“To nevypadá dobře” – Tone Vays o Bitcoinu po dnešním propadu

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Trh s kryptoměnami dnes opět klesá. I když, dnešní pokles je o dost mírnější než ten poslední a Bitcoin se stále drží v supportním pásmu. Bohužel pokus o překonání hladiny 50 000 dolarů, který začal ještě včera večer, skončil neúspěchem, což nám nedává dobrý signál. Jeden z nejpopulárnějších obchodníků s kryptoměnami Tone Vays to vnímá jako bearish signál.

Čtěte také: IOTA chce konkurovat Ethereu – Představuje alfa-verzi smart platformy

Průběh poslední korekce Bitcoinu
Průběh poslední korekce Bitcoinu

Své obavy vyjádřil v nejnovějším dílu svého podcastu. Nečeká, že by to s trhem nějak extra otřáslo, ale tlak medvědů okolo hladiny 50 000 dolarů je nyní silný a podle Toneho je to známka toho, že přichází další vlna směrem dolů. Ne příliš nízko, ale přichází podle něj do hry test hladiny 40 000 dolarů.

Může vás zajímat: TOP 3 hlavní scénáře pro Bitcoin – Končí korekce, nebo bude trvat do konce měsíce?

Dlouhodobý vzestupný trend stále pokračuje

Jakýkoliv pokles však s největší pravděpodobností nebude trvat příliš dlouho. Makroekonomické faktory totiž ukazují na pokračování býčího trendu a eventuální dosažení nového historického maxima.

Nákupní tlak institucionálních investorů chrání Bitcoin i nyní (o víkendu) před poklesem pod 48 000 dolarů. Na této hladině za poslední týdny nakoupilo mnoho velkých hráčů včetně společnosti Microstrategy, která do svého portfolia přidala 205 BTC.

Za bullish signál považujeme i chystaný ekonomický stimulus americké vlády. Ta plánuje finanční injekci ve výši 1900 miliard dolarů. Můžeme očekávat, že část těchto inflačních dolarů opět poputuje přímo do trhu s kryptoměnami.

Upozornil na to i CEO burzy Kraken, který tvrdí, že růst Bitcoinu nemusí nikdy skončit:

Cena Bitcoinu bude stoupat donekonečna! Tvrdí CEO burzy Kraken

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.