TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Share This Post

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš výber TOP 5 článkov plus bonusovú správu dňa:

Rusko vyvíja blockchain systém, ktorý nahradí Swift

Ruská Rostec Group, vládna organizácia, ktorá zahŕňa množstvo technologických spoločností, oznámila, že vyvíja blockchainovú platformu na spustenie digitálneho systému pre medzinárodné platby schopnú nahradiť globálny systém Swift. Ruské banky boli zo systému SWIFT vylúčené vlani vo februári vďaka sankciám uvaleným západnými krajinami v reakcii na rusko-ukrajinskú vojnu. Odvtedy sa Moskva snaží hľadať alternatívny systém finančných platieb k SWIFT, aby ochránila svoje zahraničné obchodné transakcie. Digitálny systém medzinárodných platieb umožní Rusku platiť za dovoz vo svojej národnej mene namiesto dolára. Podľa skupiny Rostec nový systém zahraničným krajinám umožní platiť za dovoz z Ruska aj v ich národných menách.

Prezident Salvádoru sa vyjadruje k obavám počas medvedieho trhu

Salvador predstavil bitcoin ako zákonné platidlo 7. septembra 2021, kedy sa jeho trhová cena pohybovala okolo 50 000 dolárov. Nasledujúce mesiace bull marketu priniesli Salvadoru značné zhodnotenie jeho počiatočných investícií do BTC. Časť z nich bola presmerovaná na rôzne iniciatívy rozvoja infraštruktúry v krajine. Všetko vyzeralo dobre, keď sa cena bitcoinu vyšplhala na svoje historické maximum 69 000 dolárov. Následná korekcia sa pretavila až v bear market, čo podporila podobná situácia na akciových trhoch a začínajúce príznaky krízy. Uprostred klesajúcich cien BTC sa Bukele rozhodol podeliť o radu pre ostatných bitcoinových investorov, ktorí môžu mať obavy z predĺženia medvedieho trhu.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Bitcoin by mohol do konca roka dosiahnuť 100 tisíc dolárov!

Vyhľadávanie ‚bitcoin dead‘ na Googli vyletelo na ročné maximá

Vyhľadávanie na Googli je obvykle dobrým ukazovateľom toho, čo drobní investori hľadajú. Majú tendenciu začať skúmať aktíva, ktoré sú v kurze, čo bolo zrejmé u minuloročného šialenstva okolo NFT, predtým v lete okolo DeFi a často to možno pozorovať u bitcoinu. Napríklad keď kryptomena zažíva veľmi volatilné cenové pohyby, prichádza na scénu viac drobných investorov a naopak. Otázky Googlu ako také v posledných niekoľkých mesiacoch chýbali, ale vrátili sa minulý týždeň, kedy sa aktívum v tomto časovom rámci prepadlo o viac ako 10 000 USD na 18-mesačné minimum 17 500 USD. Vyhľadávanie „bitcoin“ na Googli explodovalo a dosiahlo 13-mesačné maximum. Zaujímavé je, že najviac otázok prišlo zo Salvadoru, vôbec prvého štátu, ktorý BTC legalizoval, nasledovaného Nigériou, Rakúskom, Holandskom a Švajčiarskom. Tentoraz to však bolo trochu inak.

Ústa čínskej komunistickej strany varujú, že bitcoin sa môže zrútiť na nulu

Vzhľadom na to, že najväčšia kryptomena nemá žiadnu vnútornú hodnotu, stane sa prakticky bezcennou, pokiaľ investori stratia dôveru, tvrdia noviny. Najväčšia kryptomena sa v súčasnosti obchoduje nad úrovňou 20 000 USD po tom, čo sa cez víkend prepadla až na 17 600 USD. Hlásna rúra čínskej vlády uvádza, že trh s kryptomenami je „plný manipulácie“. Článok, ktorý odráža oficiálny postoj ČKS ku kryptomenám, signalizuje, že čínska vláda sa ani zďaleka nemieni ku kryptomenám tváriť milo. Pred špekuláciami a nelegálnymi aktivitami súvisiacimi s kryptomenami varoval aj Úrad pre finančnú reguláciu v Šen-čene.

Tether (USDT) chystá úplný audit na zlepšenie transparentnosti

Spoločnosť prevádzkujúca najväčší stablecoin na kryptotrhu s kapitalizáciou vo výške 67 miliárd dolárov – tether (USDT) – vykoná kompletný audit. A má byť skutočne nezávislý, čo potvrdzuje skutočnosť, že ho vykoná jedna z 12 popredných účtovných firiem v USA. Krok prichádza v čase, keď USDT opakovane strácal podiel na trhu po sérii výkupov v posledných niekoľkých týždňoch. Používatelia vo väčšej miere využili možnosť nechať si za tethery vyplatiť doláre, čo do značnej miery spôsobilo oslabenie dôvery po kolapse UST a terry minulý mesiac. Tether teraz pracuje na poskytnutí komplexného auditu, ktorý by na rozdiel od atestácií pomohol poskytnúť úplný obrázok o finančnej situácii spoločnosti za určité obdobie.

Mohlo by vás tiež zaujímať: R. Kiyosaki varuje před potravinovou krizí, říká, že je čas investovat do „tuňákových konzerv“, protože nemůžete jíst bitcoiny ani zlato

Bonusová správa

Harmony ponúka odmenu 1 milión dolárov za vrátenie ukradnutých finančných prostriedkov

Spoločnosť stojaca za projektom Harmony Protocol ponúkla odmenu 1 milión dolárov za vrátenie ukradnutých finančných prostriedkov z hacku jeho mosta Horizon a za informácie o tom, ako k tomu došlo. Spoločnosť dodala, že pokiaľ budú finančné prostriedky vrátené, nebudú vedené „žiadne trestné obvinenia“.

Odmena vo výške 1 milión dolárov za vrátenie 100 miliónov dolárov v odcudzených finančných prostriedkoch však bola krypto komunitou na Twitteri označená za kvapku v mori a je presvedčená, že by ponuka mala byť oveľa vyššia. [1]

Related Posts

Axie Infinity pumpuje 24 % za 24 hodin

Vzhledem k tomu, že trh s kryptoměnami po týdnech nejistoty po...

Cardano ako najrozvíjanejšie kryptoaktívum

Skvelá správa pre všetkých fanúšikov projektu Cardano! Podľa údajov...

Bývalá Sberbank integruje Metamask do svojej blockchainovej platformy

Najväčšia ruská banka Sber, predtým známa ako Sberbank, pokračuje...

Bitcoin je na „ceste k bezvýznamnosti“, varuje Európska centrálna banka

Predstavitelia Európskej centrálnej banky (ECB) sa rozhodne postavili proti...

Sam Bankman-Fried popiera v súvislosti s FTX akékoľvek pochybenie

Po krachu kryptoburzy FTX poskytol bývalý generálny riaditeľ Sam...