Tento region zaznamenal nárůst uživatelů kryptoměn o téměř 2 500 %!

Share This Post

Počet uživatelů kryptoměn v Africe mezi lednem 2021 a lednem 2022 vzrostl o neuvěřitelných 2 500 %, přičemž průměrný počet měsíčních transakcí vzrostl o 1 400 %!

Tuto novinku přinesl nový příspěvek kryptoměnové burzy Kucoin.

Adopce kryptoměn mezi občany narůstá!

Podle nové zprávy kryptoburzy Kucoin vzrostl počet uživatelů kryptoměn v Africe mezi lednem 2021 a lednem 2022 o téměř 2 500 %. Během stejného období vzrostl také průměrný počet měsíčních transakcí o téměř 1 400 %.

Mohlo by tě zajímat: TOP 5 telegramových kryptoměnových skupin, které se vyplatí sledovat 

I když se říká, že transakce s kryptoměnami na africkém kontinentu tvoří přibližně 3 % celosvětových objemů, pozorovaný pokles průměrné částky na transakci naznačuje, že v současnosti je viditelný nárůst plateb nebo převodů, jako tomu bylo v odpovídajícím období loňského roku.

Pozorovaný nárůst používání kryptoměn africkými uživateli může být způsoben rostoucí schopností kontinentu přijímat nové technologie. Zpráva poukazuje zejména na Káhiru, Kapské Město a Lagos jako na hlavní města, která pohánějí proces digitalizace na kontinentu. V Nairobi, hlavním městě Keni, je počet transakcí s kryptoměnami o 64 % vyšší než ve zbytku regionu!

Zpráva Kucoinu také naznačuje, že růst počtu uživatelů kryptoměn na kontinentu souvisí s faktory, jako je inflace nebo časté kolísání oficiálního směnného kurzu. Zároveň však uvádí, že i v zemích, kde je míra inflace nižší, informovaní Afričané stále raději chrání své úspory v kryptoměnách.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování. 

Afrika se vzdělává v oblasti digitalizace!

Dalším faktorem, který přispívá k nárůstu počtu uživatelů kryptoměn v Africe, je probíhající kampaň na vzdělávání o nových finančních technologiích. Takové vzdělávací kampaně provádějí nezávislé osobnosti. Kryptoměnové burzy, jako zmiňovaný Kucoin, se stále více zapojuj do úsilí vzdělávat Afričany!

Kryptoměnová burza Kucoin pracuje na zajištění toho, aby více lidí z tohoto kontinentu vědělo o kryptoměnách a technologii blockchain.

Kucoin začátkem roku 2022 nejenže spustil vzdělávání univerzitního typu v Nigérii, ale také rázně rozšířil svůj vliv v Africe i na internetu, aby pomohl Afričanům získat více informací a vzdělání s více výhodami.

Zpráva dodává, že téměř 90 % transakcí kryptoměn provedených africkými uživateli jsou ve skutečnosti přeshraniční převody. Nízké poplatky často dosahují 0,01 % z celkové částky převedené transakce. Tyto faktory dělají z kryptoměn mnohem pohodlnější prostředek k přesunu finančních prostředků přes hranice než běžné společnosti typu Western Union, které si účtují vysoké poplatky.

Čti dál: Ethereum vykazuje ultra býčí signál – z burz odešlo až 200 000 ETH za 24 hodin!

Related Posts

[Súhrn článkov] + Binance plánuje odstrániť stablecoiny z európskeho trhu

Pokiaľ máte málo času a nestíhate si prechádzať naše...

Bollingerove pásma ukazujú, že sa bitcoin nachádza na dôležitej hranici

John Bollinger, tvorca známeho ukazovateľa volatility, na sociálnej sieti...

ARK Invest: Makroekonomické protivetre môžu oddialiť rast Bitcoinu

Investičná spoločnosť ARK Invest vo svojej najnovšej správe upozorňuje...

Coinbase uvádza Web3 peňaženku pre inštitucionálnych a podnikových investorov

Kryptomenová burza Coinbase rozširuje svoju ponuku produktov s novou...

Armstrong: Coinbase plne integruje Lightning Network

Generálny riaditeľ kryptomenovej burzy Coinbase Brian Armstrong vo svojom...

Arthur Hayes diskutuje o dôvodoch, prečo Bitcoin nedosiahol 70 000 dolárov

Arthur Hayes, spoluzakladateľ BitMEX, zdieľa svoj názor na to,...