum Computing zaoberajúci sa kvantovými počítačmi v piatok odhalil, že zostrojil prvý integrovaný obvod atomárneho merítka na svete, ktorý bude poháňať novú generáciu výpočtových strojov.

Ide o pôsobivý výkon počítačových vedcov z dolnej časti Sydney, pretože vývoj tohto obvodu bol ukončený dva roky pred plánovaným termínom.

Od oznámenia spoločnosti SQC, že jej austrálski inžinieri vytvorili prvý jednoatómový tranzistor na svete, uplynulo takmer 10 rokov.

Mohlo by vás tiež zaujímať: R. Kiyosaki varuje před potravinovou krizí, říká, že je čas investovat do „tuňákových konzerv“, protože nemůžete jíst bitcoiny ani zlato

Ultra výkonné stroje

V rozhovore s Patríciou Karvelas z RN Breakfast Michelle Simmons, vedúca výskumná pracovníčka na Univerzite Nového Južného Walesu a zakladateľka spoločnosti SQC, prezradila, že táto technológia má obrovské množstvo potenciálnych aplikácií, vrátane možnosti navrhovať nové materiály, napríklad nové typy liekov a molekúl, ktoré by mohli pomôcť zvýšiť zásobovanie potravinami.

Kvantové počítače využívajú tranzistory na zakódovanie informácií rovnakým spôsobom ako bežné počítače. Na rozdiel od konvenčných počítačov je veľkosť tranzistora kvantového počítača porovnateľná s veľkosťou jedného atómu.

Kvantový počítač sa riadi iným súborom pravidiel ako klasický počítač, čo je hlavný rozdiel. Je schopný pracovať s qubitmi, na rozdiel od bitov a bajtov, ktoré používajú konvenčné počítače. Qubity sa skladajú z atómov, fotónov, elektrónov alebo iónov a tiež z príslušných riadiacich zariadení, ktoré fungujú ako pamäť počítača a procesor.

Technológia môže byť komerčne využitá do 5 rokov

Medzi možné aplikácie najnovšieho prelomu patrí konštrukcia ľahších a výkonnejších batérií pre elektromobily, solárne panely, liečivá a úplne nové materiály a hnojivá na zvýšenie poľnohospodárskych výnosov. Všeobecne sa dá povedať, že počítač dokáže replikovať prírodné prvky.

Podľa Simmons by sa ich vynález mohol dostať na trh zhruba do piatich rokov.

„MUSELI SME NAVRHOVAŤ S ATÓMOVOU PRESNOSŤOU. SME JEDINÁ SKUPINA, KTORÁ JE TOHO SCHOPNÁ. JE TO NESMIERNE VZRUŠUJÚCI VÝSLEDOK. VIDELI SME KLASICKÝ PLÁN A SME SI VEDOMÍ KOMERČNÝCH ZARIADENÍ, KTORÉ BUDÚ K DISPOZÍCII DO PIATICH ALEBO ŠIESTICH ROKOV.”

Biely dom medzitým minulý mesiac zverejnil rad koncepcií, ktorých cieľom je udržať vedúce postavenie Spojených štátov v celosvetovom závode o kvantovú výpočtovú techniku ​​a zároveň obmedziť hrozbu, ktorú predstavujú kvantové zariadenia, ktoré môžu prelomiť kryptografiu s verejným kľúčom.

Kvantové počítače ako hrozba pre kryptomeny?

Mnoho vedcov varuje, že kvantové počítače môžu byť schopné prelomiť kryptografické šifrovanie, ktoré chráni chytré telefóny, bankové účty, e-mailové účty a kryptopeňaženky.

Mohlo by vás tiež zaujímať: [SPRÁVY] • Väčšina indikátorov bitcoinu hovorí, že sme dosiahli dno • a ďalšie články

V októbri 2021 označili predstavitelia amerických spravodajských služieb kvantové počítače za jednu z piatich najvýznamnejších zahraničných hrozieb. Poslednými štyrmi boli umelá inteligencia, autonómne systémy a biotechnológie.

LocalBitcoins, peer-to-peer BTC sieť, špekulovala, že kvantové počítače by mohli prelomiť šifrovacie metódy, ktoré chránia bitcoin a ďalšie kryptomeny.

Záver

Kvantové počítače a kryptomeny môžu pracovať pohromade, ale tiež môžu v ľuďoch vyvolať pocit, že kryptomeny už nebudú tak bezpečné.

Zdroj: bitcoinist.com

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...