Tento region zaznamenal nárůst uživatelů kryptoměn o téměř 2 500 %!

Share This Post

Počet uživatelů kryptoměn v Africe mezi lednem 2021 a lednem 2022 vzrostl o neuvěřitelných 2 500 %, přičemž průměrný počet měsíčních transakcí vzrostl o 1 400 %!

Tuto novinku přinesl nový příspěvek kryptoměnové burzy Kucoin.

Adopce kryptoměn mezi občany narůstá!

Podle nové zprávy kryptoburzy Kucoin vzrostl počet uživatelů kryptoměn v Africe mezi lednem 2021 a lednem 2022 o téměř 2 500 %. Během stejného období vzrostl také průměrný počet měsíčních transakcí o téměř 1 400 %.

Mohlo by tě zajímat: TOP 5 telegramových kryptoměnových skupin, které se vyplatí sledovat 

I když se říká, že transakce s kryptoměnami na africkém kontinentu tvoří přibližně 3 % celosvětových objemů, pozorovaný pokles průměrné částky na transakci naznačuje, že v současnosti je viditelný nárůst plateb nebo převodů, jako tomu bylo v odpovídajícím období loňského roku.

Pozorovaný nárůst používání kryptoměn africkými uživateli může být způsoben rostoucí schopností kontinentu přijímat nové technologie. Zpráva poukazuje zejména na Káhiru, Kapské Město a Lagos jako na hlavní města, která pohánějí proces digitalizace na kontinentu. V Nairobi, hlavním městě Keni, je počet transakcí s kryptoměnami o 64 % vyšší než ve zbytku regionu!

Zpráva Kucoinu také naznačuje, že růst počtu uživatelů kryptoměn na kontinentu souvisí s faktory, jako je inflace nebo časté kolísání oficiálního směnného kurzu. Zároveň však uvádí, že i v zemích, kde je míra inflace nižší, informovaní Afričané stále raději chrání své úspory v kryptoměnách.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování. 

Afrika se vzdělává v oblasti digitalizace!

Dalším faktorem, který přispívá k nárůstu počtu uživatelů kryptoměn v Africe, je probíhající kampaň na vzdělávání o nových finančních technologiích. Takové vzdělávací kampaně provádějí nezávislé osobnosti. Kryptoměnové burzy, jako zmiňovaný Kucoin, se stále více zapojuj do úsilí vzdělávat Afričany!

Kryptoměnová burza Kucoin pracuje na zajištění toho, aby více lidí z tohoto kontinentu vědělo o kryptoměnách a technologii blockchain.

Kucoin začátkem roku 2022 nejenže spustil vzdělávání univerzitního typu v Nigérii, ale také rázně rozšířil svůj vliv v Africe i na internetu, aby pomohl Afričanům získat více informací a vzdělání s více výhodami.

Zpráva dodává, že téměř 90 % transakcí kryptoměn provedených africkými uživateli jsou ve skutečnosti přeshraniční převody. Nízké poplatky často dosahují 0,01 % z celkové částky převedené transakce. Tyto faktory dělají z kryptoměn mnohem pohodlnější prostředek k přesunu finančních prostředků přes hranice než běžné společnosti typu Western Union, které si účtují vysoké poplatky.

Čti dál: Ethereum vykazuje ultra býčí signál – z burz odešlo až 200 000 ETH za 24 hodin!

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...