TOP 5 článkov za minulý týždeň + CEO ChatGPT varuje: Americká vláda chce mať bitcoin pod kontrolou

Share This Post

Pokiaľ máte málo času a nestíhate si prechádzať naše články po jednom, skúste naše týždenné zhrnutie. Všetko dôležité, čo sa v ten týždeň udialo, nájdete tu prehľadne na jednom mieste. Každý nadpis je možné rozkliknúť a prejsť tak na celý článok. Chýbať nebude ani bonusová správa.

Toto bitcoin urobil pred každým halvingom! Pravidlo 0.618

V novom youtube videu na kanáli Erichu opisuje autor pravidlo 0.618. To vychádza z  fibonacciho retracementu a dokáže predikovať, čo sa bude ďalej diať na časovej osi grafu bitcoinu. Na cenových úrovniach bitcoinu možno nájsť určité opakujúce sa vzorce. Medzi takéto repetitívne vzorce patrí napríklad aj štvorročný cyklus. Ten určuje štyri cykly vývoja bitcoinu v čase a za hlavný deliaci moment týchto fáz považuje halving.

V úrovniach fibonacciho grafu existuje tzv. „golden pocket“, ktorá sa nachádza v rozpätí údajov 0.618 až 0.65. Cena bitcoinu tieto úrovne opätovne vyhľadáva. Zároveň tieto úrovne fungujú ako silné rezistencie.

Úrokové sadzby rastú – Obstojí Bitcoin vo veľmi turbulentnom období, ktoré na trhu panuje?

Ekonomika Spojených štátov zažíva v poslednej dobe veľmi turbulentné časy. Index inflácie výdavkov na osobnú spotrebu (PCE) v USA za posledných 12 mesiacov vzrástol o výrazných 3,5 %. Aj pri vylúčení volatilných sektorov potravín a energií je zrejmé, že snahy amerického Federálneho rezervného systému o obmedzenie inflácie ani zďaleka nedosiahli jeho cieľovú hodnotu 2 percent.

Americké štátne dlhopisy stratili na hodnote neuveriteľných 1,5 bilióna dolárov. A to predovšetkým v dôsledku tohto zvyšovania sadzieb. To viedlo investorov k otázke, či Bitcoin (BTC) a rizikové aktíva (vrátane akciového trhu) podľahnú zvýšeným úrokovým sadzbám a menovej politike zameranej na ochladenie hospodárskeho rastu.

Päť dôvodov, prečo môže cena bitcoinu v októbri prekročiť 40 000 USD

Začal nám október, ktorý má dobrú povesť na pozitívne výkony kurzu ceny bitcoinu. Hneď v pondelok sa cena odrazila a poskočila skoro o 5 %. Zatiaľ čo všetci pomaly sledujeme pokles späť k 27 000 USD, tak niektorí analytici už vidia pokorenie tohtoročných doterajších maxím a rast k 40 000 USD.

Populárny analytik Bitbit.BTFD na sociálnej sieti X publikoval päť dôvodov, prečo by cena bitcoinu mohla tento mesiac začať rásť. Najprv začal historickými výkonmi v októbri. Ten sa často označuje ako Uptober, pretože od roku 2018 zmena kurzu ani raz nevykázala pokles. Čo samo o sebe priťahuje na trh viac ľudí, tí nakupujú a vlastne tak cenu sami zvyšujú.

Ďalším dôvodom je blížiace sa zníženie základnej sadzby Fed. Podľa posledného dot plot grafu má k znižovaniu dôjsť až v budúcom roku. Niektorí sú presvedčení, že k tomu dôjde už na januárovom zasadnutí. Väčšina si ale aj tak myslí, že k tomu dôjde až v druhej polovici roka.

Akciový trh sa chová ako pred pádom z roku 1987, analytici predpovedajú recesiu. Je pád blízko?

Aj náznak recesie by bol pre akcie obrovskou ranou, tvrdí Societe Generale. Podľa stratéga spoločnosti Alberta Edwardsa vysiela akciový trh znepokojujúce signály a akýkoľvek náznak recesie by teraz mohol vyvolať veľký výpredaj.

Edwards poukázal na silu amerických akcií napriek rastúcim výnosom dlhopisov, ktoré prudko vzrástli. Investori totiž vidia vyššiu úrokovú politiku Federálneho rezervného systému dlhší čas. Výnos desaťročných amerických štátnych dlhopisov nedávno prekonal 16-ročné maximum a v utorok sa vyšplhal na približne 4,768 %.

Napriek tomu boli americké akcie po celý rok pomerne odolné. Napriek veľkým stratám v auguste a septembri je index S&P 500 stále o 10 % vyššie ako v januári.

Nové BTC adresy pribúdajú nebývalým tempom – predzvesť bull runu?

Október začal pre priaznivcov Bitcoinu (BTC) v pozitívnom duchu. Primárna kryptomena zažila rast a znova pokorila hranicu 27 000 dolárov. Tento povzbudivý vzostup je považovaný za sľubný začiatok mesiaca, ktorý je známy svojou historickou náchylnosťou na nastoľovanie býčích trendov. Aj vďaka tomu si v kryptomenovej komunite získal prezývku „Uptober“.

Na pozadí sľubne sa vyvíjajúceho cenového výkonu bitcoinu začali žiariť aj jeho fundamenty. Podľa údajov spoločnosti Blockware Solutions, ktorá sa zaoberá výskumom ťažby kryptomien, bolo za posledných 30 dní denne vytvorených približne 550 000 nových bitcoinových adries.

Bonusová správa

CEO ChatGPT varuje: Americká vláda chce mať bitcoin pod kontrolou

Sam Altman, zakladateľ spoločnosti OpenAI, ktorá stojí za interaktívnou platformou umelej inteligencie ChatGPT, vyjadril svoje obavy o budúcnosť Bitcoinu (BTC) a kryptomien. Tá podľa neho čelí významným výzvam zo strany vlády Spojených štátov.

Počas nedávneho vystúpenia v podcaste Joe Rogana vyjadril Altman svoje znepokojenie nad tým, čo označil za útok americkej vlády proti tomuto odvetviu. Naznačil, že nedávne vládne kroky predstavujú „vojnu proti kryptomenám“, a zdôraznil svoje sklamanie z prístupu úradov k digitálnym aktívam.

Som sklamaný z toho, čo americká vláda v poslednej dobe urobila. Vojna proti krypto…

Jeho komentáre odrážajú silnejúce nálady medzi kryptomenovými nadšencami a vedúcimi predstaviteľmi odvetvia. Tí sa obávajú zvýšených vládnych zásahov do oblasti digitálnych mien. V súlade s tým sa vládne agentúry na čele s Komisiou pre cenné papiere (SEC) dostali pod drobnohľad kvôli obvineniam zo snahy potlačiť sektor kryptomien.

Altman ďalej vyjadril svoje hlboké obavy z možného rozšírenia dohľadu štátu v Spojených štátoch, najmä v súvislosti s kontrolou štátu nad peniazmi. Vyjadril svoj nesúhlas s konceptom digitálnych mien centrálnych bánk (CBDC) a uviedol, že je „úplne proti“.

Práve CBDC boli predmetom diskusie medzi americkými zákonodarcami a regulačnými orgánmi, pričom väčšina z nich vyjadrila svoj nesúhlas. Napriek tomu predseda Federálneho rezervného systému Jerome Powell naznačil, že zavedenie takejto technológie zostáva vzdialenou perspektívou.

Altman zároveň vyhlásil, že zostáva aj naďalej z bitcoinu nadšený. Znovu zdôraznil význam existencie globálnej meny, ktorá funguje mimo kontroly akejkoľvek vlády.

Z Bitcoinu som tiež nadšený. Myslím, že táto myšlienka, že máme globálnu menu, ktorá je mimo kontroly akejkoľvek vlády, je super logický a dôležitý krok.

Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: finbold.com

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...