Top 5 článkov za posledný týždeň + Binance dočasne zablokovala výbery z niektorých ziskových účtov

Share This Post

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš výber top 5 článkov plus bonusovú správu dňa:

V Rusku prudko rastie záujem o ťažobné zariadenia

Ruská federácia zažíva v 4. štvrťroku tohto roku veľmi vysoký záujem o ťažobné zariadenia. Podľa ruského spravodajského denníka Kommersant sa môže v budúcnosti ponuka ťažobného zariadenia dokonca zvýšiť kvôli zahraničným ťažiarom, ktorí opúšťajú trh. Portál tiež uvádza, že oficiálny distribútor zariadení na ťažbu kryptomien Chilkoot v Rusku zaznamenal v tomto roku tržby o 65 % vyššie ako v minulom roku. Záujem pretrváva tiež napriek stále trvajúcemu medvediemu obdobiu. Situácia v Rusku neovplyvnila ani situácia okolo kryptomenovej burzy FTX. Záujem o zariadenie na ťažbu kryptomien rastie kvôli nízkym cenám elektriny a lacnejšiemu vybaveniu. Nízka cena zariadenia poskytuje dobrý vstupný bod pre investície.

Centrálne banky po celom svete prijmú bitcoin ako rezervné aktívum, hovorí Mark Yusko

V nedávnom rozhovore pre Stansberry Research skúsený manažér hedžových fondov Mark Yusko z Morgan Creek Capital hovoril o budúcnosti bitcoinu. Predpovedá, že sa bitcoin nakoniec stane odpoveďou na súčasné problémy svetových mien, vrátane dolára. Politici sa podľa Yuska nakoniec vrátia k devalvácii amerického dolára, aby splatili masívny vládny dlh. Ten podľa amerického ministerstva financií činí 30,93 bilióna dolárov. Yusko hovorí, že centrálne banky, inštitúcie, ktoré kedysi držali iba zlato a USD ako rezervné aktíva, nakoniec akumulovali aj jüan a eurá. Centrálne banky už začali držať aj jüan ako rezervné aktívum a nakoniec, ako uvádza, do svojich pokladníc pridajú aj bitcoin.

Saylor z MicroStrategy: XRP je cenný papier, jediná kryptokomodita je Bitcoin

Michael Saylor opäť rozvíril kryptomenové vody. V podcaste PBD vyhlásil, že XRP je cenný papier, a teda táto kryptomena spadá pod jurisdikciu americkej Komisie pre cenné papiere. Saylor ďalej argumentoval, že okrem bitcoinu, ktorý nemá známeho tvorcu, všetky ostatné kryptomeny spĺňajú definíciu investičnej zmluvy. Podľa amerického zákona o cenných papieroch je investičná zmluva popísaná ako investícia peňazí do spoločného podniku spoliehajúceho sa na úsilie iných osôb a očakávajúceho zisk. Okrem iného tiež vyhlásil, že skutočnosť, že XRP, Ethereum a ďalšie kryptomeny majú spoločnosti a inžinierov, ktorí sa starajú o kód, ich kvalifikuje ako cenné papiere. Na záver potom uviedol, že najlepšie pre svet by bolo, keby SEC „všetky tie tokeny pekne zakázala, pretože sú všetky neetické“.

Gary Gensler „zlyhal ako regulátor,“ hovorí demokrat Ritchie Torres

Politik Ritchie Torres, člen Snemovne reprezentantov USA za Demokratickú stranu, sa domnieva, že SEC zmeškala poplašné signály FTX kvôli zlému riadeniu a nesprávnym prioritám. Torres požiadal americký úrad pre vládnu zodpovednosť (GAO), aby prešetril prípadnú zodpovednosť Komisie pre cenné papiere (SEC) a predsedu Garyho Genslera. Podľa Torresa by mali niesť zodpovednosť za kolaps FTX, ktorý sa dotkol viac ako milióna zákazníkov. Zatiaľ čo mnoho ľudí z kryptosektora dlhodobo volá pre regulačné jasnosti pre krypto, Gensler tvrdí, že existujúce zákony o cenných papieroch sú dostačujúce na reguláciu tohto odvetvia komisiou SEC. Torres k tomu hovorí, ak SEC tvrdí, že je jedinou agentúrou zodpovednou za reguláciu kryptopriemyslu, nemôže sa zároveň vyhýbať zodpovednosti za kolapsy, ako bol ten kryptoburzy FTX. Menovite potom ukázal na predsedu Genslera, ktorý pôsobí na čele SEC od apríla 2021.

Audítorská spoločnosť potvrdzuje BTC rezervy Binance, ktoré presahujú počet BTC držaný používateľmi

Po kolapse jednej z najväčších búrz kryptomien FTX sa jednou z najdiskutovanejších tém naprieč svetom kryptomien stala otázka, či burzy naozaj držia dostatočné rezervy zodpovedajúce prostriedkom používateľov držaných na burze. Tej sa potom nevyhnú ani takí giganti ako najväčšia burza súčasnosti Binance. Tá potom už v minulom mesiaci zdieľala svoje bitcoinové rezervy. A v posledných dňoch sa konečne dočkali auditu od známej audítorskej spoločnosti Mazars. Burza Binance oznámila spustenie nového systému dôkazov rezerv s názvom Proof of Reserves (PoR). Ten existuje ešte nad rámec fondu pre prípad hackerských útokov a iných problémov Binance s názvom SAFU fond. Proof of Reserves tu predstavuje dôkaz o tom, že burza skutočne drží prostriedky svojich používateľov. A to priamo v kryptomenách, ktoré držia aj sami používatelia.  

Bonusová správa

Binance dočasne zablokovala výbery z niektorých ziskových účtov

Abnormálne pohyby cien na Binance vyvolali interné vyšetrovanie. Nakoniec, podľa slov generálneho riaditeľa Changpenga Zhaa, došli k záveru, že pohyby boli „jednoduchým správaním trhu“. Oficiálny účet Binance na Twitteri oznámil vyšetrovanie o 3:10 SEČ. Neskôr dospel k záveru, že podivné pohyby cien neboli výsledkom kompromitácie účtov alebo odcudzenia kľúčov API. Medzi dotknuté obchodné páry patrili Sun Token, Ardor, Osmosis, FUNToken a Golem.

CZ k záverom vyšetrovania dodal, že jeden človek vložil finančné prostriedky a začal nakupovať (hackeri nevkladajú peniaze). Ostatní ho potom nasledovali. Dočasné zablokovanie výberov vyvolalo debaty o úlohe centralizovaných búrz a o tom, ako veľmi by burzy mali v týchto prípadoch zasahovať. [1]

Related Posts

V Kórei narastá počet kryptoscamov cieliacich na mladé ženy

Nedávna štúdia odhalila nárast juhokórejských podvodov s kryptomenami, ktoré...

Největší japonská letecká společnost spouští tržiště NFT

30. května All Nippon Airways (ANA), největší letecká společnost...

JPMorgan: Pokiaľ sa bitcoin bude podobať zlatu, dosiahne 45 000 USD

Podľa analytikov bankového giganta JPMorgan by mohol Bitcoin v...

Arthur Hayes predpovedá volatilný rok 2023, po ňom má prísť silná bitcoinová rely

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Bitmex Arthur Hayes vysvetľuje, prečo...

Trezor hlási medzitýždenný nárast tržieb o 900 %

V oblasti hardvérových peňaženiek sa často spomínajú výrobcovia Ledger...

TA – predikcia ceny bitcoinu pre nasledujúce obdobie

Tento týždeň nám cenu bitcoinu ovplyvňovala veľa politika a tvorba...