Tether má na krku 1,4bilionovou žalobu – V ražení mincí však pokračuje

0

Společnost Tether – která je zároveň správcem stejnojmenného stablecoinu – to v roce 2019 nemá snadné. Jako leader na trhu se stabilními kryptoměnami má mnoho nepřátel. 4,2 miliardy USDT tokenů nenechají chladného téměř nikoho. Ani generálního prokurátora New Yorku, který vyšetřuje podezřelé transakce mezi Tetherem a Bitfinexem, ani Kyla W. Roche a Velvia Freedmana, kteří proti Tetheru vytvořili 1,4bilionovou hromadnou žalobu.

Ne, nespletli jsme se. Podle bodu 14 žaloby jsou předběžné škody způsobené Tetherem vyčísleny na neuvěřitelných 1,4 bilionů dolarů (1 400 000 000 000 $).

Zastupují tak všechny lidi, kteří byli poškozeni krypto-bublinou z roku 2017. Jako hlavního aktéra a entitu, která je za bublinu zodpovědná, společnost RocheFreedman LP označila Tether. Dva roky se šuškalo o tom, že Tether svými manipulacemi přes burzu Bitfinex nafukoval Bitcoin. Nyní se ukáže, nakolik tato konspirace obstojí před soudem.

Ani LEO token od sesterské společnosti Bitfinex není v dobré kondici. Navzdory dnešnímu růstu trhu jeho cena stále klesá!

(článek pokračuje pod odkazem)

LEO token od Bitfinexu pod cenou – Je na vine vyšetrovanie Tetheru?

Problém je v tom, že Tether teoreticky neudělal nic špatného. Kryptoměny v USA ani ve většině „relevantních“ zemí nejsou regulovány a manipulace s tímto trhem jsou téměř na denním pořádku (hlavně u shitcoinů).

Tether by mě mít dostatek kontaktů a prostředků, aby tento proces vyhrál.

Ražení tokenů pokračuje a Bitcoin dnes stoupá

Společnost Tether očividně žaloba neodstrašila a pokračuje v ražení svých tokenů. Nedávno do oběhu vstoupilo více než 12 milionů nových USDT coinů.

A o pár hodin později následovalo dalších dvacet milionů.

Bitcoin včera klesl pod hladinu 8000 $, ale dnes se již obchoduje za 8200 $. Zaznamenal tak 2–2,5% růst. Trh s altcoiny je na tom podobně. Nechceme tím naznačit, že za dnešní růst může Tether, ale je pravda, že ražení nových tokenů velmi často následuje právě pohyb směrem nahoru.

Existuje však několik vysvětlení tohoto jevu. Podle některých nepřejících Tether vytvoří nové tokeny z ničeho, pošle je na burzy a nakoupí za ně BTC, čímž cena Bitcoinu stoupne. To je samozřejmě manipulace. Existuje však i jednodušší vysvětlení. Instituce nebo nějaká velryba dala Tether fiat výměnou na USDT, které pak na burzách použila na nákup.

Právě proto bude velmi náročné dokázat, že Tether skutečně manipuluje (manipuloval) trhem. Situaci budeme nadále sledovat, a pokud se objeví něco zajímavého, rozhodně o tom napíšeme. Sledujte Trading11 na Facebooku, ať vám neujde naše zpravodajství.

Budeme rádi, pokud se přihlásíte na odběr videí našeho YouTube kanálu BitLink, kam přispíváme pravidelně několikrát týdně.

Pondělní stream na BitLinku

Jak vydělat na altcoin rallye? Jste připraveni na éru altcoinů?

Zdroj:
bitcoinist.com

avatar
  Subscribe  
Upozornit na