Tesla vydělává víc na Bitcoinu než na prodeji elektromobilů! Má obrovský zisk

Tesla vydělává víc na Bitcoinu než na prodeji elektromobilů! Má obrovský zisk

Společnost Tesla před třemi týdny způsobila obrovský rozruch na trhu s kryptoměnami, když oznámila nákup Bitcoinu za 1,5 miliardy dolarů. Někteří právníci si myslí, že Elon Musk bude mít za to problémy, protože svými tweety v posledních měsících pomohl Bitcoinu stoupat na nová maxima. Každopádně není zcela jasné, za jakou cenu Tesla nakupovala. Víme pouze, že tyto nákupy proběhly v prosinci 2020 a v lednu 2021.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Zisk automobilky Tesla z investice do Bitcoinu překonal čistý zisk z prodeje elektromobilů za rok 2020

Bitcoin mezitím předvedl pěkný růst a Tesla jistě bude mít slušné zisky. Analytik společnosti Wedbush Securities Daniel Ives se toho chytil a pokusil se odhadnout, kolik americký výrobce elektromobilů od svého nákupu vydělal. Podle Daniela to byla minimálně miliarda dolarů. Jeho odhady publikoval i zpravodajský web CNBC.

Ives dále komentoval:

“Tesla může vydělat víc ze své investice do Bitcoinu než z prodeje elektrických vozidel za celý rok 2020.”

Pro zajímavost, obrat Tesly za minulý rok dosáhl 31,54 miliardy dolarů, z toho čistý zisk byl 862 milionů dolarů.

Čtěte také: Zatímco my se trápíme kvůli ekonomické krizi, tito lidé vydělali miliardy dolarů

Co si Tesla může koupit za své Bitcoiny?

Můžeme s jistotou tvrdit, že hodnota kryptoměnového portfolia společnosti Tesla se pohybuje okolo 2,5 – 5 miliard dolarů v závislosti na tom, kdy proběhly nákupy. Gigafactory v Berlíně bude americkou automobilku stát cca čtyři miliardy dolarů.

Čínská Gigafactory ve městě Šanghaj byla o něco levnější, podle odhadů stála 2 – 2,5 miliardy dolarů. Nakonec, Gigafactory v Texasu, kde se bude vyrábět futuristický pick-up Cybertruck a Tesla Semi, má stát něco přes jednu miliardu dolarů.

Pokud se něco nepose… na trhu s kryptoměnami, Tesla za zisk ze svého portfolia výrazně urychlí stavbu továren, produkci baterií a rychleji dospěje ke svému cíli elektrifikace automobilového průmyslu. A aby toho nebylo málo, Tesla bude brzy přijímat platby v Bitcoinech, které neplánuje okamžitě prodávat.

Tesla začne prijímať Bitcoin! Chce ho držať a nie predávať